Přejít na obsah

LED diody místo klasiky


dr.snacek

Doporučené příspěvky

Prosím někoho kdo má zkušenosti s ledkama...

poraďte prosím konkrétní ledky pro FI předface na:

1) zadní SPZ

2) osvětlení interiéru elegance (stropní se 2ma čtecáma lampičkama po stranách, 2 zadní kolébkové lampičky)

3) přední parkovačky

předevšim mi jde o to aby neprosvěcovali,nehlásili prasklou žárovku a chovali se tak jak mají...

Díky za rady

Editováno: , autor: wingman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když Voltys napsal, že mu jeho kombinace LEDek neprosvětluje, tak jsem neváhal a sehnal si je .. samozřejmě od rafservis na aukru ..

http://aukro.cz/sufi...2065385641.html http://aukro.cz/led-...2122217240.html

došly, vyměnil jsem za obyčejné žárovky, svítí to perfektně, ale po zhasnutí prosvětluje .. neví někdo co s tím? proč někomu ne a někomu jo? .. je snadné jednu vyměnit za obyčejnou žárovku, ale pak to nevypadá tak pěkně .. přece jen pak jsou dvě světla bílé a jedno žluté :kol-26:

do kufru pak mám http://aukro.cz/led-...2067119185.html .. sice po zavření chvíli ještě svítí, ale aspoň už v něm v noci jde vidět :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte viete mi niekto povedat ake ziarovky su vo Fabii II., konkretne myslim 2 interierove svetla na strope zaujimal by ma pocet a typ ziaroviek vdaka. Mam dostat novu sluzobnu fobku a chcem si zatial zaobstarat zarovecky do nej :) lebo v starej som mal LED a je to parada :)

vdaka za odpovede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

vdaka za predchadzajuce odpovede, viete mi este niekto povedat akeho typu su ziarovky v smerkovkach a cuvacich svetlach? Je to tak ako to bolo u prvej generacie?

smerovka - BAU15S

cuvacie - BA15S

bau15s-ba15s-4768871776120164358.gif

Parkovacky su typu T10 ?

Vdaka :)

Editováno: , autor: dodulo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

vdaka za predchadzajuce odpovede, viete mi este niekto povedat akeho typu su ziarovky v smerkovkach a cuvacich svetlach? Je to tak ako to bolo u prvej generacie?

smerovka - BAU15S

cuvacie - BA15S

Parkovacky su typu T10 ?

Vdaka :)

snad se nekdy dostanu k tomu sem dat fotky a odkazy, nedavno jsem menil zadní blinkry a zpátečnu a super. u blinkru sem si nevsiml, ze to neni BAU15s, ale jenom BA15s..ale vyresil to pilnik..jeden ten pin sem strhnul a funguje to skvele..;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Na Fabia II. po fl v prednych parkovackach mi jedna CANBUS LED ziarovka zhorela, je zadymena a nesvieti, ta druha zacala blikat stalo sa niekomu nieco podobne? Co s tym, mam kupit nejake s vacsou wattazou. Predtym som mal Fabia I. a tam mi to robilo tiez, ze som tam parkovacky menil ako na beziacom pase. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem dnes zkoumal svoje osvětlení :)

Fabia 1 classic .. takže pouze 3 žárovky :D

- stropní světlo - sulfitka 42 mm - http://www.autoshop2...LED-zarovka-1ks

- schránka u spolujezdce - 12V 3W 31 mm - což si myslím, že je tahle, ale není to canbus, tak se bojím, aby mi potom nesvítila i po vypnutí auta :( co myslíte? : http://www.autoshop2...ELENA-1-LED-1ks

- kufr: W5W T10, je to tahle? http://www.autoshop2...ova-zarovka-T10

Jestli by byl někdo tak hodný a zkontroloval mi to, abych nekoupil nějakou kravinu :( díky moc!!!

EDIT: jen dodám, že moje auto nemá kontrolu žárovek, takže mi to chybu hlásit nebude .. jestli má vůbec cenu ty canbus kupovat .. ale prej ty canbus nedělají to, že nezhasnou úplně, ale trošičku svítí .. toho bych se rád vyvaroval .. a trochu svítí jen když je auto nastartované nebo i když není nastartované? Jako aby mi to třeba nevybilo baterku do rána (i když mají odběr nula nula prd)?

Editováno: , autor: mc2uba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Fabia II. po fl v prednych parkovackach mi jedna CANBUS LED ziarovka zhorela, je zadymena a nesvieti, ta druha zacala blikat stalo sa niekomu nieco podobne? Co s tym, mam kupit nejake s vacsou wattazou. Predtym som mal Fabia I. a tam mi to robilo tiez, ze som tam parkovacky menil ako na beziacom pase. :(

