Přejít na obsah

Oprava laku - korekčná tužka


greggie

Doporučené příspěvky

ked je to mala dupka tak to tou ceruzkou opatrne krajom nanes. musis mat cit.

Tak ja ten cit teda asi vubec nemam pac to vypada jak od prasat :( - asi budu muset najit nekoho kdo se pokusi opravit mou opravu...

Svěř to nějaké fintivé ženské - baby, které se furt líčí mají pevnější ruku na takovýhle "čmrkání" a velkou praxi :) Jen tedy ale ji přesvědčit, aby se Ti hrála s autem ;)

Zrovna takovou babu zadnou nemam po ruce - nicmene mas pravdu ze budou urcite mit vetsi cit v ruce a praxi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked je to mala dupka tak to tou ceruzkou opatrne krajom nanes. musis mat cit.

Tak ja ten cit teda asi vubec nemam pac to vypada jak od prasat :( - asi budu muset najit nekoho kdo se pokusi opravit mou opravu...

Svěř to nějaké fintivé ženské - baby, které se furt líčí mají pevnější ruku na takovýhle "čmrkání" a velkou praxi :) Jen tedy ale ji přesvědčit, aby se Ti hrála s autem ;)

Zrovna takovou babu zadnou nemam po ruce - nicmene mas pravdu ze budou urcite mit vetsi cit v ruce a praxi :)

Co máš z toho, já jo, ale stejně bych ji k tomu nepustil, páč svou plechovou krasavici si nejraději udržuju sám. A kdybych řekl té své, ať místo očních stínů mi jde na Fabču zaretušovat stopy po kamíncích apod., tak bych možná taky něco uslyšel :doh Už tak to prý s tou čistotou a udržováním auta přaháním... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked je to mala dupka tak to tou ceruzkou opatrne krajom nanes. musis mat cit.

Tak ja ten cit teda asi vubec nemam pac to vypada jak od prasat :( - asi budu muset najit nekoho kdo se pokusi opravit mou opravu...

Svěř to nějaké fintivé ženské - baby, které se furt líčí mají pevnější ruku na takovýhle "čmrkání" a velkou praxi :) Jen tedy ale ji přesvědčit, aby se Ti hrála s autem ;)

Zrovna takovou babu zadnou nemam po ruce - nicmene mas pravdu ze budou urcite mit vetsi cit v ruce a praxi :)

Co máš z toho, já jo, ale stejně bych ji k tomu nepustil, páč svou plechovou krasavici si nejraději udržuju sám. A kdybych řekl té své, ať místo očních stínů mi jde na Fabču zaretušovat stopy po kamíncích apod., tak bych možná taky něco uslyšel :doh Už tak to prý s tou čistotou a udržováním auta přaháním... :p

Neco podobnyho me Vaša naznacoval taky - prej sem az moc detailista :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Minulej tyden nam nejakej blbec objel novy auto klicem, po cele strane ridice :( Na jednom miste je dokonce trochu promacknuta karoserie, nicmene to je nastesi videt jen v urcitem uhlu proti svetlu..

Co se skrabancu tyce, neni to nastesti snema tak hrozne, jak to na prvni pohled vypadalo, nicmene presto jsem si poridil korekcni tuzku. Mame sice zakladni cervenou, nicmene rok 06, takze lak uz je dvouslozkovy, stejne jako metla.

Chtel jsem se zeptat. Jak uz se zde resilo, stetec dodavany s korekcni tuzkou je dost velky a rozhodne neni vhodny na ryhy, ktere maji sotva milimetr na sirku.. tzn asi pouzit neco uzkeho, napriklad spejly do spicky nebo tak.. :) asik..

Nicmene napadlo me jeste.. muze ten lak z ze korekcni tuzky byt premalovan i pres ten puvodni? Tedy ze bych zamaloval ty ryhy natvrdo tim steteckem, bylo by to hodne videt? To same plati i o tom bezbarvem laku, preci jenom ten uz bych uzkym predmetem aplikoval dost tezko, takze by urcite pokryl i puvodni lak.. Diky za tipy..

Jo a jeste druha vec. Muze mi nekdo doporucit nejake lestidlo na lak, ktere by dokazalo zrusit ty mene patrne srabance? Idealne takove, ke kteremu bych nepotreboval specializovane naradi jako lesticky apd.. Co jsem cetl, klasicke tempo neni na novy lak moc doporucovano..

Dekuji za tipy. :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych nejaky vosk v barve laku, ted jsem tovidel v Tesku a chystam seto koupit!Nevim teda jake meli barvy na vyber,ale byla tamcervenakterou mam ja, tak snad mi to pomuze, taky mam obcasvlasove skrabanecky od ruznych veci. Psali tam vnavide, ze je to prave k zalesteni drobnych skrabancu v barve toho vosku, uvidime. Az pujdu do teska vyfotimto at vis jak to vypada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych nejaky vosk v barve laku, ted jsem tovidel v Tesku a chystam seto koupit!Nevim teda jake meli barvy na vyber,ale byla tamcervenakterou mam ja, tak snad mi to pomuze, taky mam obcasvlasove skrabanecky od ruznych veci. Psali tam vnavide, ze je to prave k zalesteni drobnych skrabancu v barve toho vosku, uvidime. Az pujdu do teska vyfotimto at vis jak to vypada.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Co se týče těch ďubanců od kamínků, kdy se odlupne cca těch 2-3mm laku, tak ať s originální tužkou Škoda dělám, co dělám, tak prostě vždycky to bude vidět, akorát tam přidám trochu barvy. Nebylo by lepší zkusit ten jejich sprej? Nějak si to oblepit a zkusit to na to prsknout, aby ta barva šla rovnoměrně, co myslíte? To ale asi bude stejně vidět, pokud povrch nebude vyhlazenej?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
Co se týče těch ďubanců od kamínků, kdy se odlupne cca těch 2-3mm laku, tak ať s originální tužkou Škoda dělám, co dělám, tak prostě vždycky to bude vidět, akorát tam přidám trochu barvy. Nebylo by lepší zkusit ten jejich sprej? Nějak si to oblepit a zkusit to na to prsknout, aby ta barva šla rovnoměrně, co myslíte? To ale asi bude stejně vidět, pokud povrch nebude vyhlazenej?!

