Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

Zdravím,

líbí se mi nová Octavia II RS v provedení TFsi, akorát jelikož teď jezdím s V8 (Jeep GC 4.7V8), která je mnohem výkonnější a také rychlejší, tak nevím, zda budu tímto autem uspokojen.

Jak vnímáte výkon tohoto vozu? Příjde Vám dostačující nebo spíše je to trochu výkonnější než ostatní auta?

Jde mi totiž hlavně o výkon, je to jako nemoc. Člověk chce mít prostě výkon pod pravou nohou.

Díky za odpovědi.

Jestli porovnáváš jen podle výkonu,což mi nepřijde moc vhodný, tak se koukni do tabulek nebo prospektů a srovnej si dvě čísla. Jinak podle mně chceš srovnávat nesrovnatelný..každý auto je někde jinde..teď nemluvím o výkonu !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

líbí se mi nová Octavia II RS v provedení TFsi, akorát jelikož teď jezdím s V8 (Jeep GC 4.7V8), která je mnohem výkonnější a také rychlejší, tak nevím, zda budu tímto autem uspokojen.

Jak vnímáte výkon tohoto vozu? Příjde Vám dostačující nebo spíše je to trochu výkonnější než ostatní auta?

Jde mi totiž hlavně o výkon, je to jako nemoc. Člověk chce mít prostě výkon pod pravou nohou.

Díky za odpovědi.

Jestli porovnáváš jen podle výkonu,což mi nepřijde moc vhodný, tak se koukni do tabulek nebo prospektů a srovnej si dvě čísla. Jinak podle mně chceš srovnávat nesrovnatelný..každý auto je někde jinde..teď nemluvím o výkonu !!

Jak psal Jirka, takhle to porovnávat nemůžeš, RS je fajn auto, výkonu dostatek i jízdní vlastnosti jsou bezva, auto táhne krásně i na 6st., nechá se jet na pohodu a když máš chuť, tak jí prostě trochu šlápneš a ona jede, ale porovnávat takhle offroad a "sportovnější" auto... Porovnáváš neporovnatelný a tabulka ti moc nenapoví... Objednej si zkušební jízdu u nějakého prodejce škodovek a RSo si projeď, uvidíš sám, jestli se ti bude zamlouvat nebo ne. Když budeš chtít, napíšu podrobnější info a někde tu je myslím i recenze na TFSI RS :)

Editováno: , autor: Kuči
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Testovací jízdu již mám zamluvenou, ale chtěl jsem stejně názory fanoušků a majitelů. Pár minut vám toho sice poví hodně, ale ne příliš.

Bohuže, právě ta V8 je výkonnější i rychlejší než O2 RS v provedení TFSi, takže proto to zde takhle řeším.

Ano, auto nejde v podstatě srovnat, ale s autem jezdím jen město a dálnice. Takže off-road pro mě je na nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Testovací jízdu již mám zamluvenou, ale chtěl jsem stejně názory fanoušků a majitelů. Pár minut vám toho sice poví hodně, ale ne příliš.

Bohuže, právě ta V8 je výkonnější i rychlejší než O2 RS v provedení TFSi, takže proto to zde takhle řeším.

Ano, auto nejde v podstatě srovnat, ale s autem jezdím jen město a dálnice. Takže off-road pro mě je na nic.

Jake ma hodnoty zrychleni, maximalku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Testovací jízdu již mám zamluvenou, ale chtěl jsem stejně názory fanoušků a majitelů. Pár minut vám toho sice poví hodně, ale ne příliš.

Bohuže, právě ta V8 je výkonnější i rychlejší než O2 RS v provedení TFSi, takže proto to zde takhle řeším.

Ano, auto nejde v podstatě srovnat, ale s autem jezdím jen město a dálnice. Takže off-road pro mě je na nic.

Jake ma hodnoty zrychleni, maximalku ?

Není upravený, je to standard. Na stovku má 6.9 vteřin, maximálka 210 s omezovačem, ale ta mě nezajímá, maximálku nikdy nehoním, ale požaduji, aby to auto bylo schopné akcelerovat v každé situaci, zejména pak při předjíždění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak to se pak na OII RS vyser. protože jestli ten Jeep(co přesně to je za typ) zvládá kilo takhle rychle, tak v přímce bude 100% rychlejší, v zatačkách ho sice RS vyklepe, maximalka tě nezajímá, takže podle mě si nepomůžeš. to hledej něco, co má už ke 300koním...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Testovací jízdu již mám zamluvenou, ale chtěl jsem stejně názory fanoušků a majitelů. Pár minut vám toho sice poví hodně, ale ne příliš.

