Přejít na obsah

Palubní počítač - ukazatel spotřeby a průměrné spotřeby


bobb

Doporučené příspěvky

Návštěvník

Ja mam 1.6 100PS a mam kodovani na muj motor. Vse ok. Taky mam takovej pochyb o me spotrebe. Ukazuje to 6.1 L na dlouhod. prumer - jezdim tak do 120 - spise rovinky a do prace kazdy den 12km. Co myslite - mam poupravit korekci ukaz. paliva?

Mam tedy stredni nast. hodnotu na 128 - dal bych 130.

Co tomu rikate?

Diky :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
tak se s tím nauč žít

Koukal jsem ze ve Vagu je nejaka merena hodnota v % - zatizeni motoru - k cemu je to dobre? Vyuziva to nejaka jednotka v budoucnosti?

Pri zarazeni na miste s brzdou a zatizeni motoru hodnota leze nahoru :)

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj,

nevite nekdo, jakym zpusobem palubni pocitac pocita prumernou spotrebu? Z ceho se vychazi a pod...zda se pocita spotreba skutecne za ujetych 100km a vnitrne to funguje jako kruhovy buffer nebo zda se spotreba pocita napriklad za poslednich 5km a pak se nasobi 20 ... :help:

Diky,

Meety

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No ja ted budu davat budiky s polov. dotem do 98 Oct.

Budiky maji HW do 1.6. 2000 takze melo by to makat. Pak tu mam budiky bez podsviceni a budiky spadle rucicky. Az bude cas mrknu na ne a dam vedet.

post-3876-1178708772_thumb.jpg

post-3876-1178708849_thumb.jpg

post-3876-1178710211_thumb.jpg

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co já jsem tak zkoušel počítat, tak mi taky vyšlo, že pal. počítač ukazuje někdy méně. Ovšem když jsem měl načipováno od Cimbu, tak pal. počítač zkresloval i o 2 litry... spotřeba 8.5l/100km a komp ukazoval 6.5l/100km a ještě k tomu mi lítaly z výfuku saze... Takže zřejmě informace o spotřebě do pal. počítače posílá řídicí jednotka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počítač počítá dobu otevření vstřiku - při jasně definovaném tlaku paliva za dobu x proteče tolik a tolik paliva.... takže pokud se změní tlak paliva nebo průměr trysek, tak protéká jiné množství než má comp nadefinováno. No a průměry potom počítá tato spotřeba a ujetá vzdálenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna to niak pocita z okamzitej :) ale mozno nie

Ahoj,

no podle me to podle okamzite urcite neni, asi by se tam akumulovala chyba. Urcite to pocita z toho co do motoru skutecne nateklo za dany ujety usek...tj. jak jiz tu nekdo zminil, uricte se vychazi z toho, jak dlouho je pozadavek na vstrikovani paliva...Nicmene presne na tohle jsem se neptal. Me zajima spise zda se tento cyklus(tedy vypocet prumerne spotreby) pocita opravdu po dobu naposled ujetych 100km, nebo zda je cyklus mensi..napriklad 1km s tim, ze se celkova spotreba vynasobi 100, abychom dostali spotrebu v L/100km. Pokud by to tak bylo, tak by to nebylo zcela objektivni mereni. Samozrejme ze bych uprednostnoval vypocet na skutecnych 100km ...

Jak to tedy je? Da se to nekde najit? Treba v nejakych oficialnich materialech Skoda? kol1

Meety

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna to niak pocita z okamzitej :) ale mozno nie

Ahoj,

no podle me to podle okamzite urcite neni, asi by se tam akumulovala chyba. Urcite to pocita z toho co do motoru skutecne nateklo za dany ujety usek...tj. jak jiz tu nekdo zminil, uricte se vychazi z toho, jak dlouho je pozadavek na vstrikovani paliva...Nicmene presne na tohle jsem se neptal. Me zajima spise zda se tento cyklus(tedy vypocet prumerne spotreby) pocita opravdu po dobu naposled ujetych 100km, nebo zda je cyklus mensi..napriklad 1km s tim, ze se celkova spotreba vynasobi 100, abychom dostali spotrebu v L/100km. Pokud by to tak bylo, tak by to nebylo zcela objektivni mereni. Samozrejme ze bych uprednostnoval vypocet na skutecnych 100km ...

