Přejít na obsah

Infotainment Columbus Superb III


Doporučené příspěvky

Převodník GPS jsem tady dával.Když si plánuji trasu a chci na konkrétní místo podle GPS,převedu si to-otázka páru sekund.prostě to tak mají a je to.

Že neumí víc než přenosné?K čemu Ti to je??Dobu,kdy tam dojedeš ti to píše i zbývající KM,zbytek pal.počítač.je to auto a některé funkce co umí přenosné jsou k ničemu,jen odvádějí pozornost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dokud nebude přímo v autě, z výroby a bez asistence mobilů možné provozovat aplikace typu Waze, tak nemá zabudovaná navigace žádný smysl. Je to to samé, jako připlácet si za lednici s televizí - člověk může říct, že televizi má, ale je to polovičaté a nakonec v reálném světe nepoužitelné...

Editováno: , autor: janmatejicek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já ale nepíšu nic o tom, že máš jezdit bez navigace, nebo že je lepší žádná, než vestavěná... (Mimochodem dřív lidi jezdili podle mapy a taky dojeli)

Já poukazuju na to, že dokud nemá vestavěná navigace za x desítek tisíc real-time údaje o provozu a dění na trase, tak je i obyčejný mobil za pár tisíc daleko užitečnější, protože si tam dáš takovou navigaci, která to umí. Aneb k čemu ti je, že víš kudy jet, když se tudy momentálně jet třeba vůbec nedá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, cosby napsal:

1) vestavěná navi má TMC takže uzavírky atd hlásí

2)ano,jezdlilo se podle mapy,ale to byl v Mnichově nebo výše vzpomínané Budapešti jeden pruh přes centrum,né jako teď 3-4

1) nejsou jen uzavírky, jsou i nehody, kolony, nebezpečné předměty na silnici a spousta dalších věcí, o kterých tě vestavěná navigace v superbu za 30K pomocí TMC prostě informovat nebude, protože nemá jak. Její dovednosti jsou stejné jako u navigací 10 let zpátky, pokrok nikde a mezitím vyrostla komplet nová komunita (řidičů) používající například právě ten Waze, který je svými možnostmi a přínosem pro řídiče už úplně jinde. Ale pokud považuješ za top technologii TMC a dostačuje ti vědět o nehodě v momentě, kdy už stojíš v koloně, kterou způsobila, tak budiž...

2) každý si dohledá, jak dlouho už mají v Mnichově a Budapešti víceproudé silnice a stejně nechápu, jak to souvisí s navigací

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) ano souhlasím,není to špatné,ale a to upozorňuji znova a znova--kolik nehod je z toho,že se někdo nevěnuje řízení a ťuká něco co navigace-mobilu.Dost.Takže raději budu stát v koloně než ležet ve špitálu.Ale ano,souhlasím,informace nejsou u Waze špatné,také ji občas používám,ale je potřeba si zvolit preference.

2)Jak to souvisí?Tak třebas před týdne jsem jel Budapeští.Tou tříproudou jedeš rovně třebas 5 km,pak máš odbočit -třebas doleva a jsi v pravém.v tom provozu najednou....zkus si to.Navigace Tě upozorní v dostatečném předstihu a ještě ukáže navádění do pruhů,což je super a stačí to. A už bych chtěl vidět,jak v tom provozu něco ťukám do Waze :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Waze mi taky hodne chybi. Hlavne z duvodu vypoctu trasy podle hustoty dopravy na jednotlivych trasach. Dobra zprava je (ne pro me) ze na Android Auto se uz waze pripravuje. Na Car Play bohuzel, a ani Google Mapy nejsou k dispozici. Apple Mapy jsou za me k nicemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

So vstavanou som pršiel teraz skoro 4,5t km po európe a super. Našla aj úplne prdele niekde v horách čo som ani nečakal, fungovala. TMC ohlásilo aj kolónu zo zdržania, vyrátala inú trasu. Mal som so sebou aj navi v mobile a nemusel som ju vôbec použiť, tá v aute bohato stačila. To, že sa nedajú zadávať súradnice v takom formáte ale iba onakom a podobne, to sú nepodstatné srandy. 

Len si to človek proste musí reálne skúsiť v cudzom prostredí a potom uvidí ako to funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, po evropě možná, tam TMC i kdysi začali používat, ale v ČR ne a doteď to tak je... Navíc TMC nehlásí každou kravinu, jen to nejzávažnější a to bohužel nestačí. Za mě to ukončím tak, že dokud nebude integrovaná navigace schopná využívat reálné a okamžité informace z provozu ve stylu Waze, tak budu vozit mobil v držáku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidím, že vůbec nemáš žádnou zkušenost (no offense) s tím, jaká data poskytuje waze (či google, tomtom, či garmin do svých navigací jako telematická data).

to se s tím, co je v RDS nedá naprosto srovnat - v RDS je tak cca procento toho, co získáš přes telematická data. + k tomu jako návdavek i to, co máš v RDS. nemluvě o tom, že kvalita dat v (českém) RDS je ... dost pofiderní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podívej,Waze občas používám,ale né kvůli datům,ale kvůli porovnání.Např.nedávná cesta z Prostějova do UH.Hradiště.Podle Columbusu bezproblému,kdybych jel podle Waze dojel bych později a s většími KM.

