Přejít na obsah

1.9 TDI PD 77 kW nebo 2.0 TDI PD 103 kW


xstorm

Doporučené příspěvky

dobře ojetý BMW 535 D do tří let stáří se dá koupit za cenu nový OII RS. Samozřejmě cena novýho BMW je i pro mně trochu blázinec. Nedávno mi tu 535 D nabízel známej, kterej jí má navíc s M paketem a upravenou na výkon 360 PS (265 kW), spotřeba do 8 litrů. Tomu se nechce ani věřit, co ?

:kuk::kuk::kuk::palec2:

hodně zajímavý..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel se ale nedá servisovat v cenové relaci RS, to je také dobré mít na paměti.

Nevím,proč by se nedala???Známý ji má,blízký známý a krom oleje a desek nic nepotřeboval měnit.Má 140.000km.Cena Oleje je stejná a kvalitní desky mimo servisní síť BMW se blíží deskám OII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím,proč by se nedala???Známý ji má,blízký známý a krom oleje a desek nic nepotřeboval měnit.Má 140.000km.Cena Oleje je stejná a kvalitní desky mimo servisní síť BMW se blíží deskám OII

Cosby ale ber v potaz, kdyz to auto je nove. Servisni prohlidky v BMW apod. Nemuzez zas srovnavat servis 1. a 2. tridy. I to Rs-o se da po zaruce servisovat vyrazne levneji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cosby ale ber v potaz, kdyz to auto je nove. Servisni prohlidky v BMW apod. Nemuzez zas srovnavat servis 1. a 2. tridy. I to Rs-o se da po zaruce servisovat vyrazne levneji

taky nemluvím o novým, na který bych ani nedošáhnul. A myslím, že servisní náklady v porovnání s tím, co mám teď asi větší nebudou.

Jinak M paket je určitě příplatková verze, takže se standardně na 535 nedělá. A už se dělají víc, než 3 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím,proč by se nedala???Známý ji má,blízký známý a krom oleje a desek nic nepotřeboval měnit.Má 140.000km.Cena Oleje je stejná a kvalitní desky mimo servisní síť BMW se blíží deskám OII

Pak ale nemá model o kterém tubyla řeč tj. poslední verze 535D řízený iDrivem.Náklady na servis zvyšuje právě tato elektronika vyžadující servis na každou operaci zvlášť.Loni jsme byli s naší BMW5 22x v servisu, většinou kvůli drobnostem a potížemi s iDrivrem a náklady na servis se za celý rok pohybovaly okolo 300 000,- CZK plus dvě lehký bouračky, jedna za 0,5 a druhá za 0,7 Mio.Vůz je samozřejmě servisován ve značkovém servise.Klasické díly opravdu drží a není s nimi potíž ale elektronika přináší dost problémů.Servisovat takový vůz mimo značkový servis je u docela problém-iDriver je dobrý pomocník ale pokud nastanou potíže je zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak 535d,já ale jel několikrát(převážel do Autecu a zpět na firmu) 530d,vezl jsem to tam na prohlídku a po druhé na přezutí,je to auto ředitele jedné firmy pro kterou zařizuji dopravu,za prvé jsem jel za 6,7L a to že jsem se nestyděl na to šlápnout a za druhé,nevim jaká to byla prohlídka,mělo to 47000km,ale když jsem to pak vyzvedával tak mi jen technik řekl že fakt.posílaj leasingovce a kopii s proveden.pracemi tomu řediteli té firmy,každopádně když mi pak daly podepsat nějakej papír o převzetí auta tak vedle ležela ta faktura a na ní bylo přes 27.000kč a to auto tam bylo od 8:30 do 15h.

