Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Neviem ci to patri sem, ak nie nech to moderatori presunu do novej temy.

pri rozbehu auta na prvom prevodovom stupni pri rychlosti tak 4-10 km/h sa z predu ozve zvuk ktory by som prirovnal suchajucemu sa plastu o cestu, alebo zvuku automatickej prevodovky pri preradovani. podobny zvuk sa obcas ozve aj po prechode nerovnosti alebo brzdeni.

docital som sa tu o axialnych loziskach a ich cinkavemu zvuku, ale tento zvuk mi pride skor zvuk plastu, aj ked to plast byt nemusi. mozno je nieco uvolnene a posuva sa to. co by to mohlo byt?

Editováno: , autor: moldow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Vim ze se to na starem foru probiralo,ale stejne jsem tam nenasel odpoved co to je. mam najeto cca 46tkm a najednou se mi objevilo takove docela kovove bouchani nekde zepredu,vypada to spise z prave strany. Stalo se to den ze dne ,zadne pozvolne nabehnuti. pri prejizdeni nerovnosti se ozve takove kovove cink-cink,sila zvuku je dle velikosti nerovnosti. byl jsem ve skodovce tam to prohlasili ze nic neslysi :angry:

chtel jsem to sam lokalizovat,ale kdyz dam auto na zdviz tak muzu lomcovat cimkoli : stabilik,kosti,napravnice,pollosy,brzdy,zkratka nic,vim ze to muze byt v tom visicim stavu nejak vymezeno ale ze by se to vubec neprojevilo?

nemate nekdo nejaky napad/zkusenost co by to mohlo byt na co se zamerit ?

dik za pripadne napady ;)

Tohle je nemoc fábií, jsou to tyčky stabilizátoru , za 1000 kč si kup nové a za 30 minut max hodku nemáš co dělat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

mam Fabiu kombi r.v.2002 najazdene 120 000km, uz par tyzdnov pocujem dost vyrazne buchanie z pravej strany napravy ako pri prejazde vacsimi nerovnostami,tak aj pri prudkom pusteni spojky,ci niekedy aj pri prudsom brzdeni a naslednom povoleni brzdoveho pedalu, boli menene uz tlmice aj horne ulozenie s loziskami,aj kosti stabika, mechanik tvrdi ze vsetko je OK.Viete prosim poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ze by este siloentbloky? Je tu na to tema tak kukni tam.

Ja som sa chcel spytat, pri pomalsej jazde po vacsich nerovnostiach (napr. polna cesta) bucha nieco na prednej naprave.Stabiky myslim ze to niesu. mozeto byt ulozenie stabilizatoru? Je to taky zvlastny zvuk ako ked je ulozenie vymplatene ze to ma volu. Pri vyssich rychlostiach aj po zaplatanej ceste to nepocut.Prejavuje sa to ked trebars hupne koleso prudko dole resp. hore. Este ma napada aj horne ulozenie ale ked tocim volantom na mieste tak nic.

Poradi niekto nieco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

mám Fabku combi r.v.2007, najeto 15tis., takže 1.garančka a zhruba od 10tisíc se mi z přední pravé strany ozývá zvláštní rachtavý zvuk, tedy pouze při přejetí některých nerovností jako jsou např. žel. přejezdy, zpomalovací retardéry atd. Při zmiňovaných 10tisících to dělalo jen tyto zvuky, nyní při 15 tisících, vrže i něco zpředu při pomalé jízdě a točení volantu (např. při parkování).

Nevím, zda to má nějakou souvislost, ale než to začlo tyto pazvuky dělat, tak se mi několikrát za běžné jízdy ozvaly zpředu takové kovové zvuky, jako bych bouchl kladivem do nápravy - teď už to nedělá.

Vůbec nevim, co to může být, autorizovanej servis - technik - samozřejmě nic neslyší.

V práci máme fabku 2001 nalítáno má cca 220tisíc a nic.

Díky moc za příspěvky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Mám Fábii 1.4 16V 74kW (rok 2000). Po návratu z dovolené (cca 3000 km) mi začalo po

přidání plynu a stějně při uvolnění plynu v okamžiku začátku brzdění motorem něco kovově

klepat na přední nápravě. Při jízdě po nerovnostech se klapnutí ozve jen občas, ale v případě

akcelerace a odstavení plynu klapne vždy. To samé na místě, popojetí na zpátečku...cvak,

brzda...nic, znovu popojetí...cvak. Kosti jsem zkoušel, vůle není, na poloosách menší axiální

vůle, na dotažení jsem zatím nesehnal klíč. Podle poslechu se zdá, že to klape víc vlevo.

Fórum jsem prošel, ale většinou to všem klepe na nerovnostech, což je u mě minimálně.

Zdeněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matky na poloosách jsou už ocelové. Problém byl v silentblocích, byly úplně na hadry.

V pátek jsem se stavil v servisu, ale neměli volno ani na pondělí a protože mě tlačil čas,

tak jsem se stavil v mototechně a koupil jsem co měli na skladě. Hodil jsem to v garáži

na špalky a v pátek večer udělalal jednu stranu a v sobotu ráno druhou. Přípravek na

nalisování jsem sice neměl, ale posloužila stolářská svěrka a šly tam jako po másle.

Auto je jako nové, ticho, pěkně drží stopu. Uvažoval jsem i o těch dílech ze Seatu, jak je

popisované na fóru, ale jak jsem psal tlačil mě čas, tak jsem tam hodil co měli.

Vzhledem k tomu, že ta výměna (hlavně ta druhá strana, kdy jsem už věděl kam sáhnout),

nebyla takovej problém, tak příště tam holt dám lepší matroš.

Zdeněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pročítala jsem si tohle téma několikrát dokola a snažím se najít důvod proč mi to zatracený auto tak klepe. Problém se ozývá někde od pravého předního kola, nebo prostě z pravé části přední nápravy. Vždycky u nerovností na silnici, stačí fakt kousek. Už ani radio se u toho nedá poslouchat. Mám Fabii 1.2 rv. 2006. Autíčko jde příští týden do servisu na garančku, tak bych potřebovala poradit na co by se měli zaměřit...už jsem s tímhle problémem byla v servise jednou, vše bylo potom ok tak 3 týdny a potom to zase začalo a je to čím dál horší. Minule mi kontrolovali tlumiče a zkoušeli geometrii, jinak s tou nápravou nic nedělali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadvazujem na TENTO moj predchadzajuci prispevok. Dal som vymenit kosti stabilizatoru a boli vymenene hned aj nejake gumy (silenbloky na naprave, alebo nieco takeho) ale pocut suchavy zvuk stale. Co je v tych miestach, okolo predneho kolesa plastoveho, alebo gumoveho, co by mohlo byt opotrebovane, ci povolene a mohlo by to vydavat takyto suchavy/vrzgavy zvuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...