Přejít na obsah

Spotřeba TDI


xkali

Doporučené příspěvky

Mno ten rozdíl nevím nevím... už jsem tu četl příspěvky od lidí, co jezdí s benálem za 5.5 ;) Jo a šel jsem do sebe ;) posledních 1000km jsem jezdil za 6l/100km - počítáno! ne podle PP. Což na 4x4 není tak špatný ;) Všem co jezdí za 3.8l bych vzkázal, aby to auto taky někdy řádně protáhli aby se řádně propláchlo sání od těch usazenin a trochu se zahýbalo s regulací na turbu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusí to být nutně 1.1 (s 1.8T se dá taky jezdit za 6,5l/100km) stačí porovnat 1.8T 110Kw vs 1.9Tdi 81Kw. Při normální jizdě, lehce nad povolenými rychlosti mimo obec je rozdíl ve spotřebě cca 1.2l/100km. Samozřejmě ve městě nebo při větším zatížení se rozdíly ve spotřebě se mezi těmito motory zvětšují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ono rozdíl od toho co ukazuje počítač a reálnou spotřebou může být a je rozdílný. Mám v autě trysky sprint 764 a při cestě na a z dovolený jsem na počítači měl spotřebu 4,5l a když jsem spotřebu spočítal z tankování, tak mi vyšla na 5,6l. Rozdíl jsem měl (ikdyž né takový) i před montáží trysek.

Opravedu bych bral směrodatnější spotřebu spočtenou z tankování, než to co ukáže počítač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusí to být nutně 1.1 (s 1.8T se dá taky jezdit za 6,5l/100km) stačí porovnat 1.8T 110Kw vs 1.9Tdi 81Kw. Při normální jizdě, lehce nad povolenými rychlosti mimo obec je rozdíl ve spotřebě cca 1.2l/100km. Samozřejmě ve městě nebo při větším zatížení se rozdíly ve spotřebě se mezi těmito motory zvětšují.

Ty máš skutečně s 1,8T 4x4 průměrnou spotřebu mimo město 6,5 l/100km ??? Tak to máš zlatej motor a zlatý nohy. Já se s průměnou spotřebou mimo město horko těžko dostávám pod 8l/100km a když jedu nějakou delší trasu za 7,8l/100km tak se placám v prsa jaký jsem borec :)

Ale zase s Pažoutem 206 1,4 Hdi jezdim dlouhodobě i po Praze za 3,2l/100km, to ale je jiná kategorie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty máš skutečně s 1,8T 4x4 průměrnou spotřebu mimo město 6,5 l/100km ??? Tak to máš zlatej motor a zlatý nohy. Já se s průměnou spotřebou mimo město horko těžko dostávám pod 8l/100km a když jedu nějakou delší trasu za 7,8l/100km tak se placám v prsa jaký jsem borec :)

Ale zase s Pažoutem 206 1,4 Hdi jezdim dlouhodobě i po Praze za 3,2l/100km, to ale je jiná kategorie.

S 1.8T ne 4x4, motor AGU dlouhodobá 7,2l/100km měřeno dle tankování (trocha jízdy po městě a dálky mimo dálnice), samozřejmě nejsem tou rychlostí brzda provozu, ale určitě zdaleka nevyužiju výkonový potenciál motoru :palec2: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na automat a zaplou klimu je to docela slusna spotreba a hlavne po meste :) ... nedavno se mi konecne po dlouhe dobe zase podarilo stahnout opet na 4.3 z 4.4 (tu jsem mel ode dne, kdy jsem upaloval po dalnici pro rodice, ktere jsem je pote vezl na letiste 160-170 jizda a dan v podobe 4.4l/100km ) a ze mi to dalo zabrat mrcha jedna :)

Editováno: , autor: Zdenal C.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

také se podělím se svou spotřebou. mám TDI 66kW. dlouhodobě mám 5,3 při střídavé jízdě (občas v klidu, občas svižněji)

jinak teď po výletovém víkendu:

Litvínov - Praha 1 : 3,8

Praha 1 - Karlštejn : 4,2

Karštejn - Sázava: 4,8 (to už jsem byl mírně na*anej, tak jsem nejel moc na spotřebu)

Sázava - Kutná hora - Praha - Litvínov : 4,8

se spotřebou jsem spokojený :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny mám takovej dotaz...měl jsem 1,9,tdi 66kw jezdil jsem za 6 l/100 a to na krátké vzdálenosti 6km ráno 6 zpět spotřeba se teměř vubec nehybala 6,1...5,9 ale stále se to drželo na těch 6l/100 ......teď jsem koupil 81 kw a spotřeba se mi mění před očima jednou dojedu 6km za 5,6 a zpátky vidím jak to stoupá i na 7 l malý kopeček a vidím jak to stoupá ....někdy cítím jako by auto nemělo tah někdy mi přijde ok.... prej váha vzduchu je možné že to má vliv i na tu kolísající spotřebu? dík kdyby měl někdo nějakou zkušenost ocením dík všem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...