Každopádně to je nádhernej motor!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobře, to ale máte pech na nepoveden kus nebo se k tomu ve firmě lidi blbě chovaj. jinak ten systém je i-Drive, ne i-Driver ;)

Luku mě je lhostejné jestli si někdo z vás bávika koupí nebo ne jen jsem na férovku upozornil na dražší servis.Pokud by jste po něm toužili, volte raději trojkovou řadu, pětková řada je servisně rozhodně někde jinde-tedy u posledních modelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, že poslední dobou jsi na moje příspěvky nějak přecitlivělej. reagoval jsem na to, že váš firemní bawor byl loni 22x v servisu, nic víc, nic míň.

na druhou stranu jak už jsem psal někde jinde, když už bych náhodou chtěl 5er BMW, tak si koupim 5er BMW a nebudu kalkulovat s tim, že když si koupím 3er tak ušetřím na servise, hlavně proto, že když už někdo kupuje pětku, chce větší auto, což trojka není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, že poslední dobou jsi na moje příspěvky nějak přecitlivělej. reagoval jsem na to, že váš firemní bawor byl loni 22x v servisu, nic víc, nic míň.

na druhou stranu jak už jsem psal někde jinde, když už bych náhodou chtěl 5er BMW, tak si koupim 5er BMW a nebudu kalkulovat s tim, že když si koupím 3er tak ušetřím na servise, hlavně proto, že když už někdo kupuje pětku, chce větší auto, což trojka není.

S tou přecitlivělostí si to špatně vykládáš, jen té považuji za chytrýho kluka s kterým se občas dá hodit řeč nic víc.Ale samozřejmě není problém diskusi omezit, či zastavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne, o tom vůbec řeč není, s tebou se aspon diskuze vyvíjí tak nějak kulturně bez zbytečných invektiv, nadávek a urážení, takže omezení určitě ne, i když jsou věci, na který máme oba dva diametrálně rozlišnej názor, ale to už k tomu patří. jen mi jde o to, že třeba tady a i v diskuzi o "přístupu a pohledu" na auto přidáš do odpovědi přidanou hodnotu, která s mojí reakcí vůbec nesouvisí- viz tady koupě BMW, o kterou mi vůbec nešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne, o tom vůbec řeč není, s tebou se aspon diskuze vyvíjí tak nějak kulturně bez zbytečných invektiv, nadávek a urážení, takže omezení určitě ne, i když jsou věci, na který máme oba dva diametrálně rozlišnej názor, ale to už k tomu patří. jen mi jde o to, že třeba tady a i v diskuzi o "přístupu a pohledu" na auto přidáš do odpovědi přidanou hodnotu, která s mojí reakcí vůbec nesouvisí- viz tady koupě BMW, o kterou mi vůbec nešlo.

Jsem rád, že na to koukáš takto.Zlepším svůj přístup k příspěvkům vůči tobě a odfiltruji nežádoucí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

2:DeMarco Taky máme Octavii 2.OTDi 103kW (model. rok 08), sice má 3500km ale jezdí to krásně a určitě už bych 1.9TDi (77kW) nechtěl, jak tu někdo psal 77 je na to auto málo :angry: Na normální ježdění na chaloupku snad ani ne....ale předject autobus, apod....už není tak jisté.

Problémy nemám zatím žádné a po rozhovoru s klukama servisákama z TUkasu spíš opravují 1.9TDi než 2.0, jasný někdo řekne že jich je třeba víc v provozu....ale já co mám lidi v okolí s 2.0TDi tak nikdo na to auto nenadává lol

NEŘÍKÁM, ŽE JE 1.9TDI špatnej motor!!! Ale kdo by měl na měsíc 2.0TDi už by se nevracel...

Editováno: , autor: palmexman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2:DeMarco Taky máme Octavii 2.OTDi 103kW (model. rok 08), sice má 3500km ale jezdí to krásně a určitě už bych 1.9TDi (77kW) nechtěl, jak tu někdo psal 77 je na to auto málo :angry: Na normální ježdění na chaloupku snad ani ne....ale předject autobus, apod....už není tak jisté.

