Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

průměr mám kolem 8litrů, je to ale pořád samá křižovatka, takže rozjezdy 1-2. když ale jedu v klidu třeba na 2rychlostni stupěn a jen tak to lechtám tak mam třeba 5-6 litrů aktuální, ale jak to trochu přišlápnu tak hned je aktuální třeba na 15ti. ale asi to je normální, když to sou popojížděčky po městě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, koupil sem ojetou OII z německa, 1.9tdi 2007rv. + DPF najeto 74tis. a přijde mi že po městě mi to žere docela, když jenom lechtám plyn tak mi aktuální spotřeba na PP ukazuje třeba jenom 5-6litrů ale jak na to malinko šlápnu tak vyletí hned třeba na 9-10 a klidně i na 15 atd... je to normální ? zase na druhou stranu když jedu třeba na tempomat 100 tak je to kolem 5-6 l. Je to normální abych měl ve městě průměr třeba 8 litrů ? bydlím ve městě kde se skoro furt popojíždí 1-2-3 samej kruháč atd... díky za rady.

Ahoj , to tam máš zaplou určitě okamžitou spotřebu, to je normální ře tam skáčou takové hodnoty, ono si to myslí že kdyby jsi jel 100 km takovou rychlostí třeba 25 km/h , tak ti to sežere třeba 15 litru /100 km ,ale když si daáš průměrnou spotřebu tak tu máš ve městě tak 6-8 litrů , a to je normální

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

průměr mám kolem 8litrů, je to ale pořád samá křižovatka, takže rozjezdy 1-2. když ale jedu v klidu třeba na 2rychlostni stupěn a jen tak to lechtám tak mam třeba 5-6 litrů aktuální, ale jak to trochu přišlápnu tak hned je aktuální třeba na 15ti. ale asi to je normální, když to sou popojížděčky po městě.

Ahoj , to tam máš zaplou určitě okamžitou spotřebu, to je normální ře tam skáčou takové hodnoty, ono si to myslí že kdyby jsi jel 100 km takovou rychlostí třeba 25 km/h , tak ti to sežere třeba 15 litru /100 km ,ale když si daáš průměrnou spotřebu tak tu máš ve městě tak 6-8 litrů , a to je normální

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mně potěšil pohled na PP :) Furt jezdím spíš kratší trasy a dost po dálnici, takže mám spotřebu kolem 6l, delší cesty převážně po dálnici jsou tak 5,3-5,5l/100km.

Jel jsem vcelku svižně do Budějovic a zpátky, po "dálnici" jenom kolem Písku, jinak 1.a 2.tř a trochu město. Rychlost mimo město 100-110km/h, občas předjetí s plynem na podlaze, rozhodně žádná jízda na spotřebu -_- Když bych se snažil jet na spotřebu a jel 90km/h bez předjíždění, tak by se určitě nechalo jet pod 4,5l/100km.

Jo a PP mi měří přesně, přidává tak max 0,1l, rozhodně neproměřuje o půl litru, jak tady s tím jiní mají problémy

post-13885-0-53103500-1303589190_thumb.j

post-13885-0-73109400-1303589205_thumb.j

post-13885-0-11070900-1303589216_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mně potěšil pohled na PP :) Furt jezdím spíš kratší trasy a dost po dálnici, takže mám spotřebu kolem 6l, delší cesty převážně po dálnici jsou tak 5,3-5,5l/100km.

Jel jsem vcelku svižně do Budějovic a zpátky, po "dálnici" jenom kolem Písku, jinak 1.a 2.tř a trochu město. Rychlost mimo město 100-110km/h, občas předjetí s plynem na podlaze, rozhodně žádná jízda na spotřebu -_- Když bych se snažil jet na spotřebu a jel 90km/h bez předjíždění, tak by se určitě nechalo jet pod 4,5l/100km.

Jo a PP mi měří přesně, přidává tak max 0,1l, rozhodně neproměřuje o půl litru, jak tady s tím jiní mají problémy

To mas z ktoreho auta???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam octaviu combi 1,9 tdi, rv. 11/2008, naj. 44tkm

pri jazde som zacul spod kapoty cudny zvuk(natrhnutý remen na alternatore klepal o kapotu), tak som hned zasiel do servisu(cca.4km), otvoril som kapotu a prave sa mi remen uplne roztrhol, tak som hned zhasol motor. Dosiel technik a kazal mi nastartovat auto, aby som vosiel do garaze na zdvihak, ze mi to pozrie, motor vsak uz nechcel nastartovat(ani ho nepretocilo), tak sme ho zatlacili...zistil vsak, ze sa mi ten roztrhany remen z alternatora navinul na ozubene koleso pod rozvodovy remen a poskodil aj rozvodovy remen...bude stacit vymenit rozvody a remen na alternatore, alebo mam pocitat s niecim horsim? stalo sa uz nieco podobne niekomu?

post-64380-0-09933200-1303775079_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dlouhodobou (roční) reálnou (od natankování plné po plnou) spotřebu 6,5 L/100km. Dost jezdím město.

