Přejít na obsah

Ostřikovače


Petrrr

Doporučené příspěvky

Ano, existuje jeste jedno reseni, ktere mi sam AS nabidl pokud bych nekde sehnal hadicku novou na favorita ( coz jsem logicky nesehnal, vsude nabizeji nekake univerzalni) A to tak ze hadicka z favorita se napoji na ventilek a po nahrati druhy konec se pretahne pres orig. vlnovcovou jadicku. Pry to take funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Však ti dávám palec nahoru za průkopnictví. Já mám objednáno, neboť nalisování ventilku do hadičky povoluje a rosí to. Tak to holt opravím hned, než budou mrazy. Ještě sehnat nějakou vhodnou dvopólovou svorkovnici na propojení kabelů, ať je to rozebiratelný úplně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je to správně, bužírku přes ventilek nepřetáhneš, ta se dá jen přes ty spoje s přesahem na hadičku. Akorád pozor na směr toku vody, u mě to v AS udělali hezky, ovšem dali ho tam obráceně, tak to po mém napomenutí museli předělat s tím, že tu bužírku museli z části odstranit a přecvaknout, ten spoj je totiž rozebíratelný, ovšem bužírku už zpátky jak byla původně nedali. Zase je to lepší, protože jsme nevěděli jak se to bude chovat a při případném rozebrání by to byla zase pakárna. No celé to je ale zpětně zaizolované v té elektr. pásce textilní, tak že se to stejně nemá kam hnout. Už jsou to asi 3 týdny a vše funguje, voda se neztrácí a stříká hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz tam davali ty rozvodky, tak nahrivali ty hadicky nebo to tam jde nasunout i bez nahrati? A ty "poskozene" casti hadicky predpokladam asi uriznuli?

 

miklisek: to roseni jsi videl i pres tu elektrikarskou pasku? Nebo jsi ji na tom nemel?

 

Kdyz jsem se dival naposled, tak jsem to mel Ok, radeji se podivam znovu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty rozvodky samy o sobě zabírají nějaké místo o které musíš stejně ty hadičky zkrátit. Tedy v podstatě aby se ti tam s ventilkem vešly z každého konce musíš kus ufiknout a tím pádem se zbavíš těch poškozených konců. Hadičky nahřívali, měli na to takovej malej něco jako plynovej zapalovač bez plamene od Würthu s nástavcem na usměrnení toku tepla. Klasickou horkovzduškou to uděláš taky, jen budeš muset dávat větší pozor abys nenahřál kde co v okolí spoje.  něco takového měli, jestli se nepletu. Čuměl jsem jak puk, celou dobu sem byl u toho vše viděl. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska mi došla trpělivost a rosení je konec. Zvládl jsem to za pomoci zalamovacího nože, slabých kombinaček a obyčejné horkovzdušné hobby pistole. Náklady 317 Kč {305 spojky a ventilek + poštovné a 22 smrštovačka 9,5/4,5 v elektro krámu}. Kabel nakonec zatejpován obyčejnou elektrikářskou páskou a ventilek jsem ponechal volný. Jen jsem ho připevnil stahovacími páskami k ostatní kabeláž i, aby se ventilek ve spojkách nešponoval.

post-6633-1444330766,395_thumb.jpgpost-6633-1444330800,1583_thumb.jpgpost-6633-1444330817,7121_thumb.jpgpost-6633-1444330839,8756_thumb.jpg

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ty víš, i tak malý jednoduchý díl se může poškodit a pak jako když to najdu :-D ....

Těsnost spojení ventilku s plastovými hadičkami totiž byla po dvou letech fuč. Ventilek je z Favorita, kde byly myslím gumové hadičky. Průměr konců ventilku je stejně na tu plastovou hadici trochu velký, kdyby si chtěl ventilek uchytit lisováním za tepla. Spojky mají i delší vedení a pasují přímo do těch plastových hadiček. Je to sice dražší, ale čistší řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele Miklis, mám pocit, že ta rozvodka nějak podražila od té doby co jsem koukal naposled. Jinak mi spojení začlo chcát, se z toho už poseru. I když teda mi dnes zamrzla asi letní směs v ostřikovačích v hadičkách a tak to nestříkalo a nevím jestli to není tím, že se to víc natlakovalo. Hold venku -3,5 stupně, letos jsem to prokaučoval. Tak doufám, že je to jen tím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...