Přejít na obsah

Kupa ojazdenej Fabie( 1.4 16v comfort sedan 9/2002 90000km


batt

Doporučené příspěvky

taky mě do očí dloublo těch 90 000 km. Ne že by to nebylo možné, ale zrovna jsme do bazaru dávali služební oktávku - najeto 200 tisíc (což není až tak moc) ale byla neskutečně zhuntovaná. No a teď ji tam mají pěkně vypulírovanou a na tachometru má 94000 km.

Nieje to z bazaru je to od jedneho pana ,on ju mal na lizing.GARAZOVANA A MA K NEJ AJ ZIMNE PNEU NA DISKOCH.

Videl som k nej servisnu knižku, a ma v nej servisne kontroly aj s poctami km.

Chcem sa len spitat ci je nutna vimena rozvodou pri 90 000km?

A ESTE K TOMU PONUKA JU ZA 175 000SK.

JE TO VYHODNA KUPA?

ZAJTRA MAM DAT SLOVO CI BERIEM ALEBO NIE.

Editováno: , autor: batt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jaká je to 1.4.. 55kW nebo 74kW v tom je dost rozdíl - cenově. já jsem koupil 74kW kvůli svezení taky od staršího pána ale má najeto 148tis ( ale vím že neztaženejch a auto je jak nový. Krom toho že jej ted rozjíždim protože pán jezdil pomalu a auto úplně netáhne ale po výměně filtrů a hlavně svíček už se moc pěkně probouzí.

Co se týče rozvodů nech si je zkontrolovat, já to tak udělal než jsem za ni začal tahat protože když se ti to potká tak si mlžeš koupit novej motor a to za investici cca 3000 - 4500,- za rozvody nestojí.

Jo a pro přirovnání mám r.v. 2000 Elegance(klima,výh.sedačky,kompl.elekt.,litáky atd. 120.000,- stříbrná. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jaká je to 1.4.. 55kW nebo 74kW v tom je dost rozdíl - cenově. já jsem koupil 74kW kvůli svezení taky od staršího pána ale má najeto 148tis ( ale vím že neztaženejch a auto je jak nový. Krom toho že jej ted rozjíždim protože pán jezdil pomalu a auto úplně netáhne ale po výměně filtrů a hlavně svíček už se moc pěkně probouzí.

Co se týče rozvodů nech si je zkontrolovat, já to tak udělal než jsem za ni začal tahat protože když se ti to potká tak si mlžeš koupit novej motor a to za investici cca 3000 - 4500,- za rozvody nestojí.

Jo a pro přirovnání mám r.v. 2000 Elegance(klima,výh.sedačky,kompl.elekt.,litáky atd. 120.000,- stříbrná. :palec2:

MA 55KW (75PS) M5,PALUBNY PC ,CENTRAL,DIALKOVE OVLADANIE,EL. PREDNE OKNA, TAZNE, AL DISKY, 2x AIRBAG,POSILNOVAC RIADENIA,RADIO s CD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem expert ale co jsem si sháněl já auto 2měsíce než jsem narazil na tohle tak mi to nepřijde extra koupě ALE velká výhoda je že je to po prvním majiteli a pokud s tím opravdu chodil na servisní prohlídky a o auto se staral, protože jak jsem se přesvědčil a už se to tu psalo - sthujou se Km o stošest a lidi ti nalžou cokoliv aby auto prodali......

Zkus se zaměřit na ten typ a zadávat si na tipcars.cz apod ve vyhledávači ten rok a motorizaci a uvidíš pro srovnání co nabízej jiní.