Waze mi hlásilo problémy tam,kde nebyly(ale tohle se mi stalo i u Columba).Každá má něco.

Nicméně si stojím za tím,že člověk se má věnovat řízení a né jak pako klepat do mobilu každou byť malou zácpu,hlídku a podobně.Znovu říkám,že nehod kvůli nevěnování se pozorností je čím dál tím víc.Takže raději budu stát v koloně,než kvůli datlování do mobilu ležet ve špitálu.Tím jsem skončil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on není jenom waze, že, tohle má dnes už každý normální výrobce navigací (do automobilových vestavěnek se to ale zatím dostalo, pokud mě paměť neklame, jen do Mercedesa).

data do navigací poskytují i komerční společnosti, které kombinují data z různých zdrojů (a zpětný sběr dat je automatický, pokud s ním souhlasíš, na základě tvé rychlosti a době průjezdu jednotlivými částmi silnice)....  takže např. pokud používáš garmina (tomtom, google - ten část dat bere z waze, nebo jinou normální navigaci), který je online napojen na garmin connect, máš bez nutnosti jakéhokoli klikání přehled o průměrných rychlostech po mé trase a v okolí, včetně odhadu zpoždění (mohu říct, že např. zácpy na silnicích umisťuje s přesností stovky metrů) + samozřejmě události jako nehody, uzavírky, náledí a další blbiny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vim tak waze je integrovany na dopravniinfo.cz, ale jen jednosmerne (dopravniinfo->waze). Když ve waze nahlásiš např. chybu v uzavirce tak info predavaji na dopravniinfo.cz a waze to automaticky natahne do map tzn. waze obsahuje min. to co jde pres RDS-TMC.

Do map nic zadávat nemusíš. Stahujte to data z telematiky. V mapách jsou všechny radary, max povolené rychlosti na silnicích, když stojis v koloně tak vidíš jak dlouho budeš ještě popojíždět atd atd a hlavně o mapové podklady se stará komunita, takže jakakoliv změna je prakticky ihned u tebe a není třeba řešit jestli SD karta je či není kompatibilní.

Pravdou je, že všechno to je závislé na počtu uživatelů. Neznám vzorce se kterými to funguje, ale dokážu si představit, že když v horní dolní někdo nahlásí kolonu a další waze uživatel tam jede až za půl dne tak ta kolona tam ještě pořád svítí. Na frekventovaných silnicích se ti to ale nestane.

Je to stejná diskuze jako mp3 na CD, SD, HDD vs. Spotify a podobne sluzby. Za mě tedy waze forever. Štve mě to, ale jdu taky objednat držák:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud nebude v TMC (a v Columbu) uzavírka, která trvá třeba půl roku vidět, tak opravdu musím separátně používat Waze. Nemluvě o tom, že Waze mě v ČR krásně navede na objížďku, zatímco Columbus pošle přímo do největší kolony.
Naopak v Německu jsem byl s TMC naprosto spokojen. Přišlo mi upozornění na nehodu v protisměru a když jsem jel kolem, tak teprve přijížděli hasiči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, ferda25 napsal:

Není nad to být sledován a ještě k tomu dobrovolně.

Ferdo, máš telefon? máš počítač a přístup k internetu? Vždyť už se o tobě stejně všechno ví... :) Používám Waze aspoň pomůžu ostatním řidičům.

Jinak Cosby, pro tebe už tohle asi není, jezdi dál s integrovanou navigací, já a další tady mluvíme o voze, ale ty o koze a tak ti to stejně nikdo nevysvětlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a proč by někomu nemohla vestavěná navigace stačit? Já jezdil podle O2 navigace, podle google, podle waze a nakonec jsem skončil u vestavěné v supu. Naprosto mi vyhovuje, do kolon se nedostávám, neboť si trasu případně upravím sám, nepotřebuji na to navigaci, mapu Evropy mám stále v A4 v autě k dispozici. A navigace se kdyžtak přizpůsobí. a Waze u mě zejména pro svůj špehovací potenciál skončilo nadobro, smazal jsem to odevšad, stejně jako igoruji produkty made in google.

Editováno: , autor: signoflife
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Každý je asi zvyklý používat používat navigaci jinak a starší ročníky nejsou moc přátelé sociálních sítí (já také ne) waze nevyjímaje, to sem ale myslím moc nepatří. Smutné je, že díky koncernové politice má každý VW s navigací přístup na on-line dopravní informace z internetu přes CarNet, ale škodovky jsou závislé na obstarožním a u nás moc nefungujícím TMC. Berlička v podobě carplay a androidauto by to mohla řešit, pokud by ten systém byl trochu více vychytaný a fungoval spolehlivě. Škodovka by ale mohla začít tím, že by místo bezdrátového nabíjení a zesilovače signálu pořešila chlazení telefonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...