Přejít na obsah

HTP - převodový olej - měníte?


12htp47kw

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

Moje auto má 7 rokov (resp. v júni bude mať) a má nalietané cca 64tis km, no tiež som sa rozhodol, že už kvôli tomu počtu rokov radšej vymením olej. Taktiež mi niekedy ide trojka ťažšie zaradiť.

 

Objednal som dva litre BP oleja 75W90 so špecifikáciou VW 501.50.

 

Auto je  47KW HTP (BME) 6/2006, čiže asi MR2006 - kde a ako budem vypúštať a napúštať olej a aký vercajk si budem musieť prichystať?

 

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes keď som sa motal v jame som si lokalizoval tie šróby (aspoň teda dúfam, že sú to oni..)

 

Tento vypúšťací na strane šoféra vyzerá byť ako tak prístupný, aj keď mi to trocha príde, že prvá várka vypúšťaného oleja dopadne rovno na tú nápravnicu...

 

 

280420131967.jpg

 

 

 

Ale tento napúštací na strane spolujazdca mi príde ako úplná pakáreň. To treba pre istotu dať preč tú vzperu prevodovky kvôli lepšej manipulácií? Čím je lepšie to povolovať? L-kovým kľúčom alebo golou? A ako najlepšie to potom napustiť - hadičkou a striekačkou to tam natlaciť?

 

280420131966.jpg

 

V tomto prípade to skôr vidím, že to dám možno do servisu, lebo neviem, či sa mi s tým chce babrať a hlavne nemám tento kľúč/orech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hah, "sviečkovú" 14tku tuším zrovna mám, tak to možno vyskúšam.

 

 

Libero: JJ, to som takto robil na Feline - zobral som obyčajný bandaskový umelohmotný trychtýr so sosákom, sosák som vložil do otvoru pre tacho, trychtýr oprel o radiátor kúrenia a pomaly som si lial :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano bavili. Ale to je chyba že iba 1,6 už som to tu niekde pisal.

Delal jsem to podle prirucky, naplnil po okraj, kratce projel a znovu dolil po okraj, nenapada me co jsem udelal spatne, jedine ze by tam ty 0,3 litru zustalo stareho oleje.

 

Pro PavelSK, nicim jsem to nelepil, jen dotahl primerenou silou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu množství oleje: Mám jinou motorizaci, ale převodovka bude asi stejná vlezlo mi tam 1,8l. Měl jsem taky zadek trochu z kopce a v tom to asi bude, že ti olej nateče dozadu. Mně nejdříve vytekly 2dcl kontrolním šroubem a zbytek pak výpustným, takže jsem doléval 2dcl nad okraj, abych se dostal na původní stav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe, jj predstavoval som si nejaký podobný postup :)

 

Ale vlastne prečo si tam nalieval až cez okraj? Veď v DP sa píše, že hladina má byť na okraji nápustného šróbu - nebude sa potom ten olej tlačiť von cez guferá polosí alebo inde?

 

 

Mimochodom k tomu sviečkovému 14 kľúču treba cca 18 alebo 19 orech, pretože do orecha sa strká ta širšia časť kľúča a do imbusu zapadá da užšia..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem auto ve předu nadzvednuté a tak nebylo ve vodorovné poloze, psal jsem to výše a snažil jsem se ho tam dát tolik jako bylo předtím. Oba šrouby jsou na zadní straně a olej se tam víc nahromadí, řekl bych i lépe vyteče. Doplnit 1,6 l by se mi zdálo málo, ale záleží na poloze auta a jaké množství vyteklo ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Vyměnil jsem převodový olej po více než 6-ti letech a 31 tkm. Starý olej byl černý jak bota a ostře kontrastoval s čirým novým originálním převodovým olejem. K povolení i utažení šroubových zátek jsem použil momentový klíč a imbusovou hlavici Tona 17. K nalití jsem použil hadici protaženou motorovým prostorem (a trychtýř). Jde to celkem dobře, chce to mít auto tak 20 cm nad zemí, aby s klíčem šlo hýbat. Vnější část závitu zátek jsem lehce máznul červeným silikonem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...