Přejít na obsah

Prevodovka, spiatocka


matto wednesday

Doporučené příspěvky

Stalo sa mi, že keď som spomaľoval pri križovatke, asi pri rýchlosti 5km/h, som omylom zaradil namiesto 1tky spiatočku. Spojku som stále držal. Chcem sa spýtať či sa takto môže zničiť prevodovka?

Viackrát sa mi stalo, že keď nie je rovná vozovka, auto sa pomaly pohybuje dozadu, chcem zaradiť spiatočku, ale nedá sa a len sa mi zuby škrípu v prevodovke. Je to normálny jav?

Mám Fabiu 1,4 Mpi 50 KW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Synchron pro zpatecku je zbytecnej. Je potreba ji radit pouze pokud auto stoji, jinak prevodovka trpi.

To, ze po zastaveni je potreba chvili pockat s vyplou spojkou nez se dotoci kolecka je taky normalni. Urcitou pomoci muze byt zastavit, drzet spojku, dat tam treba jednicku, jeji synchron zastavi hnaci hridel prevodovky a pak tam okamzite jde zpatecka bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Občas sa to stane každému že ráta zuby na prevodovke. Mne tiež.

Reagujem preto, že u mňa je to akosi naopak.

Keď postojím, vytlačím spojku a idem zaradiť spiatočku tak to žaškrípe ako na starom rozheganom Favorite.

A je to jedno či sa pokúšam zaradiť spiatočku hneď, alebo nejakú tú sekundu počkám.

Divné je to, že keď po zacúvaní chcem ešte zacúvať o kúsok ďalej a auto je ešte v pohybe, vtedy ide zaradiť ľahko a bez akéhokoľvek zvuku.

Mám Fabku II 1,6 16V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Chcem sa vás opýtať mám problém s prevodovkou počas jazdy keď som radil na 2 stupeň sa mi stalo že mi vyskočila rýchlosť a odvtedy už autíčko nejde motor beží v pohode ale rýchlosti sa už nedajú zaradiť podotýkam že všetky tiahla fungujú až po prevodovku neviete čo sa stým mohlo stať?

Auto je Škoda Fabia 2 77kw rv.2008

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mě se zas stalo, že sem v kopci a vycouvat do kopce a chtěl zařadit spátečku taky při lehce se pohybujícím autě. (nebyl čas dlouho čekat).

 

Tak sice žádný zvuky při řazení to nedělalo, ale pak při pozvolném puštění spojky a přidání plynu to auto začalo couvat do kopce tak nějak trhavě.

 

Tak sice je to nový auto (2 měsíce) a stalo se mi to poprvé, příště si dám pozor.

 

A moje otázka zní, je možné zařadit zpátečku tak nějak "z poloviny" že by do sebe zabýrala ozubená kola jen částečně a tim se ožižlaly kraje zubů?

 

Ale zase na druhou stranu, kdyby se žižlaly kolečka, tak by to asi dělalo při couvání kovový zvuky a né jen trvavě se pohybovat.

 

Fabia 1,2 htp 51 kW

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Je. Nastartuji, nechám několik sekund točit motor, sešlápnu spojku a - nejde. Vyřadím, chvíli počkám, sešlápnu spojku a - nejde.

Vyřadím, už fakt nepočkám, zařadím jedničku a hned zpátečku a - jde.

Ale to je tak každé páté řazení zpátečky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, někdy je to docela obtěžující. Zvláště když na mojem 20 let starým Twingu jde zpátečka pěkně sametově na první pokus s olejem, kterej je tam asi od výroby.

 

Nerad bych si vodrbal zuby na novým autě. Tak aspoň, že normální rychlosti vpřed jdou jak maj. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si sedne časem si myslím, pak to půjde v pohodě, na Fábce mi od novoty ze začátku šly občas blbě řadit stupně dva tři a časem se to srovnalo.

Jinak ta zpátečka mi třeba blbne i na nissanu, občas jde přes zuby, ale pomáhá, pokud se sešplápne spojka a chvilinku se počká, pak to tam zapadne pokaždé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...