Přejít na obsah

Navigace do Fabie


Rodsten

Doporučené příspěvky

Zdravim.

Zvažuji si pořidit do Fabie navigaci, ale vubec netusim kde zacit a co vsechno bych mel k tomu poridit. Vim, ze existuji cele komplety TomTom, ale ja bych radeji sel do nejakeho Pocket PC, ktere bych krom navigace pouzil i na jine ucely.

Ted uz by mne zajimaly vase nazory, ktere Pocket PC je k tomuto ucelu dostacujici, jaky SW do nej poridit, teda nejvice mne zajima CR? Jak funguje komunikace, co vse je k tomu nutne apod ?

Na kolik by mne cela ta sranda vysla ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Netvrdim, ze chci TomTom, hledam vcelku nejlevnejsi variantu, ale zase pouzitelnou, aby se dala v pohode pouzit i v nasich mestech, takze minimalne na urovni ulic nasich mest.

Netusim, na kolik by vysla original navigace, ale predpokladam, ze dost, takze zvazuji nejake Pocket PC + mapy + SW + GPS a nejak to zprovoznit za rozumny peniz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Strojvůdce

Já bych doporučoval FUJITSU-SIEMENS LOOX N560 (.info) Když už, tak ať to nejni žádná šunka, že. Až umře moje stará 600, tak jdu do něj. No, ale doufám, že ještě neumře. :D Třeba tady je i s držákem, dokoupíš kartu a např TOM TOMa najdeš i tady. :D A vlastně ještě adaptér do zásuvky v autě. B)

Editováno: , autor: Strojvůdce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu potvrdit, že tomtom je v současnosti asi nejlepší navigace. Já mám PDA AcerN50 Premium+GPS Navilock BT-338 a tomtoma 5.21 s nejnovější mapou PL,CZ,SK,HU v645 a je to takřka dokonalé. Krajské města jsou včetně čísel popisných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chces vse v jednom, kompletne vybavene do auta, coz je drzak, konzole, nabijecka tak bych sel do ASUS MyPal A636.

Mel jsem ACER n35, ktery mel tez vse v jednom, ale byl slabsi a GPS nebyla nejmodernejsi.

Loni jsem presel na A636 a nema to chybu. Tom Tom vali jak s praku, jeste tam mam par navigaci jako Slovensko, Madarsko, Slovinsko a Chorvatsko, pak tam mam turistickou mapu CR a pohoda.

V teto cenove relaci nic lepsiho neni.

Ano ta FS 560 je novejsi s vetsim moniturkem, ale za tu cenu :) to me ten ASUS splni vse stejne a pokud VGA tak jsou zde lepsi, ale pro zacatecnika drahe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nějaké fyrmy jsem viděl navigačku, pracující s každým mobilním telefonem s BT, barevným displayem a operačním systémem simbian. V podstatě v autě je zakladna s anténou a aplikace je nainstalována v tel.Brácha to měl na nokii a bezva, zakreslené jednosměrky semafory, důležitá místa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to vidim naprosto ale naprosto v jasnych barvach mesic stary casopis Car & Hifi a jejich test navigacnich systemu.

cenovy Tip dostala navigace Falk Navigator 3500 Pro SC dostala jedno z nejvisich cisel v testu a je za uzasnych 12 470kc. www.fajk.de

Naprostym vytezem je Sony Nav-U70TW ale za cenu 17 999kc. www.sony.cz

Spatne spatne neskoncil ani Tomtom One

A me osobne je sympaticky Blaupunkt TravelPilot Lucca je to stredni trida za tez solidni cenu 13 999kc. www.blaupunkt.cz

Muzu vam jeste zjistit ted jednu novou navigaci co ma tata v aute a rikal, ze je s ni naprosto spokojenej, je plasticka tedy 3d stala 14tis. ale nevim presne co je to za znacku ale udajne je to lepsi nez PDA + TomTom software co mel driv.

