Přejít na obsah

Převodový olej do 1,4TDi 59kw


Kostia

Doporučené příspěvky

Pánové, moc se omlouvám, nemůžu to opět najít přes vyhledávání.

Nechávám si vyměnit převodový olej do 1,4 TDi 59kw r.v 10/2006.

Může mi prosím někdo poradit jaký a kolik? nechávám to měnit v autorizovanym servisu ale možná si olej koupim sám. Respektive nechával někdo měnit olej u Ben-Caru v Praze? Jaký jsou ceny u autorizovaných servisů? Mám strach že tam toho nalejou moc:o) Už se mi to stalo:o)

Díky moc za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, moc se omlouvám, nemůžu to opět najít přes vyhledávání.

Nechávám si vyměnit převodový olej do 1,4 TDi 59kw r.v 10/2006.

Může mi prosím někdo poradit jaký a kolik? nechávám to měnit v autorizovanym servisu ale možná si olej koupim sám. Respektive nechával někdo měnit olej u Ben-Caru v Praze? Jaký jsou ceny u autorizovaných servisů? Mám strach že tam toho nalejou moc:o) Už se mi to stalo:o)

Díky moc za rady!

Nech si tam dát origo olej VW nebo odrovnáš převodovku.Litr origo náplně stojí něco okolo 250kč.Kupodivu je levnější než třeba Castrol.Pokud máš strach,tak si to udělěj sám,nic na tom není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně jak tvrdi Tom84:nejlepe je opravdu tam nalit original a ten neni až tak drahy.Navíc třeba ten Castrol Taf-x je opravdu drahy okolo 500 kč za litr a řazeni nebylo nic moc a až z opětovnou vyměnou za original převodak se to zlepšilo(vlastni zkušenost) ;)

Asi tak nějak.Dal jsem Castrol TAF-X 75W-90 api GL4.Po dvaceti tis.převodovka KO.Synchrony konkrétně!!!Řazení bylo nic moc s origo olejem se to nedá srovnat.Všechny oleje 75W-90 mají sice normu ale stále je to jen universál.Originál olej je speciální s nějakou přísadou přímo pro 5stupňové převodovky VW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak nějak.Dal jsem Castrol TAF-X 75W-90 api GL4.Po dvaceti tis.převodovka KO.Synchrony konkrétně!!!Řazení bylo nic moc s origo olejem se to nedá srovnat.Všechny oleje 75W-90 mají sice normu ale stále je to jen universál.Originál olej je speciální s nějakou přísadou přímo pro 5stupňové převodovky VW.

Díky moc za reakce. ještě se zeptám, co znamená VW originál olej? To je přímo jako výroba koncernu nebo co? Díky. Jo a bude mi to dělat Garny, nemám to kdy a kde dělat:o(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...

Zdravím všechny.Potřeboval bych poradit při výběru převodového oleje do Fabie 1.9TDI , rv 2002. Chtěl jsem použít originál VW 75W http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g060726a2-prevodovy-olej-sae75w-1l-fabia-fabia-2-roomster-octavia.html ale prý je lepší pro silnější motorizace cca nad 60kW 75W-90 např. tento http://autodoplnky-prikryl.cz/_c62_l3_p16021_/prevodove-oleje/castrol-taf-x.aspx z důvodu větší hustoty po zahřátí.Zajímal by mě Váš názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pridavam se k ostatnim doporucuji originalni olej. Ve autor. sevisu jsem si nechal olej meni pri vymene rozvodu a vse chodi jak po masle.

Byl jsem upozornen, ze na fabky 1.4tdi byla svolavaci akce, kdy pri problematickem razeni mel byt pouzit olej s jinou specifikaci.

Konkretne G052512A2. Co tam bylo z fabriky netusim. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam F1 rv 06/2006 1.4tdi 59kw (motor BNV)a nyni s prevodovym olejem G052512A2.

Je to opravdu rozdil oproti puvodnimu. Zatim s novym olejem mam 3t km a jsem spokojen.

Trochu nechapu proc prechozi majitel problem neresil, ale diky tomu ze to bylo firemni na to asi hazel bobek.

Nejsem mechanik je mi jasne, ze se olej bude menit. Vsude uvadeji, ze se jedna o celozivotni napln tak verim, ze to nebude nijak razantni.

U prechoziho passata B3 ten olej opravdu vydrzel cely zivot najezdil jsem 100t a to uz 150t mel kdyz jsem ho kupoval.

