Přejít na obsah

Šestistupňová převodovka na OI tdi 81kw


dadaoct

Doporučené příspěvky

Ahojte. Nikde jsem to nenašel a etku taky nemám. Vypadá to že budu přestavovat na 6kvalt a při kupování dílů by se mi hodily (možná i dalším majitelům se stejným plánem) čísla dílů. Potřeboval bych vědět jaká:

převodovka jde použít,jestli i z fábie nebo jen octavie a typ převodovky(případně převodovek)

čísla poloos (levý i pravý)

číslo silentbloku

trubku na servo je asi lepší sehnat starší ale číslo dílu se taky hodí

spojková sada (jestli tam opět musí přijít jen octáviácká,nebo lze použít fábiáckou)

kulisu mi snad dají správnou

a nakonec starter(lze použít původní) ?

Díkes moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

převodovku rozhodně z O1, je k tomu potřeba celkem dost věcí, nejlepší je koupit celou přestavbovou sadu, např. od někoho kdo ruší celý auto, na seriovej výkon výkon bude ta 6ka, ale trošku moc nebo se to dá vyřešit levnější cestou a to je jen výměna převodovky za 5q z Fabie, potom je 5ka stejně dlouhá jako 6kq u 6q

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak pane Huml už je v garáži a jen se trochu venku zlepší počasí a autko se vrátí ze servisu tak tam půjde. Ale ja budu muset ještě překopat i řazení mám ještě tu starší kulisu ,ale je to už všechno?Ten vymezovací plocháč jsem dal 6mm prosím není problém s přehozením těch unášeču na skříni.Mam dojem že jsem o tom přečetl dost na jinem foru kde se to dost probralo .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Tohle téma je zajímavý, díky že jsi ho založil. Koukám že s konkrétním seznamem se zatím nikdo neozval, tak alespoň přihodím linky na Dieselpower Fórum, tam to taky pár lidí řeší.

Výměna 5q na 6q se zdá jako lepší, ale dražší, řešení, než dávat poslední 2 stupně na 5q z převodovky EWT, jak popsal Huml na Dieselpower. Zároveň Huml a další na Dieselpower doporučují dát jednohmotu a chip na vyšší výkon, aby se auto utáhlo. To už je trochu moc změn v autě a navíc jednohmota není tak tichá, zase ale prý vydrží věčně. Taky se mi zdá, že s EWT řešením pak předpisových 50 nepůjde jezdit ani na 4-ku...

Ale i překopáni na 6q má svoje slabá místa, hlavně cena všech potřebných dílů. Někdo na Dieselpower psal, že musel posunout motor do jiné polohy a že možná odejdou dříve poloosy.

Zpět k seznamu dílů, někdo píše, že pasuje 6q z Golfu, někdo že prý z Touranu, někdo z OII 4x4.

nabídka převodovek,

převodové poměry,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doma mam nejaky dily z golfa, 2001, PD

konkretne 6q prevodovku, chci si ji dat k sobe do O1, takze seznam dilu se urcite hodi

zatim jsem nechtel vyndavat prevodovku z auta a zjistovat co se kam nevejde

poloosy se davaji jiny jen kuli jinymu prumeru u prevodovky? nesla by vymenit i s tou sroubovaci casti co vede do diferaku?

v aute mam motor ALH a prevodovku AGR, kod 6q prevodovky nevim, kouknu na ni a napisu ho

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...