Přejít na obsah

Oprava laku - korekčná tužka


greggie

Doporučené příspěvky

během jízdy mi odletěl kámen na levé zadní dveře, akorát pod lištu, nebylo to moc vidět :(

došlo k poškození vrchního laku i barvy.

rýha je až na základní nátěr.

ale až na karoserii ne,

zakryl jsem to korekční tužkou, ale výsledek se mi nelíbí.

mám použít tmel na vyrovnání? nebo více vrstev barvy?

jinak díky kluci za tip, mrknu se po spreji, či si ho nechám namíchat. jen jak sprejem zastříkat malý drbek? (( oblepit lepicí páskou?

díky

Mam od kamena to same co ty, ale nad zadnim blatnikem, poziju na to korekcni tuzku. Je tam i trochu dolik, ale to neresim. Vyprsk je 2x2mm a jen ho zakapnu.

Sprej jsem kupoval vcera origo u Skodovky za 260 kc (dve plechovky). Sprejem bych ten vyprsk ale nestrikal.

máš pravdu, použiji korekční tužku, už ji mam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked je to mala dupka tak to tou ceruzkou opatrne krajom nanes. musis mat cit.

A kdyz je podrena jen horni leskla vrstva metalizy, jde takovy skrabanec (od vetve) necim vylestit aby ta zmatnenina zmizela?

Jeste jeden dotaz: mam starsi KORREK POLYMER - Autovosk PERMANENT. Nezkousel nekdo tento vosk na metalize?

Mam stribrnou metalizu, na stare bile skodovce jsem takove drobne skrabance lestil pastou na zuby a na rok stare metalize nemam odvahu experimentovat.

Dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked je to mala dupka tak to tou ceruzkou opatrne krajom nanes. musis mat cit.

A kdyz je podrena jen horni leskla vrstva metalizy, jde takovy skrabanec (od vetve) necim vylestit aby ta zmatnenina zmizela?

Jeste jeden dotaz: mam starsi KORREK POLYMER - Autovosk PERMANENT. Nezkousel nekdo tento vosk na metalize?

Mam stribrnou metalizu, na stare bile skodovce jsem takove drobne skrabance lestil pastou na zuby a na rok stare metalize nemam odvahu experimentovat.

Dik za rady.

jen připíši... není podřená horní lesklá vrstva metalízy, ale horní bezbarvý průhledny lak, hledej zda prodávají vrchni lak ve spreji

na metalizu je výborný vosk od TURTLE, přímo na metalízy.. starý recykluj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny a prosím o pomoc,

koupil jsem si mé první auto z bazaru a potřebuji opravit některé škrábance.

Nikdy jsem to nedělal prosím o pomoc.

mám metalický lak barvy 9890 je to fialová metalíza.

Potřebuji zakrýt odlouplý lak u bočních dvěřích (1x1cm)

Potřebuji zakrýt rýhy, dlouhé tak 8cm nad zadním kolem zadního blatníku.

Prosím o možné prostřekdy a hlavně přesný postup práce, nikdy jsem to nedělal.

Koupil jsem si jen lak ve spreji metalické barvy vhodného odstínu.

Je tam napsano, zatmelit, zabrousit, přestříkat a na vrh krycí lak, ale jak vše postupně a čím leštit a brousit,

PROSIM o pomoc, myslím si že to využije nejeden čtenář.

Děkuji mnohokrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pokud jsou ty škrábance tenké, tak se to dá udělat tak, že to není vidět. Pokud jsou široké, tak to bude vidět vždy. Pořiď si příslušnou korekční tužku a v modelářských potřebách si kup kvalitní tenký štětec - tloušťka OO. Pak to chce pevnou ruku a barvu nanést pouze do rýhy. Nech to tak dva až tři dny zaschnout (to znamená, že to úplně neprotvrdne) a Tempem to "srovnej" do roviny se starým lakem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mam velke mnozstvo skrabancov na karoserii.Je to farba 5281 (zelena) ak sa nemylim .Kupil som na to Dr.Autolack tej istej farby. Moj autak bol garazovany (r.v 2001). Farba tej korekcnej ceruzky je evidentne svetlejsia ako farba karoserie. Vysledok teda nie je oslnujuci. Uz som to aj lestil a rozdiel je jasny. Stmavne ta nova farba alebo to ostane rozdielne ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky 5281 a ten opravny lak je fakt světlejší. Opravil jsem s tím pár drobnůstek na hraně dveří už nejmíň před rokem a je to pořád rozdíl, nic neztmavlo. Chyba je asi v tom korekčním laku, sehnal jsem ještě jiný (musím ho doma pohledat a zjistím co toje) a ten měl barvu stejnou. Akorát s tím jsem opravoval hnusný vryp, takže mě stejná barva nezachránila - je to vidět.

