Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 74kW


Tompo

Doporučené příspěvky

No já mám 8.2 a to to nějak nešetřím, ted v zimě mám dokonce 9.2 než se to ohřeje tak většinou dojedu do cíle, ale jinak není problém při klidné jízdě jet za 7.5 i méně občas. Ale jinak jen tento motor docela žrout za podobnou spotřebu se dá jezdit i s 1.8T 20V nebo 2.0i a to svezení je o něco lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

1,6 74Kw AKL Benzín. r.v. 98

kdyz jedu do prace cca 6km. tak prumer 7,2L. - cca 4 km jedu jen po rovince a okamzita sp. je v tu chvili od 5,5 - 6,5 (90-100 Km/h)

Kdyz jedu velikou vzdalenost ( z J.Moravy - Ostrava ) tak prumer 5 - 5,5L a to sem jel nekolik Km po dalnici - 150Km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

1,6 74Kw AKL Benzín. r.v. 98

kdyz jedu do prace cca 6km. tak prumer 7,2L. - cca 4 km jedu jen po rovince a okamzita sp. je v tu chvili od 5,5 - 6,5 (90-100 Km/h)

Kdyz jedu velikou vzdalenost ( z J.Moravy - Ostrava ) tak prumer 5 - 5,5L a to sem jel nekolik Km po dalnici - 150Km/h.

Moja byvala oct.AKL spotreba bola mesto od 7-8L. Mimo mesta jazda kombinovana 5.8 až 6.2L

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím takže já mám 1.6 74 Kw AKL najeto 120 000 km a spotřeba mimoměsto okrsky do 100km/h 5,6l - 6,2l na 100km a pak dálnice a jiné cesty kde se dá letět a tam je to při 150 km/h 7,5 l na 100 km... ve městě záleží na zácpách atd. takže rozmezí 6,5 až 8l na 100 km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 3 týdny později...

ja mam kratkou 1.6 74W AKL - 98 rok a najeto 205 000km.

Spotreba na benzin normalni dlouhodoby prumer jezdeni vesnice a tak 6,5 L a 7 s klimou, ted mam LPG a po odectu startu ne benzin me to bumba 1.1kc na km LPG a prumer mam celejch 8 litru LPG na 100km, - LPG system D.T.GAS sekvence

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  1.6 AKL, r.v.99, najazdených 230tis

teraz v lete ekonomická jazda bez klimy=6,5l

                                                  s klimou=7,0l

dynamická jazda                           bez k.=7,2l

                                                         s k.=7,7l

Editováno: , autor: Seki1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

momentálně s velkýma problémama 7,2 - 7,5/100 mám tam nějaký zádrhel a nemůžu ho vyřešit, měněná klapka + trubka sání - klapka, otáčky 1100, nesmyslný ukazatel okamžité spořeby - na volnoběh i 15 l. . VAG ukazuje chyby 00535 + 00537 lambda spodní hodnota dorazu, auto startuje normálně , jede jak bůh ale pomalu nedělám nic jiného,než že stojím u čerpačky a toho zmetka krmím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mam TOUR 2009.Priemerna 7,6 l/100km.Priemerna rychlost 101 km/h.Jazdim 85% dialnica,15% mesto.Za rok a pol najazdenych 42 185km bez poruchy.

Tak tohle byla pro tebe asi špatná volba motorizace ne? Při takovém nájezdu bych spíš volil naftu a tam se spotřebou pod 5 litrů by ti to vyšlo určitě lépe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

to: swarm

myslim ze jsem na tom dost podobne .. a proste obecne tyhle 8V takhle bezne zerou :)

Moje zkusenost:

Mam manual 5st AKL 1999 Combi cca 210 tis ujeto .. a real tank TZN (ujeti cca 620 km a zase tank po hrdlo) .. tohle mereni na cca 5000 km

a Mam zmapovano :

Mesto (svetla, stani - centrum, kratke trasy .. vse prevazne tuto zimu) 9 - 10l

Okresky > klidna jizda (Karvina - Ostrava) 6 - 7l .. ale je to opravdu celkem snaha o plynulost. Jinak normalni jizda kolem 7,5

Dalnice :) .. to opravdu neni motor na dalnicni sprinty :) .. necha se hezky vozit okolo 120 - 130 km/h (7,5 - 7,8l).. kdy se jeste da s posadkou celkem normalne mluvit .. 140km/h = 8 - 8,5l + ... vyssi rychlost uz je docela neprijemny hukot .. mozna za to mohou ty zimni gumy ..ale i tak necha se uz hodne tocit a je to znat na spotrebe! 9l +

Jinak dlouhodobej prumer bude 7,4-7,8l na tech 5tis KM

Momentalne pomalu zvazuju montaz LPG.. ktera by se mela do najezdu 30tis (cca 12 - 15 mes.) vratit. jen uvazuju jakej system Lovato - Lovtec - BRC .. (v Ostrave)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny, přidávám i mé poznatky ohledně spotřeby pro tuto motorizaci - 1.6 74kw, motor AKL, rv. 1999:

aktuální hodnoty spotřeby:

-krátkodobá ve městě a to jsme na kopci: 8 až 16L

-krátkodobá meziměsto: 5,9 až 6,5L

-dlouhodobá se pohybuje aktuálně na 7,5L

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...