Přejít na obsah

Onboard kamera za zpětné zrcátko


Pontiac_CZ

Doporučené příspěvky

Proč nepožádáš přímo toho, kdo ji nabízí, ať ti z ní pošle video? To určitě není problém, pokud ji má u sebe...

Za sebe ti neporadím, s touhle zkušenost nemám, vzhledově se mi nelíbí (což u kamerky není důležité :) ) a vypadá jako klasická "fake" kamerka se špatnou kvalitou záznamu, ale je možné, že má vnitřnosti z kvalitní kamerky a natáčí kvalitně... V tom případě je to dobrá cena a dobrá nabídka, sice má jen dvě diody a šílený držák, ale za skutečné rozlišení 1280x960 dobrá cena. Pokud je to ovšem interpolace, tak nic moc...

EDIT: Tak jsem našel tohle: http://the-gadgeteer.com/2011/04/10/portable-car-camcorder-review/

Zvlášť doporučuji ukázku videa. Tady je ještě další:

Ale pořád bude asi nejlepší požádat prodávajícího o ukázku...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pytam sa Vas tu, lebo s tym mate skusenosti, specialne ty. mne sa paci ze sa da natacat optika a vidim aj na malickom monitoriku co mi kamera snima.

ono neviem ako je to s nutnostou prisvetlovania IR ci to nie je potom prepalene, ked vecer aj tak svietis svetlami, protiiiduci ta osvetluju....

Kazdopadne radsej sa opytam VAs. Predajcu poziadam o video.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, já jen že v původním dotazu jsi se ptal jen jaký má kamera záznam - což ti nejlépe ukáže přímo prodávající, to ti neporadíme, někdy je kvalita různá kus od kusu podle verze softwaru, který v kamerce je. Takže to uvidíš z videa od prodávajícího.

Natáčecí optiku jsem nikdy nevyužil, takže to jako plus nehodnotím, ale někomu se to určitě může hodit, pak je to dobrá vlastnost. Ale monitor - to je výborná věc - ať už k namíření kamery, tak k úpravě expozice, tak samozřejmě k okamžitému prohlédnutí záznamu. Bez displeje už bych kamerku nebral.

Celkově jak koukám na ty videa, která jsou z této kamerky, tak předpokládám, že i diody budou celkem na nic. Pokud je diod víc (6 a více) a mají sílu, tak mohou pomoci třeba v případě, že se stane nějaká nehoda a "přijdeš" o přední světla, tak se bude hodit jakékoliv přisvícení. A nebo, jak je také občas někdo využívá - kamerku nechat v autě, zapnout detekci pohybu a pak hned víš, kdo ti v noci krade stěrače. :D Nevýhoda je jasná - může ukrást i kamerku. :D Ale samozřejmě, účinný dosvit diod (kvalitních a šesti) je tak 5 metrů... Přepálené to určitě není, opravdu svítí spíš jen na menší vzdálenost.

Pokud kamerka opravdu natáčí tak, jak je vidět na videích, co jsem sem postnul, tak bych do ní asi nešel... O trochu dráž můžeš mít mnohem lepší kvalitu videa... Ale nechci nikomu kazit obchod, já vím, že lidé slyší na cenu více než na kvalitu, mám s tím zkušenosti, prodávat dražší kvalitu v ČR moc nejde. Tato kamerka určitě zaznamená co se děje, jen to nebude nijak kvalitní. Ale když se podíváš na youtube na onboard videa, tak je vidět, že většina lidí používá menší kvalitu. :)

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pořád musím přemýšlet o těch kamerách :). Najel jsem o Velikonocích jen za So-Po skoro 900km a viděl jsem na silnici pár opravdu zajímavých "jevů a úkazů". CarCamOne HD co má Diamant vypadá v rámci možností a ceny moc dobře. Koukal jsem na německý eshop a na youtube na nějaké videa a něco v tom stylu bych si do auta představoval. (

, http://www.youtube.c...rCopperhead4711). V ČR jsem to nikde nenašel, eshopy tu mají jen levnější CarCamOne V2, která nemá tak kvalitní záběry.