Editováno: , autor: laky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to vidim naprosto ale naprosto v jasnych barvach mesic stary casopis Car & Hifi a jejich test navigacnich systemu.

cenovy Tip dostala navigace Falk Navigator 3500 Pro SC dostala jedno z nejvisich cisel v testu a je za uzasnych 12 470kc. www.fajk.de

Naprostym vytezem je Sony Nav-U70TW ale za cenu 17 999kc. www.sony.cz

Spatne spatne neskoncil ani Tomtom One

A me osobne je sympaticky Blaupunkt TravelPilot Lucca je to stredni trida za tez solidni cenu 13 999kc. www.blaupunkt.cz

Muzu vam jeste zjistit ted jednu novou navigaci co ma tata v aute a rikal, ze je s ni naprosto spokojenej, je plasticka tedy 3d stala 14tis. ale nevim presne co je to za znacku ale udajne je to lepsi nez PDA + TomTom software co mel driv.

Dodam jen jednoduchou poucku. V navigaci si vzdy napred zjisti jak je to s aktualizacema.

TomTom pevnej - placena

Sony - placena

Ty ostatni nejspis taky.

PDA + Tom Tom 5 - na internetu vzdy aktualni zahubicku

A vovovovotommto je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne mam PDA + TomTom a sem spokojeny, az nato ze tomtom ma mapy trosicku zastarale a obcas nektery novy kruhace nejsou a podobne jinak cool. Me vyhovuje PDA jelikoz se stim da delat spoustu jinejch uzitecnejch veci nez jen navigace.

Nechci ti kazit iluze, ale v soucasne dobe ma TomTom nejaktualnejsi mapy CZ *.645

Jezdim s nim uz vice jak rok a nemenil bych

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chces vse v jednom, kompletne vybavene do auta, coz je drzak, konzole, nabijecka tak bych sel do ASUS MyPal A636.

Mel jsem ACER n35, ktery mel tez vse v jednom, ale byl slabsi a GPS nebyla nejmodernejsi.

Loni jsem presel na A636 a nema to chybu. Tom Tom vali jak s praku, jeste tam mam par navigaci jako Slovensko, Madarsko, Slovinsko a Chorvatsko, pak tam mam turistickou mapu CR a pohoda.

V teto cenove relaci nic lepsiho neni.

Ano ta FS 560 je novejsi s vetsim moniturkem, ale za tu cenu :) to me ten ASUS splni vse stejne a pokud VGA tak jsou zde lepsi, ale pro zacatecnika drahe

Jo, tato kombinace se mi libi, to by tak odpovidalo i mym cenovym predpokladum. Kolik jeste stoji mapy TomTom a kde a za kolik se daji sehnat a jak je to s aktualizaci dat ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne mam PDA + TomTom a sem spokojeny, az nato ze tomtom ma mapy trosicku zastarale a obcas nektery novy kruhace nejsou a podobne jinak cool. Me vyhovuje PDA jelikoz se stim da delat spoustu jinejch uzitecnejch veci nez jen navigace.

Nechci ti kazit iluze, ale v soucasne dobe ma TomTom nejaktualnejsi mapy CZ *.645

Jezdim s nim uz vice jak rok a nemenil bych

Tak, tak v645, zabírá 50MB na kartě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chces vse v jednom, kompletne vybavene do auta, coz je drzak, konzole, nabijecka tak bych sel do ASUS MyPal A636.

Mel jsem ACER n35, ktery mel tez vse v jednom, ale byl slabsi a GPS nebyla nejmodernejsi.

Loni jsem presel na A636 a nema to chybu. Tom Tom vali jak s praku, jeste tam mam par navigaci jako Slovensko, Madarsko, Slovinsko a Chorvatsko, pak tam mam turistickou mapu CR a pohoda.

V teto cenove relaci nic lepsiho neni.

Ano ta FS 560 je novejsi s vetsim moniturkem, ale za tu cenu :) to me ten ASUS splni vse stejne a pokud VGA tak jsou zde lepsi, ale pro zacatecnika drahe

Jo, tato kombinace se mi libi, to by tak odpovidalo i mym cenovym predpokladum. Kolik jeste stoji mapy TomTom a kde a za kolik se daji sehnat a jak je to s aktualizaci dat ?

mrkni treba na sunnysoft.cz

Nebo pohledej po internetu je toho plno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Iluze me nekazite jen rikam, ze este ta navigace musi udelat par kroku aby to dovedli k dokonalosti. Treba ani po praze me nefungujou v nekterejch castech cisla popisny a na nekterejch vesnicich fungujou coz sem nepochopil.

