Přejít na obsah

Filtr pevných částic s aditivem Superb I 2.0 TDI - bliká kontrolka žhavení


passport5

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Pánové, pokud sem tam jezdíte do Německa a nemáte filtr pevných částic, ačkoli v autě být má, může se stát, že Vás zastaví Deutsche Polizei s kolegama od TÜV.

Udělají emise a STK na místě a pokud zjistí, že DPF v autě není a být mělo, nastane pěkný mazec.

Mluvil jsem s člověkem, kterému se toto stalo. Auto na záchytné parkoviště a zákaz odjezdu, dokonce i odtahu, dokud nebude auto způsobilé. K tomu tučná pokuta. A teď se majitel auta rozmýšlí, jestli zaplatit 60 litrů, nebo tam auto nechat. Jsem odpůrce DPF, ale pokud jezdíte i do zahraničí, rozmyslete si to kuchání. Náhoda je blbec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci podotknout , že ta nádržka na to aditivum má dva ventily. Myslíte že je to tam pro srandu?  Totiž to aditivum nesmí přijít do kontaktu se vzduchem jinak zkrystalizuje a musí se celý systém vyčistit. Plní se to přes udělátko které vytváří na jednom ventilu vakuum a druhým ventilem se aditivum vsaje dovnitř .   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vyndali mi to tady u nas v M.L. celkove to vyslo i s prehranim SW na 7 tisic a auto jede opravdu lip, tahne vic od spoda.. A ten bajecnej EGR ventil mi chcije, tak musi taky z kola ven... Tak pak dam vedet jak to dopadlo a jak se to bude chovat po zaslepeni...

To je super, budu to asi taky řešit u mého S2 sice nemá poruchu ale sere mne tam [emoji1]
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Tak EGR ventil zaslepenej, zmena v jizdnich vlastnostech minimalni, otacky na volnobeh spadli o 100 coz je prijemny a auto nehlasi zadnou chybu, zaplatpanbuh Jinak to co bylo uvnitr fakt humus.. Casem pride na posilnenou filtr KN a doufam mnoho km bez problemu..

Akym sposobom si ho zaslepil? Je to nutne urobit to? neznici sa tym nieco? uz som o tom parkrat pocul, no nemam az take hlboke vedomosti o tom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano Maminko ano Tatinku :D... jasne ze to nejdem riesit teraz, len som chcel o tom nieco vediet viac, lebo som viackrat pocul o tom... ale je super chalani, ze sledujete kazdy moj krok na fore :kol-47: momentalne riesim tie uniky, potom sa dame na tie zvuky... tak ako vravis SUPe jedno po druhom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak jsem to dnes delal, litr Satacenu 25 stal necelych 1500kc.

Nalil jsem tam jen 2 litry, protoze nevim kdy to prodam a nebudu to nikomu dotovat :-)

Nadrzka je umistena v prostoru pod rezervou pod autem - je prekryta vikem na 3 sroubech. Plnici otvory jsou pristupne po vyndani rezervy - ty 2 cerne spunty jsou vicka. Ma se to tam plnit nejakou plastovou flaskou a natlacit az to potece druhou dirou ven. Zvolil jsem pro me jednodussi variantu a to ze jsme to vysroubovali cely a dolili pres plovak - to bile vicko. Cca 20 minut prace.

Dobrý deň,chcem sa Vás opýtať,ako sa odšrobujú tie špunty?Ja som to včera skúšal a nešlo mi to vybrať

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...