škoda prodává spreje? (barvy)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče těch ďubanců od kamínků, kdy se odlupne cca těch 2-3mm laku, tak ať s originální tužkou Škoda dělám, co dělám, tak prostě vždycky to bude vidět, akorát tam přidám trochu barvy. Nebylo by lepší zkusit ten jejich sprej? Nějak si to oblepit a zkusit to na to prsknout, aby ta barva šla rovnoměrně, co myslíte? To ale asi bude stejně vidět, pokud povrch nebude vyhlazenej?!

škoda prodává spreje? (barvy)?

ano prodává je to myslím dokonce na internetu v originál příslušenství........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento vikend sa mi nejaky "kokos" podpisal na zadne dvere a blatnik metrovym skrabancom skoro az na plech. Najradsej by som mu dolamal "Pero". Neparkujte v Bratislave na Pavlovej ul. Isiel som do servisu. Je nutne nastriekat cele dvere a blatnik az po strechu. Da sa tento podpis odstranit korekcnymi origo pripravkami?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento vikend sa mi nejaky "kokos" podpisal na zadne dvere a blatnik metrovym skrabancom skoro az na plech. Najradsej by som mu dolamal "Pero". Neparkujte v Bratislave na Pavlovej ul. Isiel som do servisu. Je nutne nastriekat cele dvere a blatnik az po strechu. Da sa tento podpis odstranit korekcnymi origo pripravkami?

To bych mozna i potreboval - byl by novy lak za prachy pojistovny (a bylo by po kosmetickych vadach) lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče těch ďubanců od kamínků, kdy se odlupne cca těch 2-3mm laku, tak ať s originální tužkou Škoda dělám, co dělám, tak prostě vždycky to bude vidět, akorát tam přidám trochu barvy. Nebylo by lepší zkusit ten jejich sprej? Nějak si to oblepit a zkusit to na to prsknout, aby ta barva šla rovnoměrně, co myslíte? To ale asi bude stejně vidět, pokud povrch nebude vyhlazenej?!

škoda prodává spreje? (barvy)?

Jj,Škoda prodává spray i lakovou tužku jako příslušenství.

Barevná škála Škoda se dá koupit i v drogerii,vyrábí Motip a je podstatně levnější.

Nejlepší alternativa je si nechat namíchat a naplnit spray přímo u nějakého lakýrníka. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

během jízdy mi odletěl kámen na levé zadní dveře, akorát pod lištu, nebylo to moc vidět :(

došlo k poškození vrchního laku i barvy.

rýha je až na základní nátěr.

ale až na karoserii ne,

zakryl jsem to korekční tužkou, ale výsledek se mi nelíbí.

mám použít tmel na vyrovnání? nebo více vrstev barvy?

jinak díky kluci za tip, mrknu se po spreji, či si ho nechám namíchat. jen jak sprejem zastříkat malý drbek? (( oblepit lepicí páskou?

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

během jízdy mi odletěl kámen na levé zadní dveře, akorát pod lištu, nebylo to moc vidět :(

došlo k poškození vrchního laku i barvy.

rýha je až na základní nátěr.

ale až na karoserii ne,

zakryl jsem to korekční tužkou, ale výsledek se mi nelíbí.

mám použít tmel na vyrovnání? nebo více vrstev barvy?

jinak díky kluci za tip, mrknu se po spreji, či si ho nechám namíchat. jen jak sprejem zastříkat malý drbek? (( oblepit lepicí páskou?

díky

Ty ďubky od kamínků neodstraníš tak aby to nebylo vidět.Na to nepomůže ani ten spray.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

během jízdy mi odletěl kámen na levé zadní dveře, akorát pod lištu, nebylo to moc vidět :(

došlo k poškození vrchního laku i barvy.

rýha je až na základní nátěr.

ale až na karoserii ne,

zakryl jsem to korekční tužkou, ale výsledek se mi nelíbí.

mám použít tmel na vyrovnání? nebo více vrstev barvy?

jinak díky kluci za tip, mrknu se po spreji, či si ho nechám namíchat. jen jak sprejem zastříkat malý drbek? (( oblepit lepicí páskou?

díky

Mam od kamena to same co ty, ale nad zadnim blatnikem, poziju na to korekcni tuzku. Je tam i trochu dolik, ale to neresim. Vyprsk je 2x2mm a jen ho zakapnu.

Sprej jsem kupoval vcera origo u Skodovky za 260 kc (dve plechovky). Sprejem bych ten vyprsk ale nestrikal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...