Až teraz som sa sem dostal. Ak sa jedná o záznam toho motocyklistu na diaľnici, tak ostrosti obrazu rozhodne nepridá to pohupovanie kamery. Jasný znak nesprávneho ukotvenia kamery. Ja som z pôvodného držiaka odskrutkoval len časť s čeľusťami na ukotvenie kamery a priskrutkovať na kúsok plastu (umiestnenie kamery prebieha jednoduchým nacvaknutím; odobratie kamery sa robí stlačením čeľustí, ale keď je držiak na skle, stačí posunúť kameru do strany a vyvesiť jednu čeľusť a potom aj druhú). Na fotke je vidieť ten plast, v dolnej časti je diel s čeľusťami a v hornej som nalepil kúsok peny (svetlý šedý diel) pre dokonalé zamedzenie pohybov kamery.

Ja mám CarCamOne HD v troch autách a u jednej nebol úplne dokonale zaostrený objektív. Tak aj to môže byť príčinou neostrosti. Optiku ide zaostriť úplne jednoducho, stačí malým krížovým skrutkovačom odskrutkovať kryt objektívu a potom len otáčať optikou podľa potreby. Mechanizmus kladie primeraný odpor, tak s ním netreba bojovať ale nehrozí, že by sa to otrasmi zase rozostrilo.

A napokon asi aj kompresia niečo urobila, ja značky blýzkych áut v susedných pruhoch prečítam.

post-407-0-64030900-1315148251_thumb.jpg

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, s tim jsem se jeste nesetkal. Asi neporadim nic uzasne revolucniho, ale zkus do kamery dat jinou kartu - treba nejakou vetsi a nejlepe Class 10, at stiha mazat a nahravat. Kupodivu mam dobrou zkusenost s AData znackou. Pokud tohle nepomuze, tak neoblibenou vec - Tovarni nastaveni, kdy se vsechno nastaveni smaze, ta moznost tam nekde je.

Ale muze to byt chyba firmware - zjisti, jestli neni mozna aktualizace. V nejhorsim holt reklamace, tohle je zasadni nedostatek, tahle vlastnost (nataceni do smycky) dela z on-board kamery on-board kameru. :)

S tim ze drazsi a vyzkousenou - nemuzu nez souhlasit. :) Kamerky kupuji overene, pak je jeste otestuji a kdyz ji nekdo chce, tak mu ji prodam. Kdyby se neco takoveho stalo a ja to pri mem testovani neodhalil, tak ji beru zpatky, to je jasny. :)

Ja mám s A-Data veľmi zlé skúenosti. A-Data nebrať! Oslovili ma dobrou cenou a super rýchlosťami, ale... Kúpil som si postupe jednu kartu do foťáku, druhú do kamery a tretiu do vreckového foťáku (rôzne veľkosti) a postupne mi všetky odišli. Proste ich prestalo zariadenie čítať a bolo po paráde aj po fotách/videu. Všetky som reklamoval a vymenili mi ich za úplne nové a tie časom zase všetky odišli. Pri druhej výmene mi dali zase nové, ale tie som už neprebral, priplatil som si za SanDisk a odvtedy mám pokoj. A hoci nie sú tie karty class10 ako A-Data (ale tuším len 4 alebo 6), tak aj fullHD videokamera v pohode stíha.

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Až teraz som sa sem dostal. Ak sa jedná o záznam toho motocyklistu na diaľnici, tak ostrosti obrazu rozhodne nepridá to pohupovanie kamery. Jasný znak nesprávneho ukotvenia kamery. Ja som z pôvodného držiaka odskrutkoval len časť s čeľusťami na ukotvenie kamery a priskrutkovať na kúsok plastu (umiestnenie kamery prebieha jednoduchým nacvaknutím; odobratie kamery sa robí stlačením čeľustí, ale keď je držiak na skle, stačí posunúť kameru do strany a vyvesiť jednu čeľusť a potom aj druhú). Na fotke je vidieť ten plast, v dolnej časti je diel s čeľusťami a v hornej som nalepil kúsok peny (svetlý šedý diel) pre dokonalé zamedzenie pohybov kamery.