To je bezna vec. Jsou ne nejaky levnejsi, smejdky, ktery proste odchazej. Co stím? Mno vyhodit a koupit jiný. Mam zatim lepsi zkusenost s takovejme, co maji chlazeni. A taky min smd modulu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ja som tie ziarovky kupil z eBaya, mali 4 x SMD led a mali byt CAN-BUS, ale ocividne neboli lebo PP hlasil vypalenu ziarovku, tie ledky sa ocividne prehrievali, lebo boli spajkovane z 2 casti a jedna cast od druhej odpadla lebo boli spojene iba pajkou, ktora sa roztopila :p, chcem to do hlavnych svetiel do parkovaciek, mam klasicku parabolu ( nie cocky ) vies mi poradit, s ktorymi mas dobru skusenost? ja som mal predtym tieto

_vyrp12_88T10-4-smd-Can-bus.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nejlepší rada jakou můžeš dostat je: NESER LEDky tam, kde je potřeba dodržovat homologační předpisy. Dej si je klidně do vnitřního osvětlení, můžeš je s přimhouřením oka mít i na SPZetce, ale neser je na místo kam výrobce nakonstruoval obyč žárovku. Budeš s tím mít akorát problémy. Auto dostalo homologaci s vláknovou žárovkou v parkovačce, tak necpi LEDku někam, kde má bejt vláknová žárovka. A za označením "CAN-bus" nehledejte žádnou aktivní elektroniku, je to jen označení LED sestaviček, který mají doplněnej další vysloveně TOPNEJ odpor, kterej zvyšuje odběr z palubní sítě a tím simuluje oproti LEDce vyšší odběr vláknový žárovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj čekáním na jaro jsem si zatím vyměnil osvětlení v interiéru za ledky svítí to parádně.Nic hlavně neprosvětluje a oproti původnímu osvětlení je to vyrazný zlepšení.Inspiroval jsem se v sekci elektrika Octavia II od BIGIHO viz.odkaz- http://forum.skodaho...h/page__st__100 Objednal jsem akorát všechno dvakrát (takže 4x T10 čtecí + 2x42mm sulfit) u mě je stejný osvětlení ve předu i v zadu.Jediný co mi chybí tak osvětlení kufru kastlik spolujezdce asi nechám uvidím časem.Zde je odkaz na sulfitku: http://www.auto-dopl...-chladicem.html a odkaz na čtecí: http://www.auto-dopl...adc95211cb.html

post-57870-0-19826700-1359298179_thumb.j

post-57870-0-06301000-1359298451_thumb.j

post-57870-0-90455800-1359299114_thumb.j

post-57870-0-98656700-1359299413_thumb.j

Editováno: , autor: Mišule
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Chcem vymeniť žiarovky , (cúvacie, zad.hmlové, obrysové, denné svietenie)za ledkové. Mám však Fabiu II, kde je aj kontrola vadných žiaroviek. Ak tam dám led-ky, bude mi asi signalizovať vadu žiaroviek. Dá sa to upraviť zaťažovacím odporom paralelne na žiarovku. To sa mi ale nie veľmi páči. Dá sa napr. zmenou v počítači cez VAG , alebo iným spôsobom "povedať "počítaču, že kontrolovaná žiarovka má odber omnoho menší , ale pri tom aby signalizácia ostala funkčá? Je možné meniť tieto parametre počítača ? Ak áno, ako. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tibi: Jsem velkým zastáncem denních světel a hlavně se svícením společně se zádními obrysovkami. ALE neschvaluji výměnu 21Wattových žárovek za ledkové. Nedávno jsem potkal takovou Fábku s originálními denními světly s Ledkami a až ze vzdálenosti 10m jsem rozpoznal, že mu tam něco svítí.

V čem má být lepší led žárovka. Snad ne v úspoře těch pár wattů. Nebo snad že je to moderní v dnešní době?

 

Denní světla s LED NÉÉÉÉÉ!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já zase zastáncem LED do osvětlení jsem a do denního bych si je klidně i dal. Samozřejmě že takové, které svým výkonem odpovídají klasické žárovce - jen se nesmí šetřit - pak to dopadá jak si napsal ty.. Ledka není jen o spotřebě, ale hlavně o její životnosti oproti klasické žárovce.

 

Bohužel však to zatím legálně nejde - neexistují s homologaci a v případě nějakého problému by z toho mohli být jedině další nepříjemnosti... :kol-32:  toť můj názor ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LEDkový DLR s homologací jsou - ale je u nich problém v tom, že LEDka se postupně vyčerpává, jak se "vysvěcuje" její luminofor (látka chemicky hoodně podobná vnitřnímu povlaku zářivkovejch trubic, vlastní čip BÍLEJCH LED totiž vyzařuje UV záření, který se teprve luminoforem přeměňuje na viditelný), takže klesá jejich svítivost. A o tu jde nejvíc - protože správně nadimenzovaná LED i s regulátorem svýho proudu a s chlazením nemá tak velkej pokles svítivosti, jako LEDka kterou někdo jen tak baj woko nasázel do kusu plastu a připojil na 12V. Ten luminofor i samotnej čip a jeho "proudová účinnost" = poměr mezi procházejícím proudem a vyzářeným výkonem v žádaným spektru jsou totiž hodně citlivý na přehřátí a jak se LEDky nechladí, daleko dřív se "vysvítí" a můžou pak klidně soutěžit s Bludičkou Jůlií, namísto toho aby slušně svítily dejme tomu 10-15 let bez potřeby výměny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...