Ale v pohode ja sem taky spokojenej i pres tech par chybicek je to cool. Ale taky uz to mam nakou dobu tak zkusim aktualizovat na netu mapy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navigace je velmi zajímavá věc, mám s ním poměrně velké zkušenosti.

Napevno zabudovaná navigace je zbytečně drahá, mnohdy s problémy sehnat dobré mapové podklady v některých zemích (např.Chorvatsko). Dalším problémem je riziko krádeže.

TOMTOM, ale i Mio apod. jako „přenosné navigace“ špatné nejsou, ale problémy s mapovými podklady jsou často jako u pevných navigací. Další problém je právě v jednoúčelovosti.

PDA spolu s nav. SW spojující výhody kvalitní navigace s organizátorem propojitelným na PC je celkově nejvýhodnější. Není problém provozovat více softů podle mapových potřeb apod. Je pravdou, že tyto, ale i přenosné navigace zažívají značný rozmach, a to nejen u nás.

Typ PDA je v podstatě jedno, minimálně by však měl mít 64MB ROM, lépe však 128 a více, některé navigační SW si nerozumí s VM5. Zajímavé je MDA, např. VARIO. GPS buďto součástí PDA, lépe však samostatně pomocí BT připojení. Každopádně však v obou případech by mělo mít chip Sirf III.

Z hlediska SW jsou u nás v podstatě 3 možnosti, o kterých se dá rozumě uvažovat.

Dynavix – česká firma s nejlepší podporou v českém jazyce a solidními mapovými podklady. Nejvíce míst až do úrovně popisných čísel. Nevýhodou je nemožnost navigace napříč Evropou s podrobnými mapami. Ale dost pracují na vývoji.

TomTom – snad nejpoužívanější u nás, podpora nic moc a za doopravdy podrobnou mapu ČR je nutno si připlatit. Navigace však napříč Evropou.

Navigon – snad nejlepší nav. SW pro PDA, problém však je, že v současné době podrobnost map ČR nic moc. Jako jediný SW pracuje s TMC/RDS, problémem je, že to u nás v současné době nefunguje. Lépe řečeno, vysílání informací ano, využití u Navigonu ne. Někdy v 2. čtvrtletí má přijít verze 6 a očekává se u ní odstranění těchto problémů.

Varuji před použitím různých držáků na přísavky, stejně jako před napájením ze zásuvky zapalovače (zvláště u aut se zapalovačem mezi sedadly kabel - nepředstavitelně překáží). Chce to aktivní držák Brodit s clipem téže značky uchycený na střední ofuk topení a el. zapojenou napevno např. na autorádio. Taktéž varuji před různými „navigačními autorádii“ s, pouze, hlasovou navigací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navigace je velmi zajímavá věc, mám s ním poměrně velké zkušenosti.

Napevno zabudovaná navigace je zbytečně drahá, mnohdy s problémy sehnat dobré mapové podklady v některých zemích (např.Chorvatsko). Dalším problémem je riziko krádeže.

TOMTOM, ale i Mio apod. jako „přenosné navigace“ špatné nejsou, ale problémy s mapovými podklady jsou často jako u pevných navigací. Další problém je právě v jednoúčelovosti.

PDA spolu s nav. SW spojující výhody kvalitní navigace s organizátorem propojitelným na PC je celkově nejvýhodnější. Není problém provozovat více softů podle mapových potřeb apod. Je pravdou, že tyto, ale i přenosné navigace zažívají značný rozmach, a to nejen u nás.

Typ PDA je v podstatě jedno, minimálně by však měl mít 64MB ROM, lépe však 128 a více, některé navigační SW si nerozumí s VM5. Zajímavé je MDA, např. VARIO. GPS buďto součástí PDA, lépe však samostatně pomocí BT připojení. Každopádně však v obou případech by mělo mít chip Sirf III.

Z hlediska SW jsou u nás v podstatě 3 možnosti, o kterých se dá rozumě uvažovat.