Mimochodem, taky máš v malém techničáku napsáno barva MODRÁ ZÁKLADNÍ a dole v poznámce MODROZELENÁ? Ti úředníci nemaj chybu. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky 5281 a ten opravny lak je fakt světlejší. Opravil jsem s tím pár drobnůstek na hraně dveří už nejmíň před rokem a je to pořád rozdíl, nic neztmavlo. Chyba je asi v tom korekčním laku, sehnal jsem ještě jiný (musím ho doma pohledat a zjistím co toje) a ten měl barvu stejnou. Akorát s tím jsem opravoval hnusný vryp, takže mě stejná barva nezachránila - je to vidět.

Mimochodem, taky máš v malém techničáku napsáno barva MODRÁ ZÁKLADNÍ a dole v poznámce MODROZELENÁ? Ti úředníci nemaj chybu. lol

Nie v technicaku mam uvedenu farbu ZELENA. Najviac ma hneva ze ten lak sa neda dokonale zalestit s povrchom karoserie. mam dojem ze velmi rychlo obschne. Lestit ho po 2-3 dnoch je neskoro. Mam hrdzu na leme blatnika nad lavym zadnim kolesom, tam pouzijem spray. Tam budem lestit len co to mierne zaschne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam velke mnozstvo skrabancov na karoserii.Je to farba 5281 (zelena) ak sa nemylim .Kupil som na to Dr.Autolack tej istej farby. Moj autak bol garazovany (r.v 2001). Farba tej korekcnej ceruzky je evidentne svetlejsia ako farba karoserie. Vysledok teda nie je oslnujuci. Uz som to aj lestil a rozdiel je jasny. Stmavne ta nova farba alebo to ostane rozdielne ??

Bohužel nestmavne :huh: Jedinou radou je, kupovat originální lakové tužky v saloonech Škoda, tam by měl být rozdíl v odstínu neznatelný a cena není nijak přemrštěná ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja som opravoval ryhy na pravych zadnych dverach. Korekcna farba ale uz bola stara a nevedel som ako na to.

Vysledok je taky, ze je to dost vidiet pretoze su tam tie metalizove odlesky prilis husto.

Potom som ale uz pouceny opravoval hrdzu na A-stlpku. Smirglom obrusil, pretrel zinkovou farbou (slabu vrstvu, pekne sa rozliala), jedna vrstva ciernou,

druha vrstva ciernou a kryci lak. Samozrejme vzdy nechat zaschut (aj s pomocou horkovzdusnej). Asi tym, ze je farba stara je moc husta a lepi sa. Preto je to potom hrbolate a na hrboloch sa inak odraza svetlo. Potom je to vidiet. Nabuduce si kupim novu korekcku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

mám opravenoý škrábanec vzadu na kufru a nic moc.. je to takový divný.. :feve::feve: možná by to chtělo předělat, dělal to původní majitel a si se s tim moc nepáral.. nebo to tak je normální? někdy bych sem mohl hodit fotku, aby jste posoudili zda by to šlo nějak líp.. (nemyslim přelak celýho kufru..) lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Farbu dobre rozmiešať, nanášať špáradlom alebo iným tenkým predmetom a radšej tenšie vrstvy. Po dokonalom zatvrdnutí poslednej vrstvy prebrúsiť vodným šmirglom na klátiku a preleštiť tempom. Iný odtieň bude asi preto, lebo pod normálnou farbou je ešte základná farba.