Menil jsem pouze spojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 12/2006 1.4tdi,59kw,BNV a tiez som spozoroval to radenie.nejde tažko ale napr.pri preradovani s 1 do dvojky ked trochu potiahnem 1 tak to skrtne,alebo ked idem na neutral z kopca a mam na tach. 50-60km/h chcem zaradit 3 tak to tiež občas škrtne.pred tym som mal 3 Mazdy a nikdy som takyto problem nemal.vlastne ziadny problem. :palec2:

Editováno: , autor: Martin791203
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tvé převodovce patří G060726A2, ale pokud k tomu byla nějaká změna od škody a má se dávat G052512A2, tak potom asi ten. zastav se někde ve škodovce, zeptej se jich a rovnou si ho můžeš i koupit. stojí kolem 200kc/litr.

jinak s tím řazení kvaltů z volnoběhu u rozjetýho auta pozor. aby jsi to jednou nepřehnal a nefoukl tam nižší, než zvládne rozvoďák apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam 12/2006 1.4tdi,59kw,BNV a tiez som spozoroval to radenie.nejde tažko ale napr.pri preradovani s 1 do dvojky ked trochu potiahnem 1 tak to skrtne,alebo ked idem na neutral z kopca a mam na tach. 50-60km/h chcem zaradit 3 tak to tiež občas škrtne.pred tym som mal 3 Mazdy a nikdy som takyto problem nemal.vlastne ziadny problem. :palec2:

Presne takto se mi to chovalo taktez. Jinak registraci mam 09/2006 a vyroba je z 06/2006 coz mi zjistili dle VIN ve skodovce.

Osobne bych to udelal jak pise boobik. Me prisla vymena na 500,- (2l oleje + prace).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k tvé převodovce patří G060726A2, ale pokud k tomu byla nějaká změna od škody a má se dávat G052512A2, tak potom asi ten. zastav se někde ve škodovce, zeptej se jich a rovnou si ho můžeš i koupit. stojí kolem 200kc/litr.

jinak s tím řazení kvaltů z volnoběhu u rozjetýho auta pozor. aby jsi to jednou nepřehnal a nefoukl tam nižší, než zvládne rozvoďák apod.

No zajtra to budem musiet asi absolvovat aby nebolo neskoro.s tym radenim myslim ze jednotka by tam asi neskocila. lol uz mam naj. cca. 350 tis. km myslim vsetkymi autami tak by som mal tu 3 trafit. lol

Editováno: , autor: Martin791203
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som predvčerom vymenil ten olej a možem povedat ze je to hodne velky rozdiel.absolvoval som hned 300km trasu a ziadne škrtnutie a tie rychlosti nie že by išli lahšie ale je to radenie presnejsie :palec2: autu sa ide o poznanie lahsšie.V škodovke o ničom takom samozrejme nevedeli a ten čo mi ten olej predaval ani nevedel kolko ho tam ide.no servis ako svina.a to este skodovka v brne. :aggressive: to tak ked su tam zamestnany ing. debili.Ale k veci.ako som už napísal autu sa ide lahšie,presnejšie drahy,žiadny škrt ale ked som ojej vypustil nebolo ho tam ani 1 a pol litra olej čierny ako prepaleny,nejaky bordel a prevodovka suchá myslim ze olej netiekol,zvlaštne,tym chcem povedat že ked vam niekto povie ze sa olej v prevodovke nemení tak podla mna este napln prevodovky po niekolko 10 tisicoch km este nevidel.Ešte jednu vec som postrehol a to že ked som sa vracal do brna znižila sa mi spotreba o 2 dcl. a to pozorujem aj po brne aspon podla pc.možno sa to zda len mne ale možne to je.inak sa chcem podakovat ludom ktory to tu napisali ze som tu prevodovku neodrovnal. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som predvčerom vymenil ten olej a možem povedat ze je to hodne velky rozdiel.absolvoval som hned 300km trasu a ziadne škrtnutie a tie rychlosti nie že by išli lahšie ale je to radenie presnejsie :palec2: autu sa ide o poznanie lahsšie.V škodovke o ničom takom samozrejme nevedeli a ten čo mi ten olej predaval ani nevedel kolko ho tam ide.no servis ako svina.a to este skodovka v brne. :aggressive: to tak ked su tam zamestnany ing. debili.Ale k veci.ako som už napísal autu sa ide lahšie,presnejšie drahy,žiadny škrt ale ked som ojej vypustil nebolo ho tam ani 1 a pol litra olej čierny ako prepaleny,nejaky bordel a prevodovka suchá myslim ze olej netiekol,zvlaštne,tym chcem povedat že ked vam niekto povie ze sa olej v prevodovke nemení tak podla mna este napln prevodovky po niekolko 10 tisicoch km este nevidel.Ešte jednu vec som postrehol a to že ked som sa vracal do brna znižila sa mi spotreba o 2 dcl. a to pozorujem aj po brne aspon podla pc.možno sa to zda len mne ale možne to je.inak sa chcem podakovat ludom ktory to tu napisali ze som tu prevodovku neodrovnal. :palec2:

