Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

Tohle téma mě vždycky pobaví :prc:

Kdo s s 1.9TDI jezdí dlouhodobě pod 5 litrů tak to musí strašně podtáčet.. je to motor s turbem a turbo se musí točit lol

ale abych nebyl OT, tak mám zimní spotřebu na pneu 15/195/65 6 litrů na sto, 1.9 TDI, 66KW plus chip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja beru jako nejakou extremni dolni hranici treba 4.7 litru (jeste treba 4.5 bych si nechal nakecat), ale kdo jezdi min jak za tyhle hodnoty, tak neni soudnej... :feve: ja mel podle vypoctu tankovani mezi 4.9-5.2, jen pridam, ze jezdim vetsinou dost z lehka a "delsi" trasy, rychlost tak 95-100 a kdyz to jde, tak zapnuty tempomat a bez klimy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma mě vždycky pobaví 165.gif

Kdo s s 1.9TDI jezdí dlouhodobě pod 5 litrů tak to musí strašně podtáčet.. je to motor s turbem a turbo se musí točit lol.gif' alt='default_icon_lol.gif' alt='lol'>.gif'>

ale abych nebyl OT, tak mám zimní spotřebu na pneu 15/195/65 6 litrů na sto, 1.9 TDI, 66KW plus chip

Souhlasím s Tebou toto je seriozní odpověď k tematu.fever.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to máš něco špatně. Zkoušl jsi odvzdušnít? A kolik tam dáš nafty?

neviem ked mi zasvieti kontrolka tak tam dam zhruba 41l ,aked jazdim normalne pocujem tu naftu pod sedadlami lietat,ako sa to odvzdusnuje,a este nieco ked zastavim a vystupim je citit taky cudny zapach ako by to auto zle palilo,ale vlnovec je cisty ako novy ,ale pravda je ze ja viacej ako 500km na nadrz neurobim (vecsinou mesto)diki

Editováno: , autor: marecko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ked mi zasvieti kontrolka tak tam dam zhruba 41l ,aked jazdim normalne pocujem tu naftu pod sedadlami lietat,ako sa to odvzdusnuje,a este nieco ked zastavim a vystupim je citit taky cudny zapach ako by to auto zle palilo,ale vlnovec je cisty ako novy ,ale pravda je ze ja viacej ako 500km na nadrz neurobim (vecsinou mesto)diki

sa mi zda, ze nemusi byt problem ani tak v nadrzi, lebo ti vychadza spotreba 8,2l :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem ked mi zasvieti kontrolka tak tam dam zhruba 41l ,aked jazdim normalne pocujem tu naftu pod sedadlami lietat,ako sa to odvzdusnuje,a este nieco ked zastavim a vystupim je citit taky cudny zapach ako by to auto zle palilo,ale vlnovec je cisty ako novy ,ale pravda je ze ja viacej ako 500km na nadrz neurobim (vecsinou mesto)diki

Řešilo se to tady v jiných vláknech. U hrdla je odvzšňovací ventil. Když ti vypne pistole, zmáčkni ten ventil pisotí a uslyšíš jak se odfoukne přetlakový vzduch z nádrže. Takhle můžeš naplnit plnou nádrž až po hrdlo a dojezd budeš mít klidně kolem 1000km (záleží na průměrce)...ale to už jsme mimo téma, tudíž :noot: .

Já včera dálnice HK-Pdy (50km) spotřeba 6,2, nafta Shell V-power diesel. Vymetal jsem saze takže od 130 do 190km/h. Dneska zpět, ale už s naftou od "no name" pumpy, rychlost 130-150km/h, spotřeba 6,9! :kol-60: Jinak jezdím město 90% a spotřeba cca 6,4. Po vedlejších cca 5 litrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec.Taky se pochlubim :Oct.1 4x4 1,9 tdi 66Kw -chip Na dovcu do Bibione ve 3 lidech naloženej a klima imrvere tak spotřeba 4,7-4,8. No a teď zima,hrabačky atd 6,5 a to jemax ve městě.Olej do výměny dolejvám max 1dc.Asi supr zajetej. :palec2:;)

