Přejít na obsah

Tak už je doma taky Superb


radekkk

Doporučené příspěvky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj tak už je doma taky superb s motorem 2.0tdi ve výbavě elegance a navíc jsou tam skoro všechny příplatkový věci.

Paradni kousek ja priznam ze ti zavidim taky bych toto chtel ale nejsou chechtaky :) A kdyby byli tak nevim jestli jit do kombi nebo sedan libi se mi oboji sel bych do benzinu moc nenajezdim.Tak at slouzi :palec2: :palec2:

Editováno: , autor: kuldam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

nadherny vozitko. nemuzu jinak nez gratulovat. uzasny pohled! kam se hrabou predrazeny Audiny a BMW o Mercedesech nemluve!

sama cekam na Superbika (je ve vyrobe), ale v nizsi vybave a nemuzu se dockat. mimochodem diesel 103kW CR a nechapu, proc bych mela jit do benzinu, kdyz jen za minulej rok jsem najela 37tis. km a vypada to, ze budu jezdit vic, ptz mi pribudou pravdepodobne pravidelne cesty dal nez doposud. pokud je nekdo svatecni ridic a do roka najezdi kolem 10tis. km at si machruje s benzinem. jsem holka, potrebuji volant, 4 kola, obrovsky kufr a hlavne, aby to jezdilo na vodu a kdyz nejezdi, tak ocenim nizsi spotrebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Od čtvrtka mám doma nového Superba combi 1,8T 4x4 Elegance.

Objednával jsem ho 12.03.2010 a k odběru byl připravený až 31.05.2010, tj. víc než 2,5 měsíce. Prý že mají hodně objednávek.

Přechod ze Superba I r.v. 2004 to je hodně velký rozdíl. Po ca. 200 km s novým kombíkem jsem při parkování Superba I myslel, že má něco s posilovačem řízení a nemohl jsem sešlápnout spojku, jak šla proti kombíku těžce. Až teprve po pár minutá jsem ho měl zase v ruce.

post-48950-1275595603,2191_thumb.jpg

post-48950-1275595633,8904_thumb.jpg

post-48950-1275595662,3179_thumb.jpg

post-48950-1275743072,5053_thumb.jpg

post-48950-1275743102,8554_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak příští týden mi mají kombíka vyrábět. Díky "kvalitní práci" nejmenované leasingovky byl objednán s dvoutýdenním zpožděním, takž ho dostanu po cca 10 týdnech. Už se nemůžu dočkat, až v něm budu sedět. Momentálně jezdím plonkovým firemním autem bez klimatizace, děs a hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

nováčku nováčku, si osel. mám to stejný akorat se 4x4 a v combi, najedu ročně 80.000 km a myslím, že většina lidí co volí našlapanou výbavu to dělají proto, že v autě tráví mraky času. takže tdi je úspora 1000 kč týdně. to je 52.000 Kč ročně a za to je pěkná dovolená. Na fin. rozdíl jsem došel když jsem dal auto na garanci a půjčili mi našlapanou OII 1,8 TSI co žrala 10 l/100 km takže žádná vymyšlená částka. :-) jednou to třeba pochopíš

Filozofie je takova, ze kdyz mam mega na superba v plne, tak nemusim skudlit par korun kvuli benzinu a poslouchat kvuli tomu stado vepru pod kapotou. Nebo existuje jeste nejaky jiny duvod proc kupovat TDI?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omlouvám se nováčkovi, patřilo to pro chlebicka :-)

nováčku nováčku, si osel. mám to stejný akorat se 4x4 a v combi, najedu ročně 80.000 km a myslím, že většina lidí co volí našlapanou výbavu to dělají proto, že v autě tráví mraky času. takže tdi je úspora 1000 kč týdně. to je 52.000 Kč ročně a za to je pěkná dovolená. Na fin. rozdíl jsem došel když jsem dal auto na garanci a půjčili mi našlapanou OII 1,8 TSI co žrala 10 l/100 km takže žádná vymyšlená částka. :-) jednou to třeba pochopíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najedu ročně 80.000 km .... takže tdi je úspora 1000 kč týdně. to je 52.000 Kč ročně ...... našlapanou OII 1,8 TSI co žrala 10 l/100 km .... jednou to třeba pochopíš

Já jsem pochopil, a zeptám se, když jsi tak ostře reagoval. Cena auta je asi stejná, za benzín nebo diesel? Co dnes EU5 a filtr pevných částic, co spotřeba?

Samozřejmě, že 1.8 TSI nebude jezdit za 6l a taky TDI CR, taky nebude jezdit za 5l při podobném, či stejném režimu jízdy.

To jaké auto si kdo koupí, je asi i jeho věc a diskuze, že benzín je "na ho..o?" je trochu ostrá.

Dále si myslím, že tady i na fóru OII a jinde hodně psalo o poruchovosti motorů benzín a diesel atd. a o nákladech na provoz mezi dieslem a benzínem.

Měl jsem už hodně aut v naftě a taky dost ročně najetých kilometrů a "pochopil jsem", že moje volba je teď benzín. Možná je to i to, že jsem to chtěl zkusit.

