Přejít na obsah

Octavia II 1.9 TDI PD spotreba


Dano1001

Doporučené příspěvky

Pokud by to někoho zajímalo dostalo se mi do ruky aktuální analýza VERVY DIESEL na Benzině v Liberci pobočka Chrastavská ulice. Rád se podělím. :kol-47:  :kol-47: Heslo je 347.

http://ulozto.cz/x3wfk2uP/analyza-verva-diesel-cs-c-347-liberec-pdf

 

Jsem rád, že kvalita je velice dobrá a tím i radost z nízké spotřeby. :kol-28:

 

Já mohu jen potvrdit, od doby, co tankuji jen Vervu se mi nestane, že by auto někdy delší dobu stratovalo, chytí jak se říká na první našlápnutí, rsp. stisknutí tlačítka :)  Rovněž spotřeba šla určitě o půl litru dolů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem dneska tankoval druhou nádrž BP Ultimate Diesel (cena velmi příznivá :) ), vynuloval sem MaxiDot a když sem v garáži kouknul na spotřebu tak hodně slušný na povahu terénu a styl kterej sem jel + neznalost cesty, bylo to ještě o deci níž než když jedu na pohodu s rodinkou po rovinách tachometrovejch 95-100km/h. Drobátko sem spěchal a byla to samá serpentýna a do kopce a z kopce, občas nějakej ten traktor jak je v Rakousku v sobotu zvykem :) prostě všeho chuť a spotřeba 4,3 s průměrnou rychlostí 70km/h. Buď se to počítadlo zbláznilo nebo tomu motoru ta nafta chutná :kol-78:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam síce DSG 6st. ale táto téma tiež poslúži, lebo mám motor 1,9 tdi 77 kW PD.

kto tu má ešte DSG a akú máte spotrebu?

 

mne ukazuje priemernú spotrebu /plus mínus/ 6,3 l /100 km.

jazdím aj mesto, aj krátke vzdialesnoti, aj diaľnicu občas.

DGS nemám, ale dlouhodobou mám 6,0l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to kocur.peto, jak kluci píší, je to o tom, jak s tím jezdíš. A vím, že je tohle táma o OII, ale jen pro představu, měl jsem starší 1,9TDI PD ve FI a byl jsem schopen jet z Brna do Prahy za 4,3l/100km, ale to jsem nespěchal a táhl se za kamióny. A nebo naopak, když jsem jel z Brna z práce domů (cca 20km), tak než jsem se vymotal z města a pak kousek po dálnici, při svižné jízdě byla spotřeba klidně i 7,2l/100km. 

Editováno: , autor: Jarys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

súhlasím s tebou Jarys - že je to závislé od štýlu jazdy.

skôr som chcel vedieť či to nie je až príliš vysoká spotreba.

tých 6,3 l/100 km /priemerná/ - pri skoro každom dotankovaní do plnej nádrže

 

niekedy jazdím do práce iba 2 km alebo sa motám po meste

a zasa ani nevynechávam ani diaľnicu. /120-140 km/h/

 

a ďalej - podľa palubného počítača mi spotreba absolútne nesedí

lebo keď si dám pomer - počet natankovaných litrov / počet najazdených km x 100

tak mi vyjde iná spotreba ako ukazuje maxdot. 

kdesi na fóre som čítal, že sa to dá cez pripojenie cez PC upraviť

z hodnoty 100 na 105 a malo by to sedieť s reálom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pozn. pred časom som mal problém s autom /v sekcii DSG prevodovka je o tom popísané/ - turbo robilo problémy

a po odstránení problému som dokonca mal spotrebu na 100 km - 5,3 l /skutočnú!!!/ 

 

- teda pri skoro prázdnej nádrži dotankované doplna, vynulované počítadlo na tachometri aj vymazanie

cez palubný počítač /spotreba obe pamäte, aj počítadlo prejdenej vzdialenosti/ a pri ďaľšom vyprázdnení nádrže

a natankovaní doplna:  

    - počet natankovaných litrov / počet predchádzajúch prejdených km * 100

 

bolo to síce 70 % diaľnica a 30% mimo obce ale ešte nikdy odvtedy čo mám O2 DSG som nemal

takúto spotrebu /takže aj s automatom sa dá dosiahnuť takáto spotreba/

a ďalšie dotankovanie a jazda nie až tak často po diaľnici mi robí spotrebu 5,5 l/100 km.
 

- kažodpádne - palubný počítač na O2 neukazuje skutočnú spotrebu - resp. ukazuje o 0,5 l menšiu.

to by som mal spotrebu dokonca 4,8 l/100 km :-)

 

pozdravujem :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že palubák v drtivý většině kecá směrem dolů je známá věc, dá se udělat korekce aby nekecal, např. přes VAG. Já mám teď natankovánu 6. nádrž toho Ultimate Dieselu a poslední dvě spotřeby byly 4,49 a 4,75. To sem nikdy před tím neměl a styl sem opravdu nezmněnil ale třeba začaly panovat příhodnější klimatický ppdmínky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zázrak to nebude ale lepší je určitě. Dneska sem jel 93km, většinu v AT, terén hodně pestrej, na můj vkus moc obcí :) průměrná rychlost 66km, žádný plachtění jen dobržďování motorem před obcema, tu jejich stovku sem zas až tak nedodržoval (nikdy sem u nich nezažil měření mimo obec) a v garáži sem čučel na 4,3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Já sleduju dlouhodobou spotřebu pimodle tankovaní už skoro 35tkm a spotřeba se pohybuje kolem těch 5,9l viz obrázek. Letní 205/55 r16 foukám na 2,3 a zimní 195/65 r15 ty foukam na 2,5 a jezdím 30 km do práce a z toho víc jak polovina dálnice.

Je to z aplikace "evidennce spotřeby vozidel" na Windows phone

post-75361-0-40486000-1443721757_thumb.p

Editováno: , autor: jirka mz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Panove, mam Octavii II Combi 1.9TDI BLS (s DPF) z Nemecka. Zajimalo by me, o kolik vam promeruje spotreba na palubnim pocitac. Ja jsem zkousel zprvu metodu tankovani do plne (ze stejneho stojanu) a vychazi mi rozdil min. 0.7l/100km. To se mi zda pomerene velky rozdil. Zkusim to pozorovat na delsim intervalu.

 

Dale mam problem dostat se spotrebou (realnou) pod 5,5l/100km. Jezdim hodne dalnice ale vetsinou pomaleji tak 120km/h tacho. Umim jezdit hodne citlive s lehkou nohou. Pri teto rychlosti bych rekl, ze by mohla byt spotreba lepsi. Mozna je to tim, ze mam kombi a navic DPF.

 

Diky za odpovedi!

Editováno: , autor: LovecDuchu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...