Jak to tedy je? Da se to nekde najit? Treba v nejakych oficialnich materialech Skoda? kol1

Meety

Tak jsem hledal v manualech a nasel tohle:

O1

Průměrná spotřeba ∅ l /100 km

Zobrazuje se průměrná spotřeba pohonných

hmot, nikoli spotřeba v okamžiku odečtu.

Průměrná spotřeba pohonných hmot se

zobrazuje po zapnutí zapalování, resp. po

vynulování příslušné paměti, po ujetí asi 300

m. Do té doby se místo hodnoty zobrazují

čárky

a jeste tohle:

O2

Průměrná spotřeba pohonných hmot

Na displeji se zobrazuje průměrná spotřeba paliva v l/100 km od posledního

vynulování paměti ⇒ strana 18. Pomocí tohoto údaje můžete přizpůsobit

styl jízdy požadované spotřebě.

Chcete-li zjistit průměrnou spotřebu za určité období, musíte paměť vynulovat

tlačítkem ⇒ strana 19, obr. 7 na počátku měření. Po vynulování

tohoto údaje se během prvních 100 m jízdy na displeji zobrazují čárky.

Během jízdy se zobrazená hodnota aktualizuje každých 5 s.

vic toho tam ohledne odpoctu neni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>meety: Myslím, že "průměrovaný" úsek bude skutečně 100km případně právě ujetá vzdálenost (a přepočet) pokud je menší než zmiňovaných 100km. Sám si to navíc můžeš vyzkoušet když pojedeš delší trasu, nejlépe k těm 100km nebo víc a auto bude ukazovat nějaký průměr, pak si zkus trochu zabejčit na pár kilometrech a uvidíš, že průměr se pohne jen o málo. Takže násobení menších úseků tam nebude. Přesný algoritmus jsem bohužel zatím nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>meety: Myslím, že "průměrovaný" úsek bude skutečně 100km případně právě ujetá vzdálenost (a přepočet) pokud je menší než zmiňovaných 100km. Sám si to navíc můžeš vyzkoušet když pojedeš delší trasu, nejlépe k těm 100km nebo víc a auto bude ukazovat nějaký průměr, pak si zkus trochu zabejčit na pár kilometrech a uvidíš, že průměr se pohne jen o málo. Takže násobení menších úseků tam nebude. Přesný algoritmus jsem bohužel zatím nenašel.

Nenechte se mást těma 100km ... Průměr je nejspíš počítán pouze ze spotřebovaných litrů ku počtu km za den (údaj 1) resp. celkem (údaj 2) od resetu násobeno 100. Průměr udaný v l/100km vůbec neznamená, že se počítá z posledních 100km... ale pouze průměrnou spotřebu přepočítanou na 100km.

Technicky vzato, pokud by měl palubní počítač skutečně vypočítávat údaj za posledních 100km, musel by si pamatovat každou okamžitou hodnotu spotřebovaných litrů a k tomu ujetou vzdálenost, řekněmě každou vteřinu, za posledních 100km, aby mohl zapomínat přesně to co bylo před těmi 100km ... Pokud je v počítači implementováno nějaké zapomínání, pak spíš exponencielní, tj. starší a starší hodnoty mají stále menší a menší vliv na vypočítanou spotřebu.

Můj názor je ten, že se průměr počítá pouze jako podíl litrů a ujetých km (denního/celkového počitadla) násobeno 100, abychom dostali známý údaj v l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenechte se mást těma 100km ... Průměr je nejspíš počítán pouze ze spotřebovaných litrů ku počtu km za den (údaj 1) resp. celkem (údaj 2) od resetu násobeno 100. Průměr udaný v l/100km vůbec neznamená, že se počítá z posledních 100km... ale pouze průměrnou spotřebu přepočítanou na 100km.