Hodně štěstí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice som majitel 1,4 16V 55kW, ked mam pravdu povediac tak neviem ci by som znova kupil skodovku, ako celok sa da povedat ze ok ( ked vychytas muchy, vrodene choroby ) ale co je tragedia su motory, moj nazor je ze skodovka v modeloch fabia nema co ponuknut a to co ponuka a aj ponukala je zastaralost.

zalezi co cakas od auta pokial od motora nic necakas len aby pohyboval s autom tak v poriadku. ale teda moja skusenost je ze to je zdochle, ides predbiehat das plny a nic pozvolna akceleracia ( treba si dobre rozmyslet). inak ta 55kW ked chces aby trochu tahala tak treba 3000-5000ot. nato ze je to 16V malo tocive, to je doslova parodia na 16V. ta 74kW ma aspon v tomot vyhodu ze taha vyssie ale tiez ziadna slava. s blata do kaluze.

p.s.: vrodene choroby sa tu preberali u auta, u motora 16V by som si dal pozor na to ci zere olej, a hlavne si to nastartuj studene ( tak ze auto stoji pol dna) s otvorenou kapotou a zistit ci neklepe motor. toto su asi veci ze ked to zistis tak nebrat aj keby neviem ako bola zachovala.

este raz droraznim ze motory vo fabii ( benzinove tragedia ) jedine co stalo za nieco bol 2,0 MPI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

houmr: Prepac, ale nemozem s tebou suhlasit v jednom. Nevidim dovod preco by nemohol kupit 16V, ktory by klepal za studena. Klepe plno aut za studena, pokial to zahriatim prestane, myslim ze za riesenie to nestoji. Niesom ziaden odbornik na motory, ale este som nevidel tu na fore ziadne 16V po smrti prave koli tomu ze klepal. Viem ze chlapi to riesili vymenou polmotoru na zaruku, ale obavam sa ze to je len docasne riesenie. Aj mne klepe tento motor uz istu dobu a zatial si odkrutil 160 000km a stale je v maximalnej kondicii.

Ano motorova paleta fabie je oproti konkurencii k zaplakaniu, ale samo to auto neni primarne urcene k zavodeniu. Aj napriek negativam ja tuto 55kw pohonu jednotku odporucam. Neni to trhac asfaltu, ale zas brzda cesty nebudes. ;) Stale je to o vodicskych zrucnostiach a nie o sile motoru. :plol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Thief1: jasne ze ked klepe tak to jazdi, aj mne to klepe a zatial to jazdi, len vies je to urcity signal ze v motore a nieco zmenilo ( ako uz bolo povedane v teme klepanie ), mne s toho vyplyva ze nemci (vw) im to vo vyrobe niekde kriva a stavat by sa to nemalo, to mali mat uz vyriesene a nie ze to pretrvava. jasne ked od toho motora nic necaka tak ano da sa povedat ze vhodny ale ono v podstatte ani nic lepsie nie je na vyber ani niet s coho vyberat.

p.s.: u mna je to neakceptovatelne aby v dnesnej dobe technologii pred 100tkm klepal motor to nebolo ani pred 20 rokmi beznost. kolko ludi sa smialo zo znaciek kia, hyundai. a teraz su kde ako isli s rozvojom vpred. skodovka moze zacat plakat do vankusa ( pokial sa vw nezobudi s toho spiaceho chrobaka ) v porovnani s konkurenciou a konecne nezacnu ist krok s krokom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....

este raz droraznim ze motory vo fabii ( benzinove tragedia ) jedine co stalo za nieco bol 2,0 MPI.

Stym 2,0 MPI to myslis vazne. To bol najvacsii nepodarok (moj nazor) slaby vykon 85kw velka spotreba ako aj benzinu aj oleja slaby tah atd to fakt nemyslis vazne.

A k 1.6 55kw na bezne vozenie ok lepsie ako 1.4mpi. Dat si pozor na tu spotrebu oleja. A napis ci si to kupil a ci si zjednal cenu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a v čem je třeba konkurence motoricky lepší. Když vezmu konkurenční auta zhruba stejného roku uvedení na trh, třeba P206, RClio, FFiesta atd, tak by mě fakt zajímalo, která automobilka má v nabídce ten váš trhač asfaltu? Uvědomte si, v jaké třídě se pohybujeme. Asi žádná 1.4 v této třídě nebude sprinter :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já taky nevim jak je to s přepočtama na česky koruny, ale pokud je to víc jak 150 klacků tak je to teda pálka za fabii z roku 02. To ti můžu říct jasně. Ceny fabii studuju od minulyho října takže vím co říkam..Zrovna mě nedávno utekla Fabia sedan z roku 02, tach 64tkm serivska, comfort po nějakym dědovi a byla k mání za 134t kč Co se týče stavu , tak jak už tu řekli kucíí...zkontrolovat VIN, motor, olej, servisku (auto bez knížky bych si nekoupil). :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proto nic nebrat z barazu a nic nedavat do bazaru...pěkne z ruky do ruky...vždycky se domluviš :)