Ja mám CarCamOne HD v troch autách a u jednej nebol úplne dokonale zaostrený objektív. Tak aj to môže byť príčinou neostrosti. Optiku ide zaostriť úplne jednoducho, stačí malým krížovým skrutkovačom odskrutkovať kryt objektívu a potom len otáčať optikou podľa potreby. Mechanizmus kladie primeraný odpor, tak s ním netreba bojovať ale nehrozí, že by sa to otrasmi zase rozostrilo.

A napokon asi aj kompresia niečo urobila, ja značky blýzkych áut v susedných pruhoch prečítam.

To upevnění vypadá dobře. Jak máš řešené napájení? Z lampičky?

Ještě by mě zajímalo, jaký to má úhel záběru. Nevím jestli vybrat něco s větším úhlem kde nejsou vidět RZ nebo tohle, kde je lze přečíst o něco líp. Možná koupím jednu tuhle a jednu čínskou s větším úhlem záběru a potom se rozhodnu :D Ale zatím to nechávám plavat. CarCamOne HD už mají i nějaké eshopy v ČR, tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nepotřebuješ GPS, tak zde již několikrát uvedenou HD720p (HD DVR) - existuje pod mnoha označeními a bohužel i v několika nepravých verzích. Ale pokud je to ta pravá, tak kvalita natáčení je výborná, za sklem není moc vidět, má náhledový displej, roky vylepšovaný software a i nějaké to přisvícení (no, použitelné tak na pět metrů :) ). Pak existuje ještě jedna kamerka s ještě vyšší kvalitou záznamu, první uvedená má jen 720p, tato 1080p, také náhledový displej, ale je dražší a nedá se tak elegantně umístit za sklo, je stříbrná a dost "obsáhlá". :) Jedná se o DOD F900LHD, tahle kamerka umí i 60 FPS u menšího rozlišení. No podívej se na youtube na různá videa a uvidíš... Nevýhoda snad každé je množství falešných verzí, u té první je jich bohužel nejvíce, protože je to nejoblíbenější kamerka a tak někdy můžeš na youtube narazit na video z té falešné. Poznáš to na první pohled...

Pokud s GPS, tak DOD GS600 - nemá sice displej, na na svou minimální velikost má moc dobrou kvalitu videa, dokonce ve FullHD. Ale cena je trochu jinde...

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zajímal by mě názor na kamerky co se budou prodávat v makru od 26.10.11

1.CARCAM HD DVR

http://www.prijimace.cz/kamery-do-auta/kamera-do-auta-cerna-skrinka-carcam-hd-dvr

2.MV HD DVR

http://www.prijimace.cz/kamery-do-auta/kamera-do-auta-cerna-skrinka-mv-hd-dvr

video z CARCAM HD DVR bych rek odpovídá rozlišení což se o MV HD DVR říct nedá tomu bych řek tak 640x480?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak originál? Každá z nich je originál. :) OK, ta MV HD DVR vzhledově vychází z kamerky, která byla kdysi etalonem kvality, ale teď už se nepoužívá.

Jestli se jedná o interpolaci se dá poznat třeba tak, že natočíš na kamerce video v rozlišení VGA a potom v tom "HD" - pustíš si obě videa na monitoru, kde máš rozlišení třeba šířkově 1366 - připůsobíš si videa na velikost displeje - pokud budou vypadat stejně, tak to větší je natočené stejnou kvalitou, jako to VGA, jen má větší objem dat. Nevýhoda toho testování je ta, že tu kamerku už musíš mít. :D A nebo prostě pohledem z ukázkových videí, které občas tedy taky nejsou z té kamerky a tedy o kvalitě natáčení nezjistíš nic...

A ona interpolace neinterpolace - občas i video z kamerky, která natáčí opravdu v HD (1080p) může být horší než video z méně kvalitní kamerky (720p), protože má prostě jen horší čip a optiku. To je třeba příklad kamerky DOD GS600 - natáčí v rozlišení 1080p, ale kvalita není na první pohled nic moc. Na druhou stranu je miniaturní a má GPS, každý si prostě musí určit co by chtěl a podle toho nakoupit.