Problémy nemám zatím žádné a po rozhovoru s klukama servisákama z TUkasu spíš opravují 1.9TDi než 2.0, jasný někdo řekne že jich je třeba víc v provozu....ale já co mám lidi v okolí s 2.0TDi tak nikdo na to auto nenadává lol

NEŘÍKÁM, ŽE JE 1.9TDI špatnej motor!!! Ale kdo by měl na měsíc 2.0TDi už by se nevracel...

Vidíš já měl 2.0TDi tři ve firmě a nechtěl bych ho už ani za cenu 1.2HTP

viz.odkaz na VW forum jak ho kluci "chválej": http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=23054

Ve zkratce je 2.0TDi nahovno motor...bohužel už se o těch problémech začíná psát i veřejně v motor.časopisech a ono hodnotit motor po 3500km to jsem se celkem nasmál.......ono kdyby si jezdil aspoň 50.000km ročně tak by si mluvil jinak na to se spolehni.

Mám dloholetého známého v autor.servisu kterej mi dělá všechny mé auta a ten naopak řekne že 1.9TDi(66,81,77,85,96,110kw) jezděj tak na údržbu a ten kdo má za sebou už něco z TDi od VW to musí jen potvrdit.Jediná nemoc 1.9TDi kdysi bejvávalo váhy vzduchu což byla oprava do 2000kč a ještě k tomu tak jednou za 150.000km nic víc mi u 1.9TDi od roku 1994 neodešlo a že to už bude nějakej ten miliónek co mám z 1.9TDi za sebou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2:DeMarco Taky máme Octavii 2.OTDi 103kW (model. rok 08), sice má 3500km ale jezdí to krásně a určitě už bych 1.9TDi (77kW) nechtěl, jak tu někdo psal 77 je na to auto málo :angry: Na normální ježdění na chaloupku snad ani ne....ale předject autobus, apod....už není tak jisté.

Problémy nemám zatím žádné a po rozhovoru s klukama servisákama z TUkasu spíš opravují 1.9TDi než 2.0, jasný někdo řekne že jich je třeba víc v provozu....ale já co mám lidi v okolí s 2.0TDi tak nikdo na to auto nenadává lol

NEŘÍKÁM, ŽE JE 1.9TDI špatnej motor!!! Ale kdo by měl na měsíc 2.0TDi už by se nevracel...

ze srdce ti přeju, aby ti to nadšení vydrželo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ze srdce ti přeju, aby ti to nadšení vydrželo.

Jj,

taky jsem měl možná stejné reakce po tom co jsem koupil jeden z prvních 2.0TDi a někdo o tom řekl něco špatného,tak jsem mu hned vpálil že umí hovno apod. ..........no po roce jsem se mu pokorně omluvil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2:DeMarco Taky máme Octavii 2.OTDi 103kW (model. rok 08), sice má 3500km ale jezdí to krásně a určitě už bych 1.9TDi (77kW) nechtěl, jak tu někdo psal 77 je na to auto málo :angry: Na normální ježdění na chaloupku snad ani ne....ale předject autobus, apod....už není tak jisté.

Problémy nemám zatím žádné a po rozhovoru s klukama servisákama z TUkasu spíš opravují 1.9TDi než 2.0, jasný někdo řekne že jich je třeba víc v provozu....ale já co mám lidi v okolí s 2.0TDi tak nikdo na to auto nenadává lol

NEŘÍKÁM, ŽE JE 1.9TDI špatnej motor!!! Ale kdo by měl na měsíc 2.0TDi už by se nevracel...

Já už bych tu 77kilowatovou hrůzu taky nikdy nechtěl ani na tu chaloupku.Než jsem nechal dát chip,tak jsem všem starejm pelechům typu siera a favorit koukal jenom na záda.A autobus? leda starej ikarus narvanej lidma do kopce,tak na ten sem si troufnul,ale jenom na čtyřproudovce,abych na ten manévr měl dost času.Stejně sem byl pak spocenej a vynervovanej,no hrůza,škoda mluvit.Ted už tam mám ten chip,tak je to o trochu lepší,občas předjedu i nějakej ten kamión nó.Co se dá dělat snad příště dosáhnu na ten dvoulitr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...