Přejít na obsah

Jaký hasičák do auta?


Host aka

Doporučené příspěvky

Tak jsem tuhle popřemýšlel, že by nebylo od věci si do Octavie pořídit hasičák. Dospěl jsem k tomu nedávno na dálnici, kdy mi v autě něco pěkně zasmrdělo. Když si člověk uvědomí, že když mu kvůli banalitě bafne něco na autě, tak leda tak může stát venku a čumět, než auto shoří.

Takže jdu stopro do hasičáku. Ale moc o tom nevím, takže jestli má někdo zkušenosti, poraďte:

- jakou náplň a o jaké hmotnosti? (asi prášek, ale jakou odpovídající hmotnost?)

- jakou značku?

- kde pořídit i s instalací do auta?

- kam, v O I namontovat? (přemýšlel jsem tam, jak je v kufru nalevo volné místo za blatníkem)

Koukal jsem třeba na tento. Je odpovídající?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tuhle popřemýšlel, že by nebylo od věci si do Octavie pořídit hasičák. Dospěl jsem k tomu nedávno na dálnici, kdy mi v autě něco pěkně zasmrdělo. Když si člověk uvědomí, že když mu kvůli banalitě bafne něco na autě, tak leda tak může stát venku a čumět, než auto shoří.

Takže jdu stopro do hasičáku. Ale moc o tom nevím, takže jestli má někdo zkušenosti, poraďte:

- jakou náplň a o jaké hmotnosti? (asi prášek, ale jakou odpovídající hmotnost?)

- jakou značku?

- kde pořídit i s instalací do auta?

- kam, v O I namontovat? (přemýšlel jsem tam, jak je v kufru nalevo volné místo za blatníkem)

Koukal jsem třeba na tento. Je odpovídající?

Kup ve Škodovce, klidně i s montáží. Zadělává se přímo pod sedadlo řidiče a přitom vůbec nepřekáží.

post-18-1147510056.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tuhle popřemýšlel, že by nebylo od věci si do Octavie pořídit hasičák. Dospěl jsem k tomu nedávno na dálnici, kdy mi v autě něco pěkně zasmrdělo. Když si člověk uvědomí, že když mu kvůli banalitě bafne něco na autě, tak leda tak může stát venku a čumět, než auto shoří.

Takže jdu stopro do hasičáku. Ale moc o tom nevím, takže jestli má někdo zkušenosti, poraďte:

- jakou náplň a o jaké hmotnosti? (asi prášek, ale jakou odpovídající hmotnost?)

- jakou značku?

- kde pořídit i s instalací do auta?

- kam, v O I namontovat? (přemýšlel jsem tam, jak je v kufru nalevo volné místo za blatníkem)

Koukal jsem třeba na tento. Je odpovídající?

jo 4kg... ten mám taky... do nedávna jsem ho měl v kufru... ale potom se mi utrhl z tapecu a nadělal paseku v kufru... naštěstí nevyskratoval nic... takže mi málem prevence způsobila skrat a možná tedy i požár... tak leží bezpečně v garáži a čeká na to až ho připevnim jinak než byl a už pořádně...

Jinak takovým nebudeš hasit dlouho... jestli něco blafne a hoří tak to neuhasíš... jestli jsi někdy viděl ten hasičák co jsou na zdech... myslim 20kg tak dokáže hasit asi 45s... takže budeš stříkat tak 5-10s... menší doutnání uhasíš... jakmile bude něco hořet tak ani prd... přímo před očima nám shořel nákladák a hasilo o to sto šest... 3 velký 20kg hasičáky... a ty co má v povinný výbavě nákladák a ani prd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

Půl kilovej je už ale zatraceně málo. ;) Já vozím kilovej a to je asi tak nejmíň. Tyhle prckové jsou dobrý na to, že se dají vozit třeba v přihrádce v přístrojovky. Pak bych si ale dal ještě jeden větší do kufru. Ale i ty větší hasičáky jsou prostě na to, aby se ten oheň uhasil hned v počátcích, dokud to nezačně hořet pořádně. Pak už jedině cisterna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tem pyrocolum /ci podobnym sprejum/: nesmi vam zmrznout - viz vzadu je malym pisme uvedeno, kdyz to neni tam, tak je to uvadeno na bezpecnostnich listech /. po zmrznuti ta napln ztraci svfoji ucinnost, kupovat je kazdy rok se nam nechtelo a jeste vam je nikdo nezreviduje, takze firemne je to pro nas na nic.

sli jsme do 1 kg - brali jsme je od tepostopu - praskovy ABC, typ PG 1 LE /dava se i s drzakem, ale ten je spise na stenu v budove, ne do auta :)/

jestli to staci: rekl bych ze jo, ono pokud chytne motor, tak by se spravne nemela otevrit kapota, vlastne jen lehce nadzvihnout a zacit to tam sypat to malou skvirou /rukavice!/. otevrete kapotu a je to pryc, uz to neuhasite, chytne to vzduch. mame to od skoleni prazskych zachranaru, co nam delali skoleni pro firmu.

zatim jsme to ale ve skutecnosti resit nemusli, nastesti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...