Já nijak neodsuzuji zde uvedené kamerky, jen by u nich měla odpovídat cena kvalitě. Svou funkci splní a pokud někomu ta kvalita stačí, tak jsou všichni spokojení. :)

Jo a občas to bývá tak, že když má světlou krabici (převažuje tam bílá), tak je to fake. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímal by mě názor na kamerky co se budou prodávat v makru od 26.10.11

1.CARCAM HD DVR

http://www.prijimace...a-carcam-hd-dvr

2.MV HD DVR

http://www.prijimace...rinka-mv-hd-dvr

video z CARCAM HD DVR bych rek odpovídá rozlišení což se o MV HD DVR říct nedá tomu bych řek tak 640x480?

Zítra se do Makra chystám, ale žádné kamery jsem v letáku neviděl... Jaké jsou ceny?

Tak jsem mrknul na makro.cz a 2039/1439 Kč s DPH

Editováno: , autor: :Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj profíci,

chtěl bych nějakou malou kamerku do auta na stálo připevněnou s dobrým obrazem. Cena... nechci nic za 10 000Kč, to mi přijde zbytečný, ale na té ceně mi zas tak nezáleží... už 2x se mi stalo, že jsem jí potřeboval, protože mi 2x nabourali a policajti jim nic nedokázali! Opravy mi už stály 60 000Kč! Tak že se to určitě vyplatí!

Koukal jsem na tyhle, ale nevím o tom vůbec nic! :-(

http://www.onboard.c...a-fullhdgpscam3

http://www.onboard.c...a-fullhdgpscam1

http://www.onboard.c...inka-fullhdcam5

samo ty ceny jsou na těchto stránkách nesmyslné... dal jsem je tam jen že to byly první na kterých jsem je našel...

Díky moc

Jirka

Editováno: , autor: sninja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud opravdu potřebuješ kamerku s GPS, tak hlasuji pro http://www.onboard.cz/kamera-do-auta/Kamery-GPS/kamera-do-auta-cerna-skrinka-fullhdgpscam1 . Ze zkušeností je to výborná kamerka, nenápadná... jen nemá displej, na nastavení kamerky ji tedy musíš připojit k televizi, ale jinak jsou s ní dobré zkušenosti. Kvalita dobrá, v noci natáčí hezky, GPS má, rozlišení velké... Jsou do ní trošku dražší paměťové karty, ale SD by se prostě nevešla. :) Jen se mi trochu nezdá ta na fotkách na tom odkazu - originál je DOD a má to na sobě napsané - kopie vypadají stejně, ale DOD nemají napsáno - tahle to napsané nemá... Mělo by to být na čelní straně, celkem velké logo. Abych tu jen nedělal machry - s ostatními nemám zkušenosti, proto nehodnotím. Pro mě nemají dobrý poměr cena/výkon.

Pokud by ti stačila bez GPS, tak je nabídka ještě pestřejší...

Odpovím ti na SZ až se k tomu dostanu, jsem v práci a je to dneska blázinec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem se konečně dostal k pořádný montáži kamerky. Držák je vlastní výroby, elektricky připojeno na spínané napětí do samostmavovacího zrcátka. Zvenku skoro není vidět.

PS.: ten kabel ještě příjde doladit (pod tapec) až budu dávat handsfree.

post-2988-0-10705500-1325519833_thumb.jp

post-2988-0-06176500-1325519903_thumb.jp

post-2988-0-16719600-1325519956_thumb.jp

post-2988-0-58388100-1325520032_thumb.jp

post-2988-0-92829900-1325520099_thumb.jp

post-2988-0-58790500-1325520125_thumb.jp

post-2988-0-89314700-1325520157_thumb.jp

post-2988-0-90776700-1325520193_thumb.jp

post-2988-0-76990500-1325520246_thumb.jp

Editováno: , autor: MichalJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vpravo dole od okna pro odpověď klikneš na tlačítko "použít plný editor" dostaneš se do editoru kde pak pod oknem pro psaní zprávy je tlačítko "Klikněte k přidání přílohy".

Možná budeš muset kliknout taky na odkaz "Vyzkoušejte náš rozšířený portál pro nahrávání s podporou několikanásobného nahrávání (moderní prohlížeč je vyžadován)".

Pak už je to standardní postup jako všude jinde s přidáváním příloh.

Po nahrání souboru bude u něj jěště tlačítko "Přidat do příspěvku", tj. abys přiložený obrázek/video/soubor mohl umístit do konkrétního místa v textu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...