Přejít na obsah

Filtr pevných částic s aditivem Superb I 2.0 TDI - bliká kontrolka žhavení


passport5

Doporučené příspěvky

zdravím,mám krátce Supíka 2tdi a rozsvítila se mi kontrolka žhavení-motor do dílny,podle mně jde o doplnění aditiva do filtru pev. částic.

dnes jsem natankoval plnou,a kontrolka zhasla,tak si přeju,abych to nemusel hned řešit,protože naplnit nádržku aditivem/prý 4litry/,by mě vyšlo na 8500kč,a to se mi fakt nechce...

tak buď se to srovnalo natankováním a vyčištěním filtru,nebo se to objeví znova.přitom naplnění aditivem u Peugeota nebo citroenu stojí prý kolem 3tis kč,jen zase nevím,jestli se jedná o tu samou kapalinu...napíše někdo svou zkušenost nebo podobně,myslím,že tohle řeší asi dost majitelů 2tdi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím,mám krátce Supíka 2tdi a rozsvítila se mi kontrolka žhavení-motor do dílny,podle mně jde o doplnění aditiva do filtru pev. částic.

dnes jsem natankoval plnou,a kontrolka zhasla,tak si přeju,abych to nemusel hned řešit,protože naplnit nádržku aditivem/prý 4litry/,by mě vyšlo na 8500kč,a to se mi fakt nechce...

tak buď se to srovnalo natankováním a vyčištěním filtru,nebo se to objeví znova.přitom naplnění aditivem u Peugeota nebo citroenu stojí prý kolem 3tis kč,jen zase nevím,jestli se jedná o tu samou kapalinu...napíše někdo svou zkušenost nebo podobně,myslím,že tohle řeší asi dost majitelů 2tdi...

Tato hláška se mi taky chvílemi objevovala,nakonec to byl brzdový spínač...

Tak na to zkus mrknout ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Mám Škoda Superb r.v. 2008 103 KW TDi , nakrouceno 71.000 km a začalo mi problikávat žhavení. Vag mi napsal chybu prázdná nádržka k filtru pevných částic. Nevíte kde je možno doplnit a za kolik mimo značkový servis? Jsem z Prahy. Děkuji

Ahoj.Mas Supa I? Ja ano mam cca68tis a zatim nic.Pry stoji litr aditiva ted cca 1500,-.V praze nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj,já doléval,když jsem auto koupil,mělo 133tis......vejdou se tam 4 litry a jinde to sehnat nešlo,kupoval jsem ve škodovce,litr asi za 2300kč,možná že se to dá koupit jinde,na plechovce ,byly po litrech bylo napsáno Satacen 25,asi obchodní název tý kapaliny,víc nevím,ale dá se to dolít ručně bez ničeho,koukal jsem na to,jak mi to tam v autorizovaným servisu lili bez nějaký pomůcky....pokud by někdo věděl kde sehnat levněji,bylo by to super,určitě budu zase aspon jednou dolévat...Dave

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo to je docela palka! Jak je mozne ze se to ztrati ve voze ktery ma najeto teprv 70 000km...sorry za OT ale ktery motory maji filtr pevnych castic?

U Superba I ma filtr PČ pouze 2,0TDI 103KW BSS, u Superba II jsou uz ve vsech naftovych verzich,ale pokud vim,jsou bez pomocneho aditiva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Delal jsem to ve skodovce a za litr chteli 1400kc, jelikoz jsou tam 4 litry tak to se vyplati rovnou ten filtr nechat vyndat, stoji to 8tkc, coz je lepsi a bude navzdy klid nez dolivat tu kravinu za sestku, ptz ja ji aktivne dolil v domeni ze bude klid a ze se tim ten filtr bude nak automaticky cistit,ale kdyz jezdim celej den jen po meste tak se stejne ten nesmysl ucpe a musim to jit nekam protahnout aspon na 3km petka plnaaa, coz dost otravuje zivot, najit na nasich silnicich usek kde to de valit cca 140 aspon ty 3 km celkem sranda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Delal jsem to ve skodovce a za litr chteli 1400kc, jelikoz jsou tam 4 litry tak to se vyplati rovnou ten filtr nechat vyndat, stoji to 8tkc, coz je lepsi a bude navzdy klid nez dolivat tu kravinu za sestku, ptz ja ji aktivne dolil v domeni ze bude klid a ze se tim ten filtr bude nak automaticky cistit,ale kdyz jezdim celej den jen po meste tak se stejne ten nesmysl ucpe a musim to jit nekam protahnout aspon na 3km petka plnaaa, coz dost otravuje zivot, najit na nasich silnicich usek kde to de valit cca 140 aspon ty 3 km celkem sranda...

kolik jsi mel najeto,kdyz si doleval? A tobe se rozsvici ta kontrolka filtru,co te nuti to jet projet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam najeto 88tkm,auto mam od 66tkm.Jezdim 90procent po meste.Ta kontrolka,co te zene to projet mi jeste nesvitila.Vsiml jsem si,ze to "vypaluje"nejak automaticky samo.To se vzdy zvednou trochu otacky a motor bezi jinak,taky to smrdi jak kdyz se neco pali v kamnech.Hlavne ale vyleze pekne spotreba..

To se mi stava prave jak jezdim po meste,snazim se kdyz to postrehnu jet trochu rychleji,nebo aspon trochu v otackach.Jenze to je kolikrat nemozny,kdyz stojis na semaforu..

Ale zatim se to vzdy asi povedlo,protoze ta kontrolka filtru se rozsviti pry prave potom,co tahle automaticka regenerace selze..

Jak to mate ostatni?Rozsvici se vam normalne ta kontrolka?

Mozna se ten tvuj filtr pri vetsim poctu km zanasi rychleji,resp hure vypaluje a tak se to rozsvici..V budoucnu uz asi bude chtit vymenit,nebo odstranit.. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ jediny reseni je ho vyndat, ptz je tam stejne jenom kuli emisim, ty otacky kdyz stojim mi poskakujou taky, ale evidentne to nestaci.. musis mu stejne pomoc jeste ho protahnout tim ze mu nalozis, tobe to jeste asi zvlada se cistit sam, mas jeste malo km ja uz sem na tom hur a to mi uz rikaly ze se mam pripravit nato ze ten filtr ma nakou zivotnost a u me asi uz bude doklepavat, proto to musim porad projizdet.. jo a ten smrad je fakt luxusni to se musi nechat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...