Přejít na obsah

LED diody místo klasiky


dr.snacek

Doporučené příspěvky

Zdravím ...nebud tady nikomu rozmlouvat použití ledek nebo se zabývat nějakými technickými výrazy , já jsem si je namontoval do předních světel a musím říct že je to lepší než když tam byly ty bludičky a na stk no problem ani s PČR  naopak jse mě ptali kde jsem je koupil a že to vypadá docela dobře , když tak přikládám pár fotek jak to vypadá .....

post-71911-0-06484900-1383513704_thumb.j

post-71911-0-03323500-1383513729_thumb.j

post-71911-0-34736000-1383513764_thumb.j

post-71911-0-81477600-1383513779_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MSticky: To ale není denní svícení. to máš v obrysovkách. A obrysovky můžou být bludičky. S těmi se nejezdí.

 

Ale souhlasím že některé Ledky svítí opravdu dost. Ale že by se mě chtělo dávat 800 za takovou parádu a nejistým výsledkem po kolika letech budu muset měnit až se svítivost sníží...

 

Ale nikdo neodpověděl tibimu na jeho dotaz kontroly žárovek.

Denní svícení kontrolu nemají. Obrysovky a brzdovky jo. Ale VAGem kontrola příkonu žárovek přeprogramovat určitě nepůjde. Předpokládám, že v ŘJ v obvodu bude rezistor, jako bočník, na kterém se měří úbytek napětí. Takže bez hardwarové úpravy by to nejspíš nešlo.

Ví o tom někdo víc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem četl, že například u osvětlení SPZ se to přeprogramovávalo, aby to pracovalo s ledkama. Že stačilo někde jen přenastavit hodnotu, kterou to hlídá pomoci kabelu a pak to fungovalo i s ledkama. Bohužel však tomu příliš nerozumím, musí se vyjádřit někdo v tomto zběhlejší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MSticky: To ale není denní svícení. to máš v obrysovkách. A obrysovky můžou být bludičky. S těmi se nejezdí.

 

Ale souhlasím že některé Ledky svítí opravdu dost. Ale že by se mě chtělo dávat 800 za takovou parádu a nejistým výsledkem po kolika letech budu muset měnit až se svítivost sníží...

 

Ale nikdo neodpověděl tibimu na jeho dotaz kontroly žárovek.

Denní svícení kontrolu nemají. Obrysovky a brzdovky jo. Ale VAGem kontrola příkonu žárovek přeprogramovat určitě nepůjde. Předpokládám, že v ŘJ v obvodu bude rezistor, jako bočník, na kterém se měří úbytek napětí. Takže bez hardwarové úpravy by to nejspíš nešlo.

Ví o tom někdo víc?

já vím že to není denní svícení B)  , mě samotnýmu se to nelíbí a nějaké hrabání se v elektrice vozu nebo dokonce nějaké doprogramování ŘJ je mi tak trochu pro ti chuti .....sory ale není lepší se občas podívat jestli mi svítěj všechny žárovky ve světlech . Sory jestli můj názor někomu nelíbí  :kol-21:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celá zadní skupina osvetleni, spz, koncové jsou společné. Pokud ti bude svítit alespoň jedna žárovka tak signalizace praskle žárovky se ti nerozsvítí. Takže do spz můžeš bez starosni dát ledky.

Tím bych si nebyl tak jist, rozsvítila se mi před týdnem kontrolka žárovek a byla prasklá jedna žárovka osvětlení SPZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim vas,

 

prosim vas, fabka 2, hatchback osvetlenie batozinoveho priestoru sufit (42mm), moze mat v tomto obvode kontrolu prasknutej ziarovky?

tiez pozeram pre znameho led, tak som zmateny so mu odorucit. Chce proste viac svetla a s tymito na fotke mam velmi dobre skusenosti, ale nie su canbus.

co ste tam davali, vy, pripadne aka velkost? odkazy ktore som nasiel v tomto vlakne na aukro a pod. su uz davno nefunkcne.

myslite ze by sa mu tam podarilo narvat toto?

moc dik za rady

post-31661-0-56947700-1386933550_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do osvětlení kufru to co si poslal určitě nepůjde.. Kontrola prasklých žárovek tam není.

 

Já dával do kufru ledku T10 6xsmd 5050, jde vidět na obrázku tady je to ta placatá ve vrchní části obrázku s 6 ks ledek... + jsem ještě dodělával do kufru na druhou stranu druhou lampičku a světla už je tam pak dost (ta dodělávka druhé lampičky je TADY)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Do osvětlení kufru to co si poslal určitě nepůjde.. Kontrola prasklých žárovek tam není.

 

Já dával do kufru ledku T10 6xsmd 5050, jde vidět na obrázku tady je to ta placatá ve vrchní části obrázku s 6 ks ledek... + jsem ještě dodělával do kufru na druhou stranu druhou lampičku a světla už je tam pak dost (ta dodělávka druhé lampičky je TADY)

No a co nějaký odpor, vždyť ti ty ledky z odkazu  musí při zavřeném kufru prožhavovat. Nebo tam máš někde zašitou ještě jednu obyč žárovku která plní funkci odporu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s žádnými ledkami v autě problém s jejich "prožhavováním" nemám, jak v interierové lampičky, tak i světýlka v kufru nebo v přihrádce spolujezdce zhasínají úplně a neprosvěcují. Ale je to záležitost auta od auta, v některých ledky prosvědcují a když se dají do mého tak nesvítí.. Osobně bych to ale vůbec neřešil, nikdy nesvítí tolik, aby to nějak rušilo a než abych se někde drbal s odporem to klidně nechám svítit, ledce to neublíží a autu také ne  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To "prosvěcování" není způsobený LEDkama, to je původním zapojením v autě, kdy i při vypnutým světle je na svorky "odněkud" přiváděný zbytkový napětí - třeba z nějakýho dalšího obvodu, kterej tím kontroluje další stavy nebo skutečnosti. Vláknovou žárovku proud 1mA nerozžhaví, LEDka při něm viditelně svítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm tak mě prožhavují všude kde to nemá v okruhu ještě obyč žárovku. Kam nedám canbus, musím přidat odpor. Ale to není problém, stojí to cca.3 koruny, je to malinké a 10 min. práce navíc, spíš mě udivuje, že je to na každém autě jinak  :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veľké diky Galvimu... BIG BOSS čo sa tejto veci týka...aj keď som išiel trošku inou cestou(CREED), otestujem životnosť ale svietivosť by ušla aj s farbou svetla som spoko

 

Teplota svetla na fotkách skresluje, ale pri najbližšom zraze v BA parkujem zase vedľa teba, a porovnáme, ok? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim jak to sundavate ty svetla spodni ? Ja vim ze se ma vytahnout ten kryt vedle svetla a pak to svetlo aby se dala vymenit ta zarovka , ale me za boha nejde ten kus plastu sundat. Podle navodu to zmacknu a z jedne strany mam vyhaknout , ale me to proste nejde :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neboj se zabrat prostě to vyškubni rovně. Jde to dobře. Mám na mysli tu mřížku vedle světla.

 

Uchopte mřížku v místech označených šipkami  obr. 171 - vlevo a vyjměte ji.

– Do otvoru po mřížce vložte ruku a stiskněte pružnou západku  obr. 171 - vpravo.

– Vyjměte mlhový světlomet.

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...