Bohuže, právě ta V8 je výkonnější i rychlejší než O2 RS v provedení TFSi, takže proto to zde takhle řeším.

Ano, auto nejde v podstatě srovnat, ale s autem jezdím jen město a dálnice. Takže off-road pro mě je na nic.

Jake ma hodnoty zrychleni, maximalku ?

Není upravený, je to standard. Na stovku má 6.9 vteřin, maximálka 210 s omezovačem, ale ta mě nezajímá, maximálku nikdy nehoním, ale požaduji, aby to auto bylo schopné akcelerovat v každé situaci, zejména pak při předjíždění.

OII RS TFSI má mximálku 240 km/h, takže ten jeep rychlejší nebude :p a zrychlení z 0 na 100 km za 7,3 s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi. Testovací jízdu již mám zamluvenou, ale chtěl jsem stejně názory fanoušků a majitelů. Pár minut vám toho sice poví hodně, ale ne příliš.

Bohuže, právě ta V8 je výkonnější i rychlejší než O2 RS v provedení TFSi, takže proto to zde takhle řeším.

Ano, auto nejde v podstatě srovnat, ale s autem jezdím jen město a dálnice. Takže off-road pro mě je na nic.

Jake ma hodnoty zrychleni, maximalku ?

Není upravený, je to standard. Na stovku má 6.9 vteřin, maximálka 210 s omezovačem, ale ta mě nezajímá, maximálku nikdy nehoním, ale požaduji, aby to auto bylo schopné akcelerovat v každé situaci, zejména pak při předjíždění.

OII RS TFSI má mximálku 240 km/h, takže ten jeep rychlejší nebude :p a zrychlení z 0 na 100 km za 7,3 s.

Říkám, maximálku nehoním nikdy. Ale i tak 210 je s omezovačem, když se dá pryč, tak 240 určitě půjde. Každopádně díky za odpovědi. Asi se poohlídnu po něčem výkonějším....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ja mám BMW X3 3,0i. To auto je silnejšie, zvláda lepšie terén a dokonca ešte aj lepšie sedí na ceste než OII RS, ale aj tak na OII nedám dopustiť, mám ju rád. Obieha sa s ňou výborne, dokonca je aj komfortnejšia a hlavne nemá automat :D Takže ja by som sa OII ani po tom Jeep-e nebál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každopádně úplně jiný pocit z jízdy,jiný prostor, jiný posez..prostě je to úplně jiný. Takže bych asi zapomněl na Jeep,pokud ho chce vyměnit a na nějaké porovnávání. Vybíral bych auto podle toho, jak padne do ruky..

No to rozhodně. V jeepu určitě nemáš stavy klaustrofobie lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
každopádně úplně jiný pocit z jízdy,jiný prostor, jiný posez..prostě je to úplně jiný. Takže bych asi zapomněl na Jeep,pokud ho chce vyměnit a na nějaké porovnávání. Vybíral bych auto podle toho, jak padne do ruky..

No to rozhodně. V jeepu určitě nemáš stavy klaustrofobie lol

a když se budeš prát s kamionem, tak určitě budeš mít v JEEEPu lepší pocit, nejen ten pocit ale i větší šanci že přežiješ.. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Zdravím,

mám FabiiI combi a chci si pořídit Octavii II combi 1.9TDI r.v. 2006 km do 50 000Km. Na co bych si měl dát při koupi pozor? Dík za rady a náměty.

Pítr -_-

Rozhodně chtěj vidět servisní knížku-kde byl vůz servisován, prohlídni si gumy na pedálech u auta s 50 000 by neměly být ošlapané.Samozřejmě podle OTP č.karoserie a kód a č. motoru.Taky se podívej do motoru jak moc je špinavý-i to ti řekne něco o bývalém majiteli.Prohlídni s spáry kolem dveří na obou stranách vozu-u bouraného vozu se jen málokdy podaří docílit stejných spár.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis.knížka toho moc nedokazuje,viz.můj dobrý kamarád,koupil cca před rokem a půl Oct.I TDI 81kw,r.v.2004 s údajnými 114.000km (se serviskou,a auto tomu i odpovídalo těm km),cca 4.měsíce na to to nechal u známého chipnout a ten když mu to napíchnul na PC tak ještě předtím na jeho žádost mu projel celou jednotku a přišli na to že auto má v té chvíly najeto přes 260.000km.(původní údaje o km byli prý změněny,ale prý se to dá u některých aut jako i u Oct.I obnovit).

