Jump to content

Spotřeba Škoda Superb III 140kw


Seef77

Recommended Posts

Škoda superb 3 combi 4x4 140kw DSG. Jsou tu nějací majitelé uvedené specifikace? Zdá se mi že můj Superb docela hodně žere. A nemám s čím srovnat.. Dálnice na tempomat 140km/h cca 7.5l. Předchozí model stejné specifikace pouze bez DSG bez problémů kolem 5l. Díky za vaše ohlasy. 

Link to comment
Share on other sites

Dlouhodobe jezdim podle palubniho pocitace pod 7 , na ceste Praha Brno se vzdy dostanu pod 7 a eco rozhodne nejezdim.  Neni to combi, ale tim by to nemuselo byt.

 

Jezdim o 1- 1,5 litru vice nez s oktavii 103kw predokolka manual, takze za me dobry :)

  • Pozitivní 1
Link to comment
Share on other sites

Reálná i podle PP je úplně stejná, to jsem několikrát počítal. První auto které nekecá..  Ale dálniční spotřeba při rychlosti 140km na tempomat přes  8 litrů se mi zdá hodně.. Máme ještě Superb 2 kombi 4x4 127kw bez DSG a ten bere při stejných podmínkách cca 5,5litru.. Takže o 2,5 litru méně.. Proto se ptám jak to mají majitelé stejné specifikace vozu.. 

Link to comment
Share on other sites

Právě že už přes 20tis. A jezdím spíš na pohodu. Ale půjčím si ve škodovce stejný kus a porovnám to.. Pokud to bude stejné není co řešit, pokud by to bylo výrazně lepší zvážím reklamaci.. Nejvíc mě zaráží ta spotřeba na dálnici.. Při 140 na tempomat kolem 8 litrů.. A přitom žádné kopce.. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Dá a celkem přesně, motor zahřátý na 95 stuňů, rychlost natavena na 140km. V téhle rychlosti resetováno počitadlo. Takže žádný studený rozjezd, žádné zrychlování. pouze udržování rychlosti 140 km tempomatem. Převýšení na daném úseku minimální. Teď mi půjčili SCOUTA 4*4 DSG 135kw najeto 14tis. Spotřeba při stejných podmínkách o 2 litry méně a pocitově i mnohem lépe jel. Tak fakt nevím, jestli mám horší kus, nebo je to jen v hlavě. Superba bohužel zrovna neměli na půjčení takže jsem to nemohl srovnat přesně. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...