H...o, měl jsem asi pět telefonů, několik mailů, na všechny jsem odpověděl, bohužel nikdo se ani nepřijel podívat. Fakt nevím, co jsem dělal špatně. Auto bylo jako nové, nové brzdy servis oleje, prohlídka, servisní knížku to mělo a dokonce čerstvě udělané rozvody. Bohužel to nemělo klímu.

Taková perlička, jeden tady z fora (nebudu jmenovat) si nechal poslat foto dokladů, servisky a potom se začal vymlouvat, že cesta je drahá. Psal jsem mu, že v autě je plná nádrž, tudíž cesta bude zadarmo. Nejlíp zadarmo a přistavit před barák. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stym 2,0 MPI to myslis vazne. To bol najvacsii nepodarok (moj nazor) slaby vykon 85kw velka spotreba ako aj benzinu aj oleja slaby tah atd to fakt nemyslis vazne.

A k 1.6 55kw na bezne vozenie ok lepsie ako 1.4mpi. Dat si pozor na tu spotrebu oleja. A napis ci si to kupil a ci si zjednal cenu?

2,0 MPI nebol rozhodne nepodarok, nehovorim ze vykon mal ohromujuci ale na velkost auta fabie bol dostatocny az si dovolim tvrdit ze motor bol silnejsi ako zvysok auta. ty tvrdis ze to nema tah tak si mozes byt isty tym ze ziadny benzin sa nan nechytal. mozes sa spytat aj uzivatela diamanta mal fabiu 2,0 MPI a povedal by ako to jazdilo teraz ma octu RS.

inak vidim ze mas v motoroch co su vo fabii nejaky gulas, lebo vo fabii 1,6 55kW nie je a nikdy ani nebola, mas na mysli asi ze tento motor sa daval do felicii a prvych octavii 1,6 55kW 136Nm, lenze tento motor nikdy nebol vo fabii tak je akurat 1,4 16V 55kW 126Nm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim všetkych.

S majitelom som sa dohodol ,že pojdeme spolu do servisu a dame auto napojit na pocitac a az tam sa definitvne rozhodnem.

Poradte mi prosim na ktore udaje sa mam pitat a co sa ma hlavne diagnostikovat.

Vopred VELKE DAKUJEM. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdar.kdyz jsem kupoval ja fabku 1.4 55kw rv 2000 tak jsem pozadal kamarada aby vzal vaga a jel se mnou.napichli jsme fabku,vymazali nejake sporadicke zavady ktere se pak ukazaly ze nejsou sporadicke :) a sli jsme hlavne po servu,ktere je elektricke tudiz se na nem pocitaji motohodiny ktere nikdo nevymaze.pak staci jen pocet ujetych kilometru vydelit motohodinama a musi vam vyjit prumerna rychlost coz je vetsinou kolem 40-50km/h.pokud teda clovek nejezdi kazdy den po dalnici 180kou.mel sem tam cca 2000 motohodin ktere jsem pak vydelil 86000km.takze prumer 43km/h takze to bylo v pohode.auto jezdi v pohode az na to ze mi vcera prdl vodici dil na pp okno.takze jsem okno jeste poridil dat nahoru a musim se ted schanet po tom dile protoze celou stahovacku se mi kupovat nechce.jinak auto ma nejake ty nemoce z prvovyroby no ale co by clovek nechtel za ty prachy.kazdopadne za ty prachy za co ti ho nabizeji tak to je docela drahy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...