Na plnou najedu kolem 850km (nádrž mám 56L).

Chip nemám (zatím).

Při koupi 4x4 bych se zaměřil mimo jiné jako u předohrabky na: kardanku a její hlučnost, všechna ložiska kol a levé gufero na ose vzadu. Dost často to tam rosí (pokud je v rozvodovce ještě nějaký olej).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jaký je prosím vás interval výměny rozvodů u 1,9 TDI PD? Někde píšou 120tis.km, někde 150tis.km. Kód motoru je BXE, rok výroby 2008. Mám teď možnost koupit O2 po leasingu s necelýma 120tis.km, a potřeboval bych vědět jestli to první co mě čeká budou rozvody. A na kolik to tak vyjde, origo škoda servis vs. neorigo díly. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě 2008 už má 150tis. Rozhraní snad bylo 2007. Před tím bylo 120tis.

Měl by jsi to mít v servisní knížce.

Ale při koupi bych rozvody měnil preventivně-nevěřil bych počtu najetých km.

Autorizák 12 tis. s prací.

Mě je dělali v neautor.serv. Díly jsem si sehnal sám (včetně pumpy) ZDE

Práce kolem 2 tis.

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kolik vám žere oleje TDI 77kw?

mám to od 6.4.06,olej jsem hodně často kontroloval tak do 5000km,to to kleslo min.,pořád to bylo v horní části měrky,pak tak v 10000km jsem dolil 0,25l,v 16000km dalších tak 0,25l,a dnes při jízdě po dálnici se mi na maxi-dotu rozsvítilo Kontrola hladiny oleje,tak jsem hned zastavil a dolil tam 0,45l a zas o.k.

Chci se zeptat jestli je to normál.!!!jsem zvyklí ze starých TDI že jsem jezdil od výměny k výměně bez dolívání oleje.

Máte někdo zkušenost s přechodem na long-lifeIII(5W-30),ptám se proto jestli ho tam ted můžu začít dolévat i když jsem doposud dolíval long-lifeII(0W-30),nebo mám počkat až budu měnit olej tak až pak přejít na longIII?

Na ten long-lifeIII by to snad mohlo žrát olej méně.

Prosím o váše zkušenosti,díky.

Ja čo mám skúsenost s s long-life nastavením výmeny oleja QG1 - cca po 15000 km signalizuje kontrolka málo oleja, dolejem 1 liter a do výmeny je pokoj.

Takto som to mal aj na 1,9 tdi 96kW passat a tak podobne aj octavia 1,9 tdi 77 kW. Autá jazdili dialnice, akurát na 2,0 TDI 103 kW sme museli dávať väčší pozor , tez papal ojela viac.

použité oleje 5W-30 , 50700 - my Castrol edge.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jaký je prosím vás interval výměny rozvodů u 1,9 TDI PD? Někde píšou 120tis.km, někde 150tis.km. Kód motoru je BXE, rok výroby 2008. Mám teď možnost koupit O2 po leasingu s necelýma 120tis.km, a potřeboval bych vědět jestli to první co mě čeká budou rozvody. A na kolik to tak vyjde, origo škoda servis vs. neorigo díly. Díky

BXE má interval výmeny rozvodov 150000km - my máme v robote BXE od roku 2007 je tento interval, robota 100 euro, material cca 150 aj s vodnou pumpou - neznačkový servis,

orig. servis škoda - rátaj cca 600-700 euro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, ty kilometry by měly sedět, takže budu mít 30tis.km k dobru. :) Je to auto z firmy a znám toho kdo s tím jezdí a hlídá mi to. V servisu škoda říkali cenu za výměnu rozvodů 12, resp. 15 tis.Kč za komplet servis ve 150tis.km. Ta neorigo sada rozvodů HEPU vypadá dobře a ta cena je výrazně sympatičtější, otázkou je jak je to s kvalitou, resp. výdrží této sady.

Pak ještě trochu váhám s olejem, bude tam po servisu Longlife, ale mám dilema co tam dát pak, počítám že se s tím pak najede cca 15.000km za 2 roky. Předpokládám, že by stačila nějaká syntetika pro PD motory co splňuje normu VW 507.00 nebo 505.01

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...