Přejít na obsah

Poškození - popraskání - plastu předních světel ostřikovačem ?


ondsin

Doporučené příspěvky

každej řiká něco jiného ale fakt je ten, že:

škodovka není jediná,která se s tím potýká...osobně jsem to viděl i na jiných autech a v práci jsme pár případů řešily na Grand Vitarách s xenama i halogenama...ten teplotní rozdíl jak někteří píší není blbost, naopak ten má za následek ty trhlinky...není ale jediným viníkem (podílí se na tom i druh kapaliny do odstřiků). Každopádně hlavně zima dává světlům zabrat...plasty jsou teplé a kapalina studená...(v jednou případě se trhlinky na světlech objevili po průjezdu myčkou (v zimě) a u zánovního auta...a bylo dokonáno...

v záruce to většinou výrobce zkousne a mění, po záruce to je jediná rada:

na halogeny odstřiky nebrat nebo vyřadit...stejnak nemaj kloudnej přínos a xeny, který je maj povinné, hold nejlépe se vyvarovat jakákoliv chemii...a kapaliny do odstřiků vybírat jen ty, kde je prokazatelně uvedeno, že takou neplechu nezpůsobí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, já si myslím, že oba tyto vlivy poškozují světla. Ale s tím, že bude auto jezdit ve sněhu a mrazech by měli ve Škodovce počítat??!!! A tomu by měl být přizpůsobeni materiál světel. S tím, že trhliny způsobuje kapalina do ostřikovačů je BLBOST!!! Vím o dalších třech vozech zn. VW najeto přes 200000km rok v. 2006 používané nejrůznější kapaliny do ostřikovačů a po prasklinkách ani památka. Řešili jste někdo reklamaci i po záruční lhůtě??? Hoďte radu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

zdravim mam taky problem, kupil som svetla od ruky, konkretne original xenony na octaviu II, lenze predne plasty na svetlach su popraskane, ze vraj od odstrekovacov. Bol som to aj lestit brusit, pouzival som rozne pripravky na tie svetla a nic nepomohlo su tale take ake boli. Vyzera to skor akokeby boli zvnutra popraskane. Potreboval by som poradit, lebo uz neviem co mam robit a dost mi to vadi lebo je to aj na vyzor nepekne a v noci trocha vidno na ceste ze nie je pekna čira optika, vidno tie praskliny. Da sa vymenit ten plast za iny alebo nie, ci sa to da nejak odlepit a nanovo zatmelit. Prosim poradte mi, dakujem velmi pekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to poničený plast a pokud se toho chceš zbavit, nepomůže nic, než výměna světel. Chtělo by to ale foto, záleží jak velké ty praskliny jsou (zda jsou to jen škrábance, nebo vážně praskliny). Navíc plast na OII sám od sebe nepraská - jde-li o xenony z druhé ruky, na 99% budou praskliny způsobené tím, že jsou xenony kradené a při "demontáži" plast popraskal..

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že se to muselo stát při "demontáži" nemusí být pravda. Kolega před časem reklamoval po 2,5 letech popraskané světlomety s xenony a reklamace byla uznána (máme příplatkovou záruku na 4 roky). Dnes jsem koukal na své auto a praskliny se mi objevují taky - praskliny jsou v horní části světlometů v místě obrysových žárovek, zřejmě ty žárovky hřejí víc než se předpokládalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

vše se dá udělat

take se dá vyměnit pouze plast

ja sem to sám dělal

manželku málem kleplo když jsem to dával do el.trouby , aby jse to lepidlo tmel povolil a změknul

jinak jsou videa na yotube jak se dá krásně rozdělat světlo

jo a v pondělkovým svět motoru 41/2012 strana 34-35 je jak se tý světla vyrábí a kde jich vyrábí a testují přímo na škodovky

na ulozto je časopis komplet http://uloz.to/xt52R...oru-41-2012-rar

Editováno: , autor: pista6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Myslim, ze zas tak zbytecny ten navod neni. :kol-47: Novej plast svetel asi nesezenete, ale...

Znam cloveka co mel popraskane xenony u parkovacek ( a to uz bylo tak moc, ze se plast drolil a prosakovala dovnitr voda) a na Aukru koupil halogenove svetlomety za 600.-Kc oba, ktere meli predni ciry plast v naprostem poradku, ale byla poskozena vnitrni odrazova vrstva chromu, protoze to nekdo cistil vyplachnutim chemickym roztokem. To jeho ale netrapilo, protoze pouzil ve finale jen predek.

Je to teda prej na dlouhy lokte co rikal s tim nahratim v troube a rozebranim, ale nez platit nove xenony, ktere jinak bezvadne fungovali, tak si pohral a s vysledkem je nadmiru spokojenej.

Jemu se tento jev projevil v zime, kdyz smes v nadrzce ostriku je hodne studena a rozdil mezi teplotou vody a ohrateho plastu od zarovky nejvetsi. Na zimu si pres VAG ostriky odpojuje a pres leto zapoji a vse je zatim OK.

Editováno: , autor: OctaviaLUB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...