Přejít na obsah

Cyklovač stěračů


noxicek

Doporučené příspěvky

Funkcia:

Zapnutím páčky do polohy cyklovača sa vykoná jeden kyv a čaká sa na nastavenie intervalu.

Po dosiahnutí požadovaného intervalu sa cyklovač vypne a zapne. Interval sa uloží do pamäte a cyklovač cykluje. Ak sa nenastaví interval, cyklovač si nastaví max. čas a cykluje v tomto intervale.

Skrátenie intervalu sa prevádza vypnutím a zapnutím cyklovača v požadovanej dobe.

Predĺženie intervalu - vypne sa cyklovač, v požadovanom okamihu sa zapne.

Max interval je 45 sek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem kuchnul originální páčku. A místo těch odporů dal potenciometr, na zkoušku. Efekt žádný pokud se hodnota odporu na nastaveném potenciometru rovnala odporu který tam má být normálně, tak se cyklovač choval stejně, ale pokud to byla nějaká jiná hodnota, tak se stěrače zbláznili, jednou setřely rychle podruhé pomalu (myslím interval mezi zapnutím), takže upravit originál asi nelze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tranzistory univerzálne NPN 3 ks, PNP 1 ks, R1 100ohm, ostatné 10 k (hodnoty niesú vôbec kritické), kondíky 100 mikro/25 V, stabilizátor 78L05, PIC 12F629.

Vstup DK je zatiaľ spojený so vstupom INP. Pôvodne sa mal využívať na zabezpečenie rozbehu stieračov aj pri kratučkom impulze na výstupe, ukázalo sa, že to funguje dobre aj bez toho vstupu - len musí byť spojený s plusom (mal snímať napájanie stieračov po zapínacom impulze), prípadne neosádzať R3, T3,R6 a vstup GP3 spojiť cez rezistor 10 k na mínus.

Pravdepodobne to preprogramujem, aby zabezpečoval čítanie času až po dobehu stieračov, uvidím ako sa to bude správať pri dlhodobejšej prevádzke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojenie vstupu a výstupu cyklovača. Prerušiť hnedočierny vodič, na vodič idúci z konektora pripojiť vstup cyklovača, na vodič idúci k malému konektoru (prepínač cyklovača) pripojiť výstup cyklovača.

post-10-1175496904_thumb.jpg

Editováno: , autor: Koldo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Pánové potřeboval bych radu, nedávno jsem jel a zjistil sem, že přestal reagovat cyklovač stěračů, na první poloze se prostě stěrače nehnou, at je rychlost cyklovače nastavena jakkoli. Prošel jsem pojistky, ale nic sem nenasel, ostatni polohy stěračů jsou v pohodě. Nevíte kde hledat chybu ? Případně ukáže to VAG ? Díky za rady

Ehm, hodil sem to do špatný sekce, prosim hodit do Fabky I - elektrika :-)

Editováno: , autor: Johanik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Tak na ten sem nekoukal, nechce se mi sundavat volant :-) Nejde to zjistit pres VAG ? Nemam jeste kabel, tak sem nezkousel, budu muset zajet ke znamymu:-)

Tak uz je vyreseno, nevim jestli to nekomu pomuze, ale bylo to pojistkou u alarmu :-)) Neskutecne, ale je to tak, prestal mi fungovat alarm, bylo to prasklou pojistkou. NEvim co to ma spolecneho s cyklovačem, ale ten po tom, co jsem vymenil pojistku u alarmu zacal opet na 100% fungovat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdar všetkým odbornikom!

Kúpil som FABIU 1,4/50kW r.v.2002 a nefunguje mi cyklovač,ostatne stierače a ostrekovače OK.

Páčku a kabeláž od páčky po RJ centralnej elektriky som meral, všetko OK.

Neviem či nebola náhodou vymienaná RJ centr.el. vraj je tam iné zapojenie.

Na fóre som hladal, ale odkaz na to zapojenie je nefunkčné. Ak viete skúste poradit. DAKUJEM! Laco

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hlavné,že sa ti to podarilo spojazdniť.A iné problémy s o st. typom nie sú? Ak by si chcel tak jednu BSG 6Q1... indexom B mám. Zvláda aj tempomat. :palec2:

Jedna chyba sa v BSG stále vracia a to 01336 CAN BUS Konfort-žádná komunikace. Kabeláž

vyzerá byť v poriadku tak neviem. Ináč ďakujem za ponuku, pouvažujem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...