Přejít na obsah

HTP - převodový olej - měníte?


12htp47kw

Doporučené příspěvky

Já jsem kupoval převodový olej do F I ve Škoda servise. Podle VINka snadno zjistí jaký tam patří (v nabídce mají asi pět druhů), a mám jistotu že jsem nic nepodělal.

Hlavně je třeba při nelévání počkat, až nový olej proteče všemi ložisky, já to nechal přes noc v garáži, a ráno jsem tam dolil ještě asi dvě deci do plna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Takze tesneni vymenene a snad jsem opravil unik. Ac se to zda neuveritelne, problem s unikem oleje mi zpusobila oxidace. Hlinik tak nabyl, ze to prizdvihlo tesneni a udelala se tam meza kterou to unikalo. Aspon to tak vypada. Ukaze to cas. Zatim jsem dal jen 5km a bez kapky oleje.Takze pouceni pro ostatni.

 

Jo jen nevim jestli nebudu muset zkontrolovat hladinu. Z pod vika na me totoiz vychrstlo dost oleje, kterej se tam mozna dostane jen pri jizde. Nevim jestli na tu stranu nejake propojovaci kanal. Ale nalil jsem tam kolem 1.6-1,7l Oleje.

post-50756-0-64640700-1406612172_thumb.j

post-50756-0-90166500-1406612182_thumb.j

Editováno: , autor: milanosor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Dnes som sa konečne dostal k vymeneniu toho prevodového oleja. Robil som to v jame, čiže robota celkom v pohode, hlavne mi pomohla originál imbus bit TONA 17 (ak chcel niekto v okolí si požičať, hodte mi správu), ktorý som zohnal za cca 4EUR.

 

Najdlhšie na celej robote bolo asi čakanie, kým sa riadne stará náplň vykvapká von. Von vyšlo cca 1,8litra a aj dnu išlo tolko isto.

 

Takto vyzeral olej po 7 rokoch a 66tis km

 

 

Ale aky cisty olej? ja som mal taku zaujimavost, na mojom(1,4 63kw 2008) som menil po 120000 olej spinavy cierny vypadavali hrce volajakeho cierneho sairajtu, ako motorovy z stareho diesla po 30000, tak som sa splasil a menil som aj na zeninom htp(bme 47kw 2005) olej cisty skoro ako z flase co som nalieval a to po 155000, daval som origo skodovacky olej + prisadu metabond, oplati sa odporucam, a co sa tyka imbusu 17 da sa pouzit aj 17 stob s dvoma kontramatkami a vyjde to na par centov alebo v nudzi to poskytne kazda aj chudobne vybavena garaz

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj tak velkou fotku, zabírá to zbytečně místo a odporuje to pravidlům fora.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Trochu to tady oživím. Pomalu, ale jistě se připravuji na Velikonoce, kdy má roční servisní interval má 1.2 40kW. Mám nyní něco málo přes 102 tisíc kilometrů. I přes fakt, že jsem toto téma přečetl úplně celé si nejsem jistý, zda je potřeba ten olej měnit nebo ne. Jelikož jsem si jistý, že se olej měnil naposledy před tím, co jsem auto kupoval (cca. 35 tisíc km), tak bych ho pro jistotu vyměnil a dalších 100 tisíc km to neřešil. Nebo to nemám řešit?

 

Mimochodem nemá někdo číslo originálního oleje? Jedná se o čísla G06 072 6A2, G05 217 8A2 a G05 272 6A2? Chci to sehnat u ASParts a nemůžu to podle těchto čísel najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...