Dynavix – česká firma s nejlepší podporou v českém jazyce a solidními mapovými podklady. Nejvíce míst až do úrovně popisných čísel. Nevýhodou je nemožnost navigace napříč Evropou s podrobnými mapami. Ale dost pracují na vývoji.

TomTom – snad nejpoužívanější u nás, podpora nic moc a za doopravdy podrobnou mapu ČR je nutno si připlatit. Navigace však napříč Evropou.

Navigon – snad nejlepší nav. SW pro PDA, problém však je, že v současné době podrobnost map ČR nic moc. Jako jediný SW pracuje s TMC/RDS, problémem je, že to u nás v současné době nefunguje. Lépe řečeno, vysílání informací ano, využití u Navigonu ne. Někdy v 2. čtvrtletí má přijít verze 6 a očekává se u ní odstranění těchto problémů.

Varuji před použitím různých držáků na přísavky, stejně jako před napájením ze zásuvky zapalovače (zvláště u aut se zapalovačem mezi sedadly kabel - nepředstavitelně překáží). Chce to aktivní držák Brodit s clipem téže značky uchycený na střední ofuk topení a el. zapojenou napevno např. na autorádio. Taktéž varuji před různými „navigačními autorádii“ s, pouze, hlasovou navigací.

Dik za vycerpavajici odpoved.

Ted si uz jen vybrat namontovat a vyrazit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pako: mám přesně kombinaci "husí krk" na přísavku a napájení ze zapalovače. Normálně vše funguje bez problému.

Tak přesně tuto kombinaci mám na služebáku. Aby se to za jízdy netřáslo mám to naležato a lehce opřeně o polubku. Napájení překáží a pokud sedím v bundě pravidelně vypadává i zástrčka ale největší problém je v tom do šroubovice namotaným kabelu, který má tvarovou pamět, pruží a občas o něj dokonce zavadím - prostě fuj. Na svým to mám s tím aktivním Broditem, jenom v době, kdy jsem to zařizoval ještě u nás nebyl k dostání clip a proto ho mám přišroubovaný na palubce. Obě varianty se prostě nedají srovnat. Kdo nezkusí, neuvěří.

Z jiného soudku pavo, máš už načipováno? -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Pako: K HW bych dodal jeste minimalne GB pametovou kartu, lepe 2GB a jak pises ze lepsi je GPS zvlast, neni to tak docela pravda, mam jak EX tak IN a ten ASUS, jelikoz je uz navrhovanej jako navigace do auta (nelazato v aute, repracek primo v predu) Je idealni.

K tomu husimu krku bych dodal tohle: Napred jsem el DICOTU ta byla meksi, potom ten co daval ACER k n35 coz bylo to samy. Ted mam ten co je k ASUSu, zkus si ho nekdy, je opravdu tvrdej jak ... nedavno jsem odpovidal cloveku, kterej ho chtel natvarovat a neslo mu to, neveril ze se musi dosti zabrat a stale mel strach az jsem ho presvecil, aby zabral a pak to slo, ale taky se divil jak je to pevny.

Jinak BRODIT neni spatnej, mam PRO CLIP na octavku (je nutne obednat, vetsinou neni v CZ) a na nem drzak na N70 a mam ho jak uvadis na mrizce topeni a nad nim na okne ASUSe. Je pravda ze ACERA jsem mel oprenyho o palubovku aby nelital, ale ASUS uz vydrzi.

¨

Co se tyka SW tak napred jsem mel NAVIGON hlavne kuli tomu ze sla nahrat na kartu prislusna mapa tam kam jsem chtel ject, ale postupne co TT dostaval aktualni mapy tak jsem kompletne presel. Dinavix neni spatnej, ale chce to jeste vymakat a TT je o krucek zatim vzdy napred.

Jinak navigaci a dobrejch je dost a vyber je veliky, ale jak jsem jiz psal a radim to kazdymu, napred si rekni jak kde a za kolik budes aktualizovat a potom vyber.

Jo na napajeni mam prodluzku, cili me to nijak nevadi, ale ASUS vydrzi hodne dlouho, cili vetsinou ho dobijim az nekam dojedu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...