Když jsem si spočítal ty rozdíly co vzpomínáš, tak mě vyšlo trochu jiné číslo (samo, že benzín o něco dráž), ale za 2 - 3 roky už bude jiné auto.

Ten motor 1.8 podle mého nynějšího posouzení je ten, že jede velice dobře, je tichý a cenu jsem měl hodně dobrou a toto jsem chtěl.

Uvidím co bude časem s přibývajícími kilometry.

Toto byla pouze reakce, co jsem s toho příspěvku pochopil.

Editováno: , autor: Prochy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky gratulace!!!!!!!Mám už Supa dva měsíce a zatím velká spokojenost,lidi co mají poznámky podobného tipu přehlížej.

kupoval jsem benzína, které jezdilo po výstavách rok a velká spokojenost!!, a kdybych tu napsal cenu,tak to bys viděl tu smršť závisti!!

Blahopřeji ještě jednou!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TSI je zábavnější, to je bez debat. Ale silně pochybuju, že když dokázal u OII brát 9,7 l/100km tak že u SII kterej je těžší bude brát míň. Vím, že mám těžkou nohu, 2,0 TDI 125KW se mnou jezdí za 6,8 l/100km (najeto 26.000 km). styl jízdy mám pořád stejnej. Tankuju dvakrát týdně za cca 1600 Kč s tím že na nádrž ujedu asi 800 km. u TSI jsem ujel za 1600 Kč jen 550 km a to je o 0,9 Kč na km víc. Nikomu nenutím ani TDI ani TSI akorát mě pobouřila reakce, že když auto za mega tak bez stáda vepřů pod kapotou atd atd

najedu ročně 80.000 km .... takže tdi je úspora 1000 kč týdně. to je 52.000 Kč ročně ...... našlapanou OII 1,8 TSI co žrala 10 l/100 km .... jednou to třeba pochopíš

Já jsem pochopil, a zeptám se, když jsi tak ostře reagoval. Cena auta je asi stejná, za benzín nebo diesel? Co dnes EU5 a filtr pevných částic, co spotřeba?

Samozřejmě, že 1.8 TSI nebude jezdit za 6l a taky TDI CR, taky nebude jezdit za 5l při podobném, či stejném režimu jízdy.

To jaké auto si kdo koupí, je asi i jeho věc a diskuze, že benzín je "na ho..o?" je trochu ostrá.

Dále si myslím, že tady i na fóru OII a jinde hodně psalo o poruchovosti motorů benzín a diesel atd. a o nákladech na provoz mezi dieslem a benzínem.

Měl jsem už hodně aut v naftě a taky dost ročně najetých kilometrů a "pochopil jsem", že moje volba je teď benzín. Možná je to i to, že jsem to chtěl zkusit.

Když jsem si spočítal ty rozdíly co vzpomínáš, tak mě vyšlo trochu jiné číslo (samo, že benzín o něco dráž), ale za 2 - 3 roky už bude jiné auto.

Ten motor 1.8 podle mého nynějšího posouzení je ten, že jede velice dobře, je tichý a cenu jsem měl hodně dobrou a toto jsem chtěl.

Uvidím co bude časem s přibývajícími kilometry.

Toto byla pouze reakce, co jsem s toho příspěvku pochopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už zejtra, už zejtra !!!!

Tak zítra si konečně po cca 3 měsících (ať žije nejmenovaná leasingovka a její zaměstnanci) jedu pro Superb Combi Elegance 2,0 TDI 125KW DSG. Jsem zvědavej, prvně budu mít automat, zatím jsem s ním jel jen příležitostně, dohromady tak 10 tisíc km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže první dojmy po týdnu a 1200 kilometrech :

Auto je to skvělý, DSG funguje bez problémů, zvlášť, když si můžu pro radost pohrát s pádly. Fantastická je volba AUTO u světel. Co mě překvapilo nemile, je příliš malá schránka na brýle (sluneční se mi tam nevejdou), chybějící odkládací prostor na velkou PET láhev (to bylo v Octávce perfektní) a to, že deštník do zadních dveří : "si můžete zakoupit u autorizovaných prodejců Škoda Auto" no, obejdu se asi bez něj, tak moc to nevadí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

krasne vozitko. rozhodoval jsem se mezi cernou a touto barvoum nakonec vyhrala ta tmave seda :) Vybava auta super, ale kdyz clovek vidi za kolik se da po roce koupit, tak by brecel. Konfigurace 1 100tis a za rok a necelych 20 tis km se da koupit kolem 600tis. Nove auto je podle me porad predrazeny luxus a smysl dava jen pro firmy....

Co se tyka benzin x diesel. Nekonecny pribeh ktery nema cenu resit... :) Ale jsem dieselak, i kdyz mam radeji benzin. Prakticke duvody... Rocne najedu cca 80tis a posledni cestu 3200km do FR s prumerem 7,3 a nalozenym autem si myslim super. To by benzin nikdy nedokazal. A prece jen 62l nadrz je dost malo na velkou spotrebu... Kdysi jsem si pocital rozdil u A6 3.0 tdi a A6 3.2 benzin. Sice benzin lepsi svezeni, ale jezdil jsem asi o korunu vic na km... pri 80tis uz je to pekny balik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...