Technicky vzato, pokud by měl palubní počítač skutečně vypočítávat údaj za posledních 100km, musel by si pamatovat každou okamžitou hodnotu spotřebovaných litrů a k tomu ujetou vzdálenost, řekněmě každou vteřinu, za posledních 100km, aby mohl zapomínat přesně to co bylo před těmi 100km ... Pokud je v počítači implementováno nějaké zapomínání, pak spíš exponencielní, tj. starší a starší hodnoty mají stále menší a menší vliv na vypočítanou spotřebu.

Můj názor je ten, že se průměr počítá pouze jako podíl litrů a ujetých km (denního/celkového počitadla) násobeno 100, abychom dostali známý údaj v l/100km.

zastavam tvuj nazor. kdyz rano vyrazim, naskoci jednickovy prumer hodne nahoru a behem par kilaku jde dolu a cim dal jedu, tim min je poznat nejake to proslapnuti plynu, takze to urcite pocita jen to, co aktualne ujedes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ahoj,

nevím kam bych to dal,tak to dám sem.

na ppc pro jednotlivé jízdy mi zřejmě začala blbnout průměrná spotřeba,tj.,jedu asi 4 km od počátečního startu tedy od nuly,po těch 4km volnou jízdou to sleze asi na 5,4 průměrná,přijedu ke křižovatce,stojím na svtělech,během chvilky je tam 5,7 ,rozjedu se,naložím tomu a po káždém zrychlení jde průměrná hned nahoru po povolení hned dolů,zase přišlápnu,hned to vyletí,uberu hned zase padá co s tím?na 300m to udělá klidně 2 litry +,pak povolím a zase 1 l - .VAG nepíše nic.

dělá to jen na jednotlivé jízdě,na dlouhodobé to nedělá nic!tamto jde normalně!

Editováno: , autor: octaviaman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

nevím kam bych to dal,tak to dám sem.

na ppc pro jednotlivé jízdy mi zřejmě začala blbnout průměrná spotřeba,tj.,jedu asi 4 km od počátečního startu tedy od nuly,po těch 4km volnou jízdou to sleze asi na 5,4 průměrná,přijedu ke křižovatce,stojím na svtělech,během chvilky je tam 5,7 ,rozjedu se,naložím tomu a po káždém zrychlení jde průměrná hned nahoru po povolení hned dolů,zase přišlápnu,hned to vyletí,uberu hned zase padá co s tím?na 300m to udělá klidně 2 litry +,pak povolím a zase 1 l - .VAG nepíše nic.

dělá to jen na jednotlivé jízdě,na dlouhodobé to nedělá nic!tamto jde normalně!

ta jízda je prostě strašně krátká a hodně je tam vše vidět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ale musis merit na MF2 - ta je dlouhodoba - pokud si ji nekdo nemaze. Ja si ji mazu tak po 3000 km. Treba mam na MF2 najeto celkem pres 1600 km (jsem vcera mrkal) a prumer na moji octe 1.6 74KW pise 6.4 L

Vcera jsem jel do Jaromere a ujel jsem celkem podle pal pc 49 KM a prumer byl lehka noha me pritelkyne na 5.5 L. To ale byla pamet MF1 a ta se po 1 hodine stani a vyp. zapal maze- Ta me vlastne ani tolik nezajima

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Dobrý den, mám 1,6L 75kw, r.v. 2002 a mám asi problém s pc. Při zobrazování průměrné spotřeby mě při výjezdu ukazuje 22 L, po 30km klesne ukazovaná spotřeba na 12 L, a asi po 50km klesne spotřeba někam k 9 L, až při plynulé jízdě po dálnici zhruba po 100km klesne spotřeba někam k 7,5 L nevíte co stim!?

Děkuji za radu

Editováno: , autor: manerti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...