Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

Nazdar pánové,co byste mi mohli povědět spotřebě octávky combi 1.9 74kw  4x4???     předem dík            :palec2:

podle toho jak to honíš... Teď jsem to počítal a 7,3... což je teda dost, ale podepsalo se na tom spousta ježdění po městě na krátký vzdálenosti a jízda po dálnici. Je to daň za 4x4, pokud budeš jezdit s předohrabem, tak to bude o nějakej litr a půl míň.

Jinak pro rejpaly - taky jezdím podle předpisů, ale snažím se je dodržvat zhora :p

7,3l u mě uplně normalní. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sleduju spotřebu ropáků, tak jen závidím. Prostě mám pořád okolo 5,8 litru nafty na 100km. Ale včera jsem to dokázal taky, měl jsem průměr 4,9.

No, ale bylo to zajeto za zvláštních okolností...

Vezl jsem dceru a její spolužačku na okresní soutěž v češtině, jela s námi také jejich učitelka. Taková klasická z dřívější doby - zodpovědná, přísná a spravedlivá...

Když mi na první křižovatce řekla: za tím červeným autem zprava můžeš panáčku, tak mi to málem chcíplo.

No a pak jsem jel opatrně a předpisově, fakt mi prohrábla hlavu a byl jsem hodný, by mně ještě nechala poškole... :smich:

Fakt bez prdele fajn ženská.

fakt hodne zalezi na stylu jizdy. PRoste nekdy me to chyti a docela na to slapu, pak mam taky spotrebu kolem 6 litru ..... ale kdyz se souram po dalnici kilem, tak mam prumer 4 litry (totez po meste ... moc to nevytacet, jet pade a mam to za 4,5)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ja jestli dobre laicky pocitam,tak ja jsem si letos pocital,ze jsem najezdil Asi 22000/100 * 5,5 litru (1,9 TDi 81kw),co mi to bere pri cene 29 korun je 35000 za naftu,ruceni asi 8,to nevim presne. S benzinem by to bylo 22000/100 * 8 (to byla ta moje 1.8 20V 92kw)* 31,pac jsem bral V power A to je 54560 (kdybych nebral power ,tak to bude 51400) A ruceni bylo za 5 cili tento rok usetril Kochticenko celych 13 tisic cca

Editováno: , autor: kocht
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj jmenuji se Pavel a rád bych vám řekl také svou zkušenost mého miláčka Octavie 66 Kw.Auto mám teprve 2,5 měsíce.Měsičně jezdím kolem 3000 Km.Při koupi vozu jsem měl dlouhodobou spotřebu od minulého majitele (pán 54 let a já mám 25 let)5,6 l.Tu jsem hned vynuloval a po prvním měsíci cca3000 Km jsem měl spotřebu 5,5 l.V tento den kdy jsem čerpal tyto hodnoty jsem nechal Octavku také přečipovat a znovu jsem vymazal počítač .Dnes mám najeto 3600 Km s načipováním a spotřeba je 4,7l.Octávka jede po čipu opravdu moc dobře.Je čiplá na 85 KW a 275 Nm.Tato spotřeba je na krátkých vzdálenostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes to bylo poprvé, co se moja spotřeba vyšplhala až na neuvěřitelných 6,4 l nafty / 100 km :smich:lol:smich: . Proč? To jenom proto, že se moja žena učila skoro hodinu na parkovišti rozjíždět a couvat a parkovat ..... Jinak moja dlouhodová spotřeba 5,2 l / 100 km.

Octavia combi 1,9 TDi, 66 kw, r.v. 2001

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
dnes to bylo poprvé, co se moja spotřeba vyšplhala až na neuvěřitelných 6,4 l nafty / 100 km :smich:lol:smich: . Proč? To jenom proto, že se moja žena učila skoro hodinu na parkovišti rozjíždět a couvat a parkovat ..... Jinak moja dlouhodová spotřeba 5,2 l / 100 km.