zdravím,chci se zeptat,jaký použít ten smirkový papír?Mám smirk P 400 C ,může být tento? A ještě jedna otázka:opravdu sním nepoškrábu lak?Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

cavte chalani mam fabiu v ciernej metalize a mam tam male skrabanceky ktore videt najme v slnku v oblasti kluciek a tak a rozmyslam ze kupim ciernu lestenku turtle wox color plus s tu serucku je to na to dobre riesenie dufam ze to dako nebrusi lak alebo neskrabe lebo nerad by som daco pokazil tou lstenkou aby to nebrrusilo dole lak je to vhodna lestenka hm dik som vam vdacny sa odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jak jsem tu četl tak TEMPO vám karoserii určitě nezničí....zas tak hrozně to barvu nebere :palec2: jinak co je lepší po TEMPU?když tempem jde škrábanec rozleštit napůl...ale víc ani ťuk...nějaký jiný přípravek?a koreční tužka je už moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny co zakryvaji škrábance a oděrky. Ja jsem měl na autě hodně velké škrábance (to víte když řídí ženská a veme dveřmi kus garáže... :kol-121: )

tak to vypada asi takto:

post-17654-1210790577_thumb.jpg post-17654-1210790581_thumb.jpg

napisu vam aspon par postrehu, jak se pokousel opravit poskrabane dvere.

Nejprve jsem dvere umyl. Pak jsem vzal tempo a zacal jsem skrabance pekne hadrem drit. Ze skrabancu dostanete aspon spinu a nevypadaji pak tak hrozive.

Koupil jsem korekcni tuzku a zacal pretirat steteckem. Ten stetecek je na .... Ani to s nim nezkousejte. Vemte si paratko, nebo spejli a seriznete si ho aby jste meli ostrou spicku.

namocte paratko do barvy a tahnete pres skrabanec. paratko mirne polozte ve smeru skrabance a tahnete. Pokud budete drzet paratko kolmo k ryze, tak vam to nepujde.

Pokud budete mit hodne hustou barvu, udela vam to velkou vrstvu ktera bude vystoupla. Nebojte se toho a nechte barvu zaschnout, pak vemte zase tempo a pokuste se vrstvu barvy trosku sedrit.

Nikdy vysledek nebude jako kdyz dvere nechate znovu nalakovat ale docela se to da zamaskovat.

Postup je nekdy nutne opakovat, ja uz po nekolika hodinach nemel trpelivost a zacal jsem se u toho vztekat...

tak to vypada po oprave... no chce to jeste jednou prejet

post-17654-1210790586_thumb.jpg

Minuly tyden jsem prisel na super vec. Rodicum nekdo prejel auto klicem, nastesti to nebylo tak hluboke ale bylo to hodne videt. Maji cervenou metlu.

vyzkousel jsem novy zpusob a divil jsem se jak to pomohlo.

Pokud se vyskytuje kolem vas dite skolou povinne, zeptejte se zda ma voskovky. Vyberte si barvu ktera se nejvice podoba barve vaseho auta a celou ryhu zatahnete voskovkou. Voskovka vyplni ryhu a udela vam hladky povrch, pak vezmete lestenku a celou cast prelestite. Zarucuji vam 100% uspech. Po nekolika myti musite celou vec opakovat ale ryhy nejsou videt.

Pokud nemate voskovky tak si kupte lestenku sonax ktera ma u sebe take voskovku. Sehnal jsem si bilou voskovku a v sobotu budu pokracovat tak ze pak zase prihodim fotku jak to dopadlo. Prece na bilem aute je to vic videt.

jinak vam preji hodne pevne nervy pri odstranovani ryh a skrabancu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mám na laku okolo kliky u řidiče drobný škrábance. Ty fakt drobný sem vzal brusnou pastou od Turtle Wax ale jsou tam ještě asi 3 který jsou přímo na bílej podklad. Nechci to stríkat barvou nebo opravovat nějakou korekční tužkou. Chtěl bych spíš sehnat jestli se dělá něco jako voskovka kterou se to zapatlá. Je mi jedno že to třeba každý 3 měsíce budu muset obnovovat. Nevíte kde takovou věc sehnat? Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravim,

chtel bych se zeptat, jak jste postupovali pri zatirani vetsich ani ne tak skrabancu jako spis mist, kde chybel lak a vetsinou i barva. Zkusil jsem to origo skodovackou korekcni tuzkou - stribrny diamant.