taky si myslím, že výměna oleje převdodovce prospěje, nicméně, kdybys ten novej olej vylil z tý převodovky po 1000km odhaduju že bude vypadat stejně na pohled jako ten starej. Já měnil před rokem a je to o trochu lepší, ale zase bych nepřeceňoval to placebo co kolem svý převodovky mám, nemyslím si, že převodovky sou silnou stránkou škodovek. Řadí to přesně lehce, to jo, to je špička, ale když chce člověk být v řazení rychlejší projeví se hlavní a pro mě zásadní slabé stránky škodováckých převodovek, prostě nestíhaj - jestli to jsou synchrony či co já vím, to vám neřeknu, ale z tohodle pohledu zklamání. Favorit v tomhle byl o mnoho lepší, by´t přesnost, gumovost dráhy řazení byly dlouhé, když na to přišlo šlo s tím řadit extrémně rychle bez jediného zaváhání převodovky. Pro rodinné ježdění s 1,4tdi do 4,5l na 100 samozřejmě je převodovka OK, pro rychlé zmizení z křižiovatky, či z nájezdu na dálnici, který je nějak omezen (stavební práce atd, kdy není nájezd, ale je tam třeba stopka) a využívá se potenciál všech agregátů na plno je převodovka dle mě poddimenzovaná jaxviňa:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som predvčerom vymenil ten olej a možem povedat ze je to hodne velky rozdiel.absolvoval som hned 300km trasu a ziadne škrtnutie a tie rychlosti nie že by išli lahšie ale je to radenie presnejsie ...

Tak blahopreji a drzim :palec2: at to vydrzi spousty km.

U jakeho oleje jsi tedy skoncil? G060726A2 nebo G052512A2?

To kostia: mas pravdu na zadne zavodeni to neni. Chapu ze za ty penize clovek ocekava super moderni vuz, ale myslim ze F1 1.4tdi je zkratka vyrobena hlavne na nizkou cenu za km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej mi predali G060726A2 ako pisem uz hore ten nevedel nič.Proste predal mi to podla vin a hotovo.no de.il.že oni to leju do vsetkych prevodoviek a potom si daj opravit auto do škodovky.na zaplakanie.to mi pripada ako keby isiel maliar operovat slepe črevo lol

Editováno: , autor: Martin791203
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ho osobne na servisu ve Skodovce mel, ale plne s tebou souhlasim. Neznat tam nikoho tak clovek nevi do ceho jde.

Navic autorizovanych servisu pribyva skoro jak lekaren. Neni se cemu divit, ze vsude nemohou mit profika.

Tak hlavne, ze prislo ocekavane zlepseni a at to dlouho vydrzi!

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdar pánové

Fábia 1 1,TDI R.V.2003:Před pár dny jsem taky absolvoval výměnu oleje v převodovce.Prvotní informace byla,že náplń je dva litry.U výměny jsem byl osobně přítomen.Vypuštěno bylo do mrtě,nebo alespoň už nic nevytékalo.Při nalévání nového oleje(naléváno takovou šprickou-něco jako pumpička s hadičkou) mechanik do převodovky dostal cca 1,5-1,75l oleje.Pak už začal z otvoru vytékat.Při mém dotazu,že by se měly vejít 2 litry mi řekl,že ono se toho napovídá.V nějaké příručce jsem se dočetl,že by se po dolití(myšleno když to začne vytékat) měla převodovka uzavřít a nastarovat.(nevím jak přesně to bylo formulováno),pak znovu otevřít a dolít do plna.Olej se dostane na kola atd. a celkově ho asi ubyde.No a teď můj dotaz.Nebude mi ten půl,nebo čtvrt litr v převodovce chybět?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš to urobené správne,fakt tam ide len toho oleja cca 1,7 litra...2 litre sa hovorí väčšinou preto,lebo olej kúpiš len v litrovom balení a nie sudovo...a čo sa týka tej znovukontroly po výmene oleja,malo by sa to tak správne urobiť...jednoducho naliať olej po spodný okraj kontrolného šróbu,zašróbovať,auto naštarovať,zaradiť 2 alebo 3q,nechať prevodovku aspoň minútku volne pretáčať,vypnúť a znova skontrolovať hladinu oleja...v 99% ho tam bude dosť...

takže nemusíš mať strach,žeby ti tam tie 0,3dcl chýbali...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LIBERO: Tak to jsi mě uklidnil.Mám vyměněný motor tak sonduju zda bylo vše uděláno tak jak mělo být.Koncem měsíce mě čeká cesta na Moravu(jsem z Kladna) tak musím do té doby motor co nejvíc projet abych měl čas dořešit případné problémy.Doufám,že nic řešit nebudu muset.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LIBERO: Tak to jsi mě uklidnil.Mám vyměněný motor tak sonduju zda bylo vše uděláno tak jak mělo být.Koncem měsíce mě čeká cesta na Moravu(jsem z Kladna) tak musím do té doby motor co nejvíc projet abych měl čas dořešit případné problémy.Doufám,že nic řešit nebudu muset.

Muzu se zeptat proc si menil motor? Jinak ja po vymene oleje v prevodovce najel cca 30tisic a pohoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...