Stačí když se k autu chová člověk slušně a pečuje o něj a nepoznáš na něm ani 400.000km,viz.můj případ,já o auta max.pečuju a vždy když jsem auto prodával v bazaru nebo ho nechával protiúčtem tak v salónu tomu nikdo nevěřil kolik to má najeto,chodily kolem a každej řekl že by mu neřekl ani 100.000km.

Dnes ani dodatečné vystavení servisky není v bazarech (salónech)problém,to je zas případ mého kolegy z branže,ten nechával protiúčtem starou Hondu Accord v autosalónu Honda-Kolín a kupoval od nich novou Hondu Accord,jelikož on tu starou Hondu měl dovezenou z D a už byla bez servisky tak jí i bez servisky pochopitelně tam dával a pak kouká na internetu na jejich stránky o týden později a kouká když jí tam inzerovali ze serviskou s pravidelnými prohlídkami v Honda servisu (veškerý servis si přitom dělal vždy on sám).

Nevim,ale jetinu bych koupil tak max.od známého co to kupoval nové a o tom autě abych +- něco už věděl.Dnes jít koupit auto naslepo jen tak do bazaru je velkej rysk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim,ale jetinu bych koupil tak max.od známého co to kupoval nové a o tom autě abych +- něco už věděl.Dnes jít koupit auto naslepo jen tak do bazaru je velkej rysk.

Určitě máš pravdu.Potíž pro spoustu kluků tady na fóru je, že na novou Okinu nemají a bohužel nemají ani žádného známého coby jim solidní oktávku prodal.Jako řešení v tomto případě vidím jen sledovat dění např. ve svém autoservisu, kde se protiúčtem objevují v bazaru auta tam zakoupená,servisovaná a u nihž je jasný původ i veškeré problémy.Vždyť i tak velkém servise jako je Aut-Jarov, pokud o to zákazník požádá napíchnou na V.A.S. ŘJ auta, které u nich bylo servisováno, zvednou ho na zvedák atd.Podobně dobré zkušenosti mám i z Lysé n/L, Neratovic či NH Car v Ml. Bol. Nechce se mi věřit, že všude jsou jen darebáci, tak to přece není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo...já to myslel tak, že mám vyhlídnutou OctII combi v Říši přihlášení 8/2006 najeto 39 000 cena 16000Eur, výbava Ambiente, dle fotek OK, pojedu se na to podívat....tak jsem chtěl nějaký moudra....spíš konkrétně k OctII....

Pítr

nekupuj si 1.9 tdi, za 16000 eur seženeš peknej 2.0 tdi 2005 .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo...já to myslel tak, že mám vyhlídnutou OctII combi v Říši přihlášení 8/2006 najeto 39 000 cena 16000Eur, výbava Ambiente, dle fotek OK, pojedu se na to podívat....tak jsem chtěl nějaký moudra....spíš konkrétně k OctII....

Pítr

nekupuj si 1.9 tdi, za 16000 eur seženeš peknej 2.0 tdi 2005 .)

Jestli máš fakt hodně peněz na opravy tak si 2.0TDi pořiď,ale jestli chceš spolehlivost,kup 1.9TDi ( viz.téma 1.9TDi vr. 2.0TDi nebo Reklamace zde na foru ),píšou tam někteří majitele včetně mě své "báječné"zkušenosti s 2.0TDi.Já měl tři 2.0TDi a všechny dopadli katastrofou,naštěstí u mě a většiny ostatních v rámci záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

OII forum je jak u blbejch... u blbejch, slepejch a hluchejch ...s prominutím...psal jsem jasně, že jsem rozhodnut pro 1.9TDI 77Kw ...a někdo mi tu nutí 2.0TDi ... a proč je tento motor blbej nebo dobrej...to je mi šumák...kapišto??? !!!!...umíte číst Soudruzi ze Škoda fóóóóra??? Nebo se tu realizujete v cintání pentle a honění Šaška??? Chtěl jsem vědět typický vady, neduhy a problémy motoru 1.9. TDi 77kW a na co si dát pozor...je to těžký pochopit??? Dík za další věcné naměty.

Pítr

Hele Petře...v jednom směru tvou poslední reakci trošku chápu,neboť jsem měl na nepřátelském BMW fóru podobné oplétačky,kde jsem přemýšlel nad 520d a každý mě nutil do 530,ale rozhodně ani tam,kde to bylo opravdu nepřátelské a blbé jsem nereagoval tak přehnaně,jako ty teď..tak se klidni-tady ti lidé radí jen ze své dobré vůle ve volném čase-nedělají ti žádnou službu..tak si to laskavě uvědom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...