Nanesl jsem vzdycky vic barvy, aby se zalilo cele poskrabane misto a vznikla takova kapka, kterou bych pak obrousil. Pak jsem si sehnal nejjemnejsi brusny papir (2500 tusim) a pod vodou zacal prebytecnou barvu strhavat az bylo misto zase hladne. Akorat se mi i presto v okoli objevuji tmava mista jak jsem prejizdel papirem po okolni metalize. Zkusil jsem to HardWaxem rozlestit, ale moc to nepomohlo. Tak ted mam nekolik takovych zaschlych kapek pripravenych k brouseni, ale na viditelnejch mistech. Ale bojim se ze to dopadne neslavne. Nevim jestli nezkusit jiny vosk nebo tempo pastu??

Zdravím všechny co zakryvaji škrábance a oděrky. Ja jsem měl na autě hodně velké škrábance (to víte když řídí ženská a veme dveřmi kus garáže... :kol-121: )

tak to vypada asi takto:

napisu vam aspon par postrehu, jak se pokousel opravit poskrabane dvere.

Nejprve jsem dvere umyl. Pak jsem vzal tempo a zacal jsem skrabance pekne hadrem drit. Ze skrabancu dostanete aspon spinu a nevypadaji pak tak hrozive.

Koupil jsem korekcni tuzku a zacal pretirat steteckem. Ten stetecek je na .... Ani to s nim nezkousejte. Vemte si paratko, nebo spejli a seriznete si ho aby jste meli ostrou spicku.

namocte paratko do barvy a tahnete pres skrabanec. paratko mirne polozte ve smeru skrabance a tahnete. Pokud budete drzet paratko kolmo k ryze, tak vam to nepujde.

Pokud budete mit hodne hustou barvu, udela vam to velkou vrstvu ktera bude vystoupla. Nebojte se toho a nechte barvu zaschnout, pak vemte zase tempo a pokuste se vrstvu barvy trosku sedrit.

Nikdy vysledek nebude jako kdyz dvere nechate znovu nalakovat ale docela se to da zamaskovat.

Postup je nekdy nutne opakovat, ja uz po nekolika hodinach nemel trpelivost a zacal jsem se u toho vztekat...

tak to vypada po oprave... no chce to jeste jednou prejet

Minuly tyden jsem prisel na super vec. Rodicum nekdo prejel auto klicem, nastesti to nebylo tak hluboke ale bylo to hodne videt. Maji cervenou metlu.

vyzkousel jsem novy zpusob a divil jsem se jak to pomohlo.

Pokud se vyskytuje kolem vas dite skolou povinne, zeptejte se zda ma voskovky. Vyberte si barvu ktera se nejvice podoba barve vaseho auta a celou ryhu zatahnete voskovkou. Voskovka vyplni ryhu a udela vam hladky povrch, pak vezmete lestenku a celou cast prelestite. Zarucuji vam 100% uspech. Po nekolika myti musite celou vec opakovat ale ryhy nejsou videt.

Pokud nemate voskovky tak si kupte lestenku sonax ktera ma u sebe take voskovku. Sehnal jsem si bilou voskovku a v sobotu budu pokracovat tak ze pak zase prihodim fotku jak to dopadlo. Prece na bilem aute je to vic videt.

jinak vam preji hodne pevne nervy pri odstranovani ryh a skrabancu

EDIT: není potřeba citovat příspěvky s obrázkama

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, mam menší škrábance, nebo spíš odřeniny na laku vedle levých zadních dveří, viz. fotky (omlouvám se za kvalitu - foceno mobilem... příapdně v pondělí budu moct snad udělat lepší fotky z digitálu).

Chtěl jsem se zeptat, jestli na to použít radši sprej, nebo korekční tužku, případně stručně postup, jak na to. Předpokládám, že se touhle drobností lakovna zabývat nebude a když jo, nebude to zrovna levný.

A jaký očekáváte výsledek, myslíte, že bude hodně znát, že to tam bylo opravovaný, nebo se to může podařit slušně "skrýt"?

Díky :o)

post-27313-1232634099_thumb.jpg

post-27313-1232634158_thumb.jpg

Editováno: , autor: Encore1106
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...