Přejít na obsah

Octavia II 1.9 TDI PD spotreba


Dano1001

Doporučené příspěvky

Zdravím. Nějak se mi zvedla spotřeba..Vím,že v zimě trošku se zvyší,ale tohle je docela dost.

Když jsme dal na dlanici tempomat třeba na 110 km/h spotřeba s eklidne dostala na 4,5 l.

Ted když jsme udelal to samé spotřeba je furt kolem 6l. a to pro 110 na dlanici. Nevíte čím by to mohlo být?

Oct II 1.9 TDI r.v 2008. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok díky. V tom případě si to "vnitřně" přesunu do složky neřešit :-) . Možná to auto jen zbytečně moc pozoruji :-)

ahoj - ja mám O2 DSG r. 2007 combi, a priemernú spotrebu mám 6 litrov na plnú nádrž

teraz v zime o čosi vyššia. Mám 16 kolesá.

podľa palubáku mi to ukazuje v pamäti za cca 3200 km priemernú spotrebu 5,7 l

samozrejme, že počas krátkych zimných trás je spotreba vyššia.

ale tiež sa mi stane, že pri normálnej jazde na vzdialenosť cca 40 km mimo diaľnice

mi to ukazuje spotrebu 4,5 l. a to mám automat! /ktorý má vraj spotrebu vyššiu ako manuál/

takže ako si písal netreba to siliť, pol litra hore dole :-)

Editováno: , autor: kocur.peto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Jen doplním své poznatky. Po kontrole rozvodů a hlavně výměně termostatu průměr dle tankování 5,4 L. Auto se o poznání lépe zahřívá a už mi neklesá teplota např. při stání na semaforu, což před výměnou dělalo běžně, i když byly teploty na nulou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedelali ti nahodou nejakou diagnostiku termostatu? At uz noveho nebo stareho. Zda se mi, ze mi mozna termostat zbytecne moc otevira, ale jen o trochu. Viz graf. Rad bych to s necim srovnal... Na spotrebu 5,4 l se prakticky nedostanu...

 

Pripadne otazka na jine. Co rikate na graf? Zahreje se to dost? Podle me by to melo mit o 10 °C vic. Budiky ukazuji normalne 90 °C... :kol-32:

 

post-82761-0-52677800-1428056003_thumb.p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Starý termostat šel zrovna vyhodit. U nového by nebyl problém udělat nějaký podobný graf, pokud bych věděl jak :-)

Jinak jsem s tím nic jiného nedělal, ještě pořád mám i zimní gumy. Ikdyž jsem přes diagnostiku dal přizpůsobení ukazatele spotřeby na 110% tak se mi zdá, že palubák pořád kecá vůči spotřeba vypočtené dle tankování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Puvodne jsem taky dal 110 %, ale nakonec jsem merenim prisel na to, ze idealni hodnota je 108 % (u tebe to samozrejme muze byt jinak, je to zavisle i na stylu jizdy).

 

Kdybys mohl udelat ten graf, bylo by to super. Je to jednoduche. Prijd ke studenemu autu (ja to delal rano pri 10 °C, takze graf zacina na 10 °C), pripoj diagnostiku, zapni zapalovani. Ridici jednotka motoru -> Measuring blocks -> Group 007. Nastartuj a klikni na tlacitko Log (a mozna potom jeste Start, ted nevim). No a ted proste jezdi, idealne alespon 20 min. Potom das neco jako Stop nebo Save a je to. Ve slozce Logs se timto vytvori soubor LOG-01-007-xxx-xxx.CSV. Potom z toho v Excelu udelas graf. To uz popisovat nebudu. Klidne mi ten csv soubor muzes poslat a ja sem hodim tvuj graf. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já neřeším terén a podmínky , reagoval jsem na to, že někdo uvedl spotřebu 6,3 dlouhodobou, zmínil jsem, že já mám 4,8 4,9 celoročně ať jezdím jak jezdím a kde jezdím, nemám konkrétní tabulky a záznamy nemám na to čas jen data z PP na které během jízdy kouknu a podle tankování jezdím do 5 litrů , nezpozoroval jsem víc a to ani kdekoliv jinde v Evropě, vyjedu motor se zahřeje a do 5 litrů PP ukazuje vždy, neřeším jízdní styl protože ten se na tý spotřebě snad ani nepromítne jedu jak je potřeba a nekoukám na spotřebu, s tím motorem mám naježděné 157 tis km, neřešte mě jen jsem se podivil nad spotřebou vyšší jak 5 litrů kterou jsem během těch km nikdy nezaznamenal, plácnul jsem do vzduchu těch 200km/h abych naznačil jízdní styl který se nezakládá jen na kloboučnické jízdě , mimochodem ta fotka je pořízená na neomezeném úseku v Německu tady jedu jen když je půlnoc dálnice prázdná neomlouvá mě to ale prostě mám k tomu důvod, maximálně využívám potenciál motoru, předvídám, nevím asi jsem jediný s touto spotřebou, asi je to neobvyklý , nemám konkrétní data a podmínky vím jen kolik na plnou nádrž ujedu kolik ukazuje PP a to se celoročně +- nemění to je celé, když mi potom někdo řekne že s tím samým motorem jede za 6,3-6.5 a to ještě že se musí snažit je mi to divný ,

aj mne je to divné a tiež som asi divný ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že na 2,2 nie su gumy dáko podhustené. A určite by to nespravilo spotrebu 9.1L / 100km! Čo sa týka DPF myslím že keby bol dáky problém auto by netahalo alebo by to vypísalo chybu DPF veď to má aj kontrolku sa mi zdá + diagnostika by asi tiež niečo ukázala. Aktuálne som bol dotankovať. Na FULL nádrž (55l) som prešiel 521km + dojazd auto písalo 80km čo bol myslím si reálny údaj tak že spotreba 9,1l čo je extrémne vela na to že v aute je nový olej všetky filtre. Skúšal som ešte na voľnobehu koľko píše a 0,7l/h. 

 

 

NEPOZNÁTE NIEKOHO KTO MÁ 1,9TDI + DSG A JAZDÍ VIAC MENEJ MESTO? NEVIEM KOĽKO BY VLASTNE BOLA DOBRÁ SPOTREBA!

Ahoj Morfo
 
Ja mám tiež O2, 1,9 tdi, DSG, combi, r.v. 2007, DPF. motor BLS, naj. 187000 km
v zime na zimných pneu nahustených tiež na 2,2 mám spotrebu cca okolo 6,0 - 6,5 l.
je pravda, že nejazdím len mesto ale zasa tiež nie stále iba dlhé cesty a diaľnice.
do práce to mám cca 2 km, takže chodím aj takéto krátke vzdialenosti.
ja robím na plnú nádrž cca 850-900 km.
tiež mám vymenené všetky filtre, olej, olej v DSG.
skús palivový filter ešte raz pozrieť. 
si spomínal, že či ti neunika niekde palivo - to zistíš po dlhšom stáni na jednom mieste
či nemáš pod nádržou mláku.
do značkového servisu si s tým skúsil zájsť? Araver, Origo Škoda a tak?
 
Peter DCA
kocur.peto@azet.sk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pokud by to někoho zajímalo dostalo se mi do ruky aktuální analýza VERVY DIESEL na Benzině v Liberci pobočka Chrastavská ulice. Rád se podělím. :kol-47:  :kol-47: Heslo je 347.

http://ulozto.cz/x3wfk2uP/analyza-verva-diesel-cs-c-347-liberec-pdf

 

Jsem rád, že kvalita je velice dobrá a tím i radost z nízké spotřeby. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...