Octavia combi 1,9 TDi, 66 kw, r.v. 2001

Asi tak, ja mám 66 kW na 17 ", ak jazdím podla predpisov, je to do 5-5,5 l , 75% mesto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Nazdar pánové,co byste mi mohli povědět spotřebě octávky combi 1.9 74kw 4x4??? předem dík post-23-1156182784.gif

podle toho jak to honíš... Teď jsem to počítal a 7,3... což je teda dost, ale podepsalo se na tom spousta ježdění po městě na krátký vzdálenosti a jízda po dálnici. Je to daň za 4x4, pokud budeš jezdit s předohrabem, tak to bude o nějakej litr a půl míň.

Jinak pro rejpaly - taky jezdím podle předpisů, ale snažím se je dodržvat zhora bleh.gif

7,3l u mě uplně normalní. pivo.gif

Jsi můj člověk :D Fakt se musím smát, když si čtu některé ne zcela soudné příspěvky o spotřebě... no nic tralala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Omlouvám se za OT, ale nenašel jsem to tu, tak se ptám:

Vadí, že jsem omylem nalil do nádrže asi půl litru benzínu?

Pak jsem to dolil do plna naftou.

Nevím co se stalo, ale byl jem úplně mimo a koukám, že liju do TDI natural.

Je fakt, že toho mám až nad hlavu....vždyť to znáte...

Ublížil jsem nějak motoru, turbu, čerpadlu....?

Odjel jsem na tuto směs dnes 300km, čerpadlář říkal, že mám být v klidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za OT, ale nenašel jsem to tu, tak se ptám:

Vadí, že jsem omylem nalil do nádrže asi půl litru benzínu?

Pak jsem to dolil do plna naftou.

Nevím co se stalo, ale byl jem úplně mimo a koukám, že liju do TDI natural.

Je fakt, že toho mám až nad hlavu....vždyť to znáte...

Ublížil jsem nějak motoru, turbu, čerpadlu....?

Odjel jsem na tuto směs dnes 300km, čerpadlář říkal, že mám být v klidu.

pul litru se v plny bande uplne ztrati, byl bych v klidu ... se mi to jednou stalo taky .. u pujcenyho transportera. Takhle tankuju a cucim, ze tam leju 95tku (v te dobe jsem mel samy benzinaky) .... nez jsem si toho stacil vsimnout bylo tam 7 litru ... tak jsem to docepoval naftou (takze redeni nejakych 1:10) a jezdilo to super :palec2: .... takze toho tvyho pul litru benzinu si ten motor ani nevsiml :p:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jezdim podle PPC za 5.3l cely leto, nekdy to stoupne (na dalnici s klimou) potom to klesne (na okresce).

Kdyz jedu z chaty za rodicema tak jedu tak za 3.5l cca 80km, ale to se da ne predni kapote hrat marias a karty neuleti lol

taky už jsem to jednou stlačil na 3,5 ale byl jen testík, trpělo auto a trpěl jsem i já a bylo to hodně z kopečka, dělat to déle tak to auto nepřežije, už to zkoušet nebudu, jen jsem si chtěl zkusit, že to tam jde opravdu stlačit, takže od té doby věřím všem báchorkám o spotřebě pod 4,5 - okorát nevěřím, že to bylo při normální jízdě :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim hosi tak se taky vypovidam!:)Mam octu combi 4x4 74KW na 195/65/15 v zakladu!Kdyz to bylo tak,tak jsem mel spotrebu tak neco kolem 6,2 pri normalni jizde ne nic na spotrebu nebo zase nejak moc sportovne!Ted to mam po cipu neco okolo 100 KW a mam to na 215/45/17 a pod 7 nejdu i kdybych se posral!:( Ale jsem stastny je to ted pila jak svine!:);)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zdravim hosi tak se taky vypovidam!:)Mam octu combi 4x4 74KW na 195/65/15 v zakladu!Kdyz to bylo tak,tak jsem mel spotrebu tak neco kolem 6,2 pri normalni jizde ne nic na spotrebu nebo zase nejak moc sportovne!Ted to mam po cipu neco okolo 100 KW a mam to na 215/45/17 a pod 7 nejdu i kdybych se posral!:( Ale jsem stastny je to ted pila jak svine!:);)

:) Z toho si nic nedělej... moje spotřeba taky začíná obvykle číslem 7 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...