Přejít na obsah

Predné svetlá, žiarovky


kajovod

Doporučené příspěvky

Zakoupil jsem zde http://www.aliexpres...=74529241826084 čistě bílé LED parkovačky. Inspirace byla zde http://forum.skodahome.cz/topic/124136-p%C5%99edn%C3%AD-sv%C4%9Btla/page-3#entry2151461

Pěkně se teď sjednotila barva s xenony. Trochu jsem zmatnil čočku, aby tolik nebyly vidět ty žluté čipy na čele a světlo se mírně ztlumilo.

post-6633-0-60243100-1462396499_thumb.jppost-6633-0-66229900-1462396400_thumb.jppost-6633-0-12003200-1462396461_thumb.jp

Porovnání:

post-6633-0-80169600-1462396403_thumb.jppost-6633-0-63746600-1462396398_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Může se někdo podělit o konkrétní zkušenosti s výdrží LED žárovek do parkovaček? Mám od pátku Rapiďáka a ty žluté s xenony vypadají fakt dost blbě, no všude čtu, že ledky z číny po chvíli odcházejí, tak se mi to zase nechce 2x do roka měnit. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem zkoušel 3 typy z různých cenových relací a bohužel většinou po 3 - 6 měsících odcházely. Tedy nepřestaly svítit, ale některý z čipů začal poblikávat a z kabiny to ani třeba nešlo vidět. Takže pravidelně kontroluji a zkouším dále. To hnusné žluté světlo od žárovek ke xenonům už nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po opětovné zkoušce pootočení o 180 stp. už fungují a o levý světlomet jsem si solidně podral kloub palce, ale baterka se mi sundávat nechtěla (odstrojování vyrovnávací nádržky chladící kapaliny, baterky apod. jsem si u Nissana při výměně žárovek užil dost).

 

Každopádně ta bílá za to stojí, super mám radost :)

Editováno: , autor: Atrani
oprava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím. Již dva měsíce jsem majtelem Rapidu a už hledám co se dá zlepšit. Vyměnil jsem žárovky v interieru za led a teď hodlám měnit světla. Mám xenony, takže už jsem k nim objednal w5w led, ale stále si nevím rady s H15 tedy denním svícením (dalkovýma). Mohl by mi někdo poradit? Uvažoval jsem o těchto. Ale jak to bude fungovat s dálkovýma? (popravdě jsem dálkove využil jen při blikáni na protější řidiče)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, já mám MR17, takže denní je v mlhovkách.

 

No každopádně na oči je ten přechod bílá/žlutá v noci nepříjemný. Ale osobně si myslím, že H15 ledkama z číny si pomůžeš u denního svícení, ale v režimu dálkové nebudou svítit do dálky, nýbrž do šířky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na starém autě jsem žárovky řešil pořád, nejlépe mně z toho vyšly Philips Blue Vision H7, asi "nejbělejší" odstín. Výdrž necelý rok. Osram cool blue odešly za 4 měsíce. Osram NB vydržely rok. Svítily asi nejdál, ale žlutě. Pro nás s horším zrakem je bílá celkem podstatná :)

 

btw: dobrý poměr cena/výkon/výdrž je překvapivě i u Bosch 90 plus H7

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mám vyzkoušené NBU - jednoznačně nejlépe svítí, ale světlo není úplně bílé. Cena je také OK, ale horší je to s výdrží - já půl roku, ale v drtivé většině jsou do roka kaput.

 

teď mám Philips X-treme od října 2015. Jsou bělejší jak NBU, ale nesvítí tolik...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to zvlastni, ale predchozi NBU mi vydrzely rok, a soucasne kdyz dodejchaji do unora tak to budou dva. Uz mam 3/4 roku doma koupene nove a ty soucasne ne a ne prasknout. Tedy cim to je? Zakon schvalnosti - kupte si pred predpokladanym koncem zivotnosti nove a oni ty soucasne vydrzi jeste dlouho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tam jako na pritlacnou pruzinu ci co. Ale opravdu staci jen zabrat za patici zarovky vycvaknout a obracene. Jen je tam na ruku malo mista a ta zarovka v tom opravdu drzi, clovek trochu lomcuje div ne s celou parabolou. Coz vidim jako nevyhodu. U klasiky kdy sundas v zadu gumovou krytku, odjistis nejakou pruzinu a krasne bez paceni vyndas zarovku mi prijde lepsi. Tady se nesmis bat a chce to trochu silu. Naopak kdyz pak clovek dava zarovku zpet tak to jde tak lehce ze si az neni jisty jestli je to zaaretovane v te pozici spravne. Ale az to budes delat potreti uz budes vedet. [emoji3]


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak já mám právě na Toledu tu pružinu z drátu, která se odklopí a žárovka pak lehce vypadne. Uvítal bych řešení z Rapida, mně trvá výměna jedné žárovky 20 minut, sprostý slova nepočítám. Místa mám dost, protože mám hubený ruce, ale nedokážu tam pak zacvaknout tu pružinu, protože nevidím k co má zapadnout a mezitím ještě vypadává žárovka z paraboly. Takže s tím drátem hejbu na všechny strany až to prostě sedne. Teď musím osadit ty NBU a moc se mně do toho nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...