Přejít na obsah

Vaše spotřeba s 1.2 HTP?


martt

Doporučené příspěvky

když jsem jel ze švýcarska, tak jsem zastavoval jednou na tankování a jednou na wc, 90% dálnice a na tacho 140, motor si neztěžoval, ale mně bylo ještě pár dnů po příjezdu blbě. to mělo auto najeto 20tis. a teď mám 60. olej neubývá vůbec, bez vibrací, žádný pazvuky a hlavně parádně jezdí, žádnej slimák :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám R (51 kW) a zatím je prům. spotřeba 7,74 (reálně), ale najeto mám za 3 roky jen 20 tis. km. Je ovšem nutno říct, že většina najetých km je po městě, krátké trasy do 3 km (jezdí hlavně manželka s dětma po kroužkách, úřadech apod.). V zimě je spotřeba na těchto krátkých trasách přímo hrůzná, ale sotva vyjedu za město na okresku na nějakou delší trasu, tak spotřeba klesne.

Například cesta z F-M do Olomouce a zpět mimo dálnici vyšla na 5,8 l/100 km. Jel jsem předpisově, ale zase ne jak s platem vajec, tzn. normální svižné rozjezdy, předjíždění, ve dvou lidech, cestou zpátky s nějakými 20 - 30 kg v kufru.

Jako další příklad bych uvedl cestu na dovolenou z F-M do Nových Hradů (u Třeboně), mimo dálnici, přes Brno. Plně naložené auto (dva dospělí + 3 děti), jeli jsme do kempu, takže velký rodinný stan, na střeše box s kočárkem a dalšími výplněmi, tři plné velké kufry plus jezevčík a krosna, prostě plný kufr (ale jen po plato, chci vidět za sebe a nechci, aby mi při prudším zabrždění lítalo všechno po autě :) ).

Samozřejmě to bylo v létě, takže klima zapnutá. Na nějakých cca 350 km byla spotřeba asi 5,6 - 5,8 l/ 100 km. Vcelku příjemně jsem byl překvapen, protože jsem čekal, že to bude daleko víc a že auto při tom naložení a s klímou vůbec nebude chtít jet, ale jelo :))

A mám s čím  srovnávat, bo jsem nějakých 6 let jezdil s Oktávkou 1.9 TDI (66 a 74 kW) s ročním nájezdem zhruba 30 tis. km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nelze to takto jednoznačně paušalizovat, že 47 má větší spotřebu než 51, bude také záležet na MR. Já třeba na Fábce 47 mám udávanou kombinovanou 6,1 a room 51 je 6,7 a i reál tomu odpovídá, s Fábulí svižnou jízdou 7-7,2l LPG a s Roomem stejný styl 7,8-8l LPG. Když jsem pak pátral v literatuře, tak jsem došel na to že zrovna MR2008 byl u Roomu největší spotřeba. Další ročníky mají nižší. Jak vidím tady, je to i mimo jiné úpravou převodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já fakt jen čumím, kolik na tu jednu nádrž najedete. Já se svým TDi ujedu horko těžko 800 km, většinou tankuji při 750 km. Ale je pravda, že buď neleju naftu až po hrdlo nádrže a nebo nemám koule jen s 0 km dojezdem na benzínku. Ono taky u TDI je to větší průšvih, když dojde nafta, než u HTP benzín. Ale stejně, obdivuji vás, že máte takové dojezdy. Já jezdím s TDI za průměrných podle tankování cca 5,2 nafty na 100. Většinou po Praze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boby77: Spotřeba úžasná! Když bych bral, že jsi těch 45 tis. km od roku 2011 najel s autem ty, určitě se mi jeví investice do plynu perfektní, už by se ti to zaplatilo a ušetřil bys reálně 15.000,- Kč. PS: Sorry chlapi, ale kdo jednou zkusí přidávat PLYN, už nic jiného nechce.  kol11

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky se přidám..Jak možná většina z Vás víte, auto mám na smluvní přepravu (želva), už jsem s autem najel 4tis. km a průměrná spotřeba mi vychází okolo 5,4 l/100km. Nejnižší byla 4,9, nejvyšší 5,8. Denně najezdím okolo 200km (skoro jen Praha, občas dálnice a střední čechy). Takže spotřeba je průměrována vždy každý den, jelikož se PC vždy vynuluje...Myslim, že to je na kombíka slušná spotřeba a to moc jako šnek nejezdím. Používám tempomat při delších vzdálenosti, tunelech, radarech, brzdím motorem, zbytečně nenechávám motor běžet....

PS: Jinak rozměr pneu je ze základu 195/55/15, osobně bych tam dal užší (možná by byla spotřeba ještě nižší), ale zase to lépe drží na dálnici a v zatáčkách...

Editováno: , autor: The_DoctoR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...