Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.2 HTP?


martt

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

JirkaBrno: tak jednak jsem ze Zlína, takže ten kopec znám, a jednak taky jezdím s HTP, sice s 51 kw verzí, ale to je jedno. Při 50 km/h ti to nemohlo řvát, protože to točí něco pod 3000 a stačilo podřadit na 2 a auto by jelo, kor v takových podmínkách. To by mi nevytáhl na 3 pomalu ani stokoňový atmosférický japonec, se kterým taky jezdím.

K té dálnici, jel jsem nedávno trasu Praha - Vysočina, ve 3 lidech, celkem svižně, 140, místy 150, spotřeba po sjezdu z dálnice něco přes 7 litrů, po závěrečné jízdě po okreskách klesla na 6,9, takže ani těch 10 litrů se nekoná

Tak tomu neverim. Jazdim s roomstrem 1.2 HTP 51kW a pri 140 misty 150 km/h to zere 9-10 litru. Neni mozne se dostat se spotrebou pod 8 litru pokud tomu davas zabrat cca 140. Muj nazor dle zkusenosti. Roomster se narodil 12/2007 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu neverim. Jazdim s roomstrem 1.2 HTP 51kW a pri 140 misty 150 km/h to zere 9-10 litru. Neni mozne se dostat se spotrebou pod 8 litru pokud tomu davas zabrat cca 140. Muj nazor dle zkusenosti. Roomster se narodil 12/2007 :)

tak záleží taky na terénu, kopce nekopce apod., ale hlavně Roomster je pěkná "krabice" oproti Fabii, takže tam bude spotřeba vyšší
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radis.33 Chlape, pošli mi odkaz na olej od shellu 5W50, to bych chtěl vážně vidět. Nicméně s panem Jandou si občas píšu přes e-mail, a jeho rady jsou sice dobré, ale někdy to ž moc přehání. To by člověk do toho auta měl celou dobu sypat sypat sypat a sypat. A lidem se jedná o to, aby koupili a nesypali do toho prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týče pana důchodce,tak ho musím podpořit,byl jsem letos v létě na dovolené v Horní Bečvě.Možnost nižší spotřeby je tam v kraji dost reálná,protože je tam na hodně úsecích rychlost omezena na 70km,takže proto má tak nízkou spotřebu.Při normálním provozu-90km,by těch svých hodnot nikdy nedosáhl,a už vůbec ne s 1,2 HTP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky píše, že cesta domů byla spíše z kopce, cesta tam byla za 5,2 litru :D tak nevím co řešíte :D já v létě jezdím běžně do práce za 3,8 litru :D ale s TDIčkem :D

Jinak my na HTP máme dlouhodobou průměrnou podle tankování 5,88 litru / 100 km :D

Editováno: , autor: mc2uba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palubak lze, spotreba je ve skutecnosti o 1-2l/100km vyssi. Hodnota pod 5l/100km u HTP v beznem provozu je nesmysl, pokud nejedete prevazne z kopce, nebo zbytecne nedusite motor - coz mu vubec nedela dobre...

Divam se, ze jsem se tehda paradne sekl, melo tam byt o 1-2dcl a ne l :-D timto se omlouvam za mystifikaci :-)

Editováno: , autor: s-talker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...