Jinak k tý dovče tak 2 kolegové museli 2krát tankovat a já jen jednou za pár eurošů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem vzal plnou a po dotankování mi vyšla spotřeba 5,1 a to jsem jel svižně a dle PP 5,8. To kecá teda o hodně, ale jsem rád, že se to vysvětlilo. Tak je to paráda, uvidim co ten chip s tim udělá

Mám chip ze 81kW na 109kW (měřeno na brzdě Bosh v Opel Srba) od TDiFUNa a když jsem si pro něj jel z prahy kousek za ostravu tak tam byla spotřeba 6,2 a zpátky spotřeba 5,7 - hodnoty z palubního počítače. Odbočím: reálná spotřeba je o 0,5l vyšší.

Jel jsem tam i zpět převážnou část po dálnici, větší část s tempomatem na 140km/h a tak 10x prošlápnul plyn na podlahu až do 190km/h - vše hodnoty z tachometru.

Tady je vidět, že chip jedině prospěje :-)

Ale nemyslete si: pokuď pojedete jako důchodce s chipem, spotřeba bude skoro stejná jako bez chipu.

Pokuď pojedete s chipem středně dynamicky, spotřeba bude o něco málo nižší než se sériovém nastavení, ale nesmíte při tom mačkat plný plyn.

Pokuď pojedete s chipem jako závodník tzn. často plyn na podlaze, časté vytáčení motoru až do 4300ot. či ještě více, kroutící moment a výkon se tím zvětší proti seriovému momentu a výkonu. Tím spotřeba bude pochopitelně ve finále vyšší než jen při seriových kW a N.m.

Editováno: , autor: Adnots
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec.Taky se pochlubim :Oct.1 4x4 1,9 tdi 66Kw -chip Na dovcu do Bibione ve 3 lidech naloženej a klima imrvere tak spotřeba 4,7-4,8. No a teď zima,hrabačky atd 6,5 a to jemax ve městě.Olej do výměny dolejvám max 1dc.Asi supr zajetej. :palec2:;)

Jinak k tý dovče tak 2 kolegové museli 2krát tankovat a já jen jednou za pár eurošů.

super! to jste museli teda jet v klídku jako blázen a občas podtáčet motor (v rozmezí 1000-2000ot.)při takové spotřebě.

Já cestoval naloženej ve dvou třeba do Puly (Chorvatsko) a jel jsem často na rychlosti, aby mě nedali pokutu. Občas jsem to rozjel do 180km/h a chvíli podržel na dálnicích, pár zácp, na odpočívadlech či pumpě vždy nechal běžet motor, snažím se nepodtáčet motor, jezdím co nejvíce v rozmezí 2000-4000ot. - spotřeba byla 5,6l/100km což je u mě ok!

Do výměny oleje což je v mém případě 10.000km dolejvám postupně až 0,8l oleje; záleží vždy na tom, jak a kde jezdím. Mám 109kW TDi O1 combi.

Editováno: , autor: Adnots
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak tady pročítám ty Vaše spotřeby a nějak mezi Vás nezapadám. Octavia 1,9 tdi 81kW rv2000 najeto 150000 a spotřeba dle palubního pc 7-8l asi není něco dobře že?

ja mam myslim ze to same na plnou najedu cca 750km co je hodne malo. a to proste nejezdim zadnou palbu. PP ukazuje 10,7 prumer. ale tam je neco posranyho mel jsem to napichnute a porucha nejde smaznout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak neco z jineho soudku at muzete porovnat :)dle posledniho dotankovani a k současnému nastaveni origo motoru ASZ 96KW/310Nm na 231ps a 500Nm vysla spotreba na 7,14 litru :)

Pod 7 dlouhodobe se da, ale na ukor zasirani turba. Ideal je motat se kolem 8 mi litriku .) extrem nejde pres 11litru :)Takze spokojenost, serie jezidla tak za 5,5 - 6 litru .)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...