Přejít na obsah

Ostřikovače


Petrrr

Doporučené příspěvky

Už vím, čím to je - potvrdila se mi teorie, které se mi nechtělo věřit. Dali jsme tam kousek silikonové hadičky, protože se to s ní dařilo líp utěsnit. Ona se při stříkání nafukuje a pak se vypustí... Asi se to víc projeví v teple. Každopádně jsem ale překvapen, že jsou v tom tlaky jak sviňa! No co už, tohle mi nějak nevadí - nějak jsem ji stáhl a teď počkám, až někdy prde a pak to spojím jinak.

 

Každopádně by mě ale zajímalo, jestli vám to všem těsní líp. Doporučuji příležitostně zkontrolovat. Ono to nijak dramaticky neteče, není to ani nikde vidět, ale když se hodně stříká, tak se pak na ventilu dá nahmatat nějaká vlhkost a prst smrdí sajrajtem do ostřikovače. Takže je otázka, co to udělá časem. Ten ventil tam šel narvat dost těžko, takže si nemyslím, že by byl nějak příliš ořezaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak po relativne dlouhem case mi ventilek resp. jeho osazeni na hadicky zacal netesnit. Kape to tam jak z kohoutku. No tim padem funkce ventilku je v prdeli, pac veskera voda po case z hadicky nad ventilkem vykape. Tedy budu muset nekde patrat po te smrstovaci buzirce ci co, jestli nepomuze. Ventilek jsem zatim odizoloval at to kape ven a ne nekam do elektroinstalace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tou páskou tady ničeho nedosáhneš, když potřebuješ utesnit konec hadicky, navíc u toho rozšířeného ventilu. Stejne by to bylo jen vnější maskování problému.

Já už pocitam s tím, že ventilek budu muset do hadičky něčím přilepit / utesnit a zvnějšku stáhnout nejakou stahovačkou.

V nejhorsim uříznout kus hadice a zkusit znova. Ale nemám moc rezervu... Takže v krajním případě sklopit vocas a jit do servisu.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, když si to chcete vylepšit zpětným ventilkem, nic proti, ale osobně nechápu proč? Přidržíte páčku až začnou ostřikovače stříkat a stěrače začnou stírat až potom. Tzn., až je mokrý sklo. Takže mi uniká smysl. V návodu je napsany a taky to tak funguje, že pokud se páčka stlačí dolů, stěrače setřou jednou, pokud se stlačí směrem k sobě, setře několikrát a pokud se stlačí k sobě na delší dobu, dojde k ostříknutí. Je to už dva roky, co jsem to četl, ale myslím, že to tam takhle někak bylo. Prostě délkou přidržení rozlišíte, jestli několik setření, nebo setření s ostříknutím. Nevidím v tom žádnej problém, ale jak jsem psal, pokud v tom vidíte přínos, tak si vesele ničte hadičky (nebo přesněji plastové trubičky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže tys to nepochopil, proč si ten ventilek dáváme a ničíme si hadičky. Jde o to, že voda bez ventilku v hadičce steče až do nádobky, která je sakra daleko od trysek. Takže se klidně může stát, že ačkoliv zmáčknu páčku dlouze a elektronika pustí stěrače se zpožděním cca 2s, čerpadlo vodu do trysek prostě nedotlačí včas a stěrače jedou minimálně jeden kyv po suchém sklu. Tomuhle ventilek za pouhých 25 Kč zabrání, voda neuteče dolů a sklo je před stírnutím dostatečně navlhčeno. A je samozřejmé, že využívám i tebou uvedené funkce páčky. Ventilek na ně nemá vliv.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale hlavne, clovek nemusi ty sterace drzet 2s jako debilek nez to zacne neco delat. Takhle do nich clovek jen tukne, voda hned cakne na sklo a hned se sepnou sterace, proste klasicky jak tomu bylo u vsech aut kdykoliv pred tim. Pokud ventilek nemas a jen do packy tuknes k sobe tak voda necystrikne a sterace jedou sve tri kmity nasucho. Proste stejna zhovadilost jako nutnost drzet tlacitko oken. To auto dela vse proto aby odvadelo pozornost ridice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak. Ventilek je dobrý hlavně z tohoto důvodu. Krátké ťuknutí = společný ostřik a stírnutí (bez ventilku ale nasucho). Kdyby tahle funkce chyběla, ani by mě nenapadlo ventilek dávat, protože právě proto tam je ta časová prodleva. Ale bohužel ani ta kolikrát není dostatečná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si člověk může šplíchnout během stíraní nad a pod stěrač, a to jak moc potřebuje - podle toho, jakého ptačího hovna se zrovna potřebuje zbavit... Směšná cena ventilku se tak nejspíš dokonce vrati na efektivněji využité kapalině. Ale fakt je, že kdybych věděl, na kolik pokusů se s tím budu jebat, asi bych se na to vyprdl.

Editováno: , autor: abusklibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes v AS opraven system zpetneho ventilku ostrikovacu. Zde davam doporuceni jak to udelat relativne poradne i kdyz to neni nejlevnejsi reseni. Pro ty co uz si tam ventilek dali a maji problemy s tesnosti. Nebo pro ty co uvazuji o jeho montazi.Tedy existuje ta opravarenska sada jak je uvedeno v patricnych dilenskych priruckach viz. faktura. V pripade ventilku staci jen ty dva krajni protikusy co se na ventilek nacvaknou a nacpou do vlnove hadicky ostrikovacu. Pozor. Ventilek musi byt novy bez srazenych kuzelek nabehovych hran. Ventilek uz se nevyrabi a tak uz jej v AS nemusite sehnat. Bud nekde na netu nebo jako ja v Auto Kelly pod orig. cislem za 40kc. Napojeni ventilku diky tem protikusum je vzdy zpetne rozebiratelny. Kdyby se neco stalo s ventilkem. Proste se vycvakne. Soucasti sady je stahovaci buzirka viz. foto faktury pro porovnani velikosti se starym ventilkem. Tim se oba konce od ventilku vcetne spojek stahnou. Ne ovsem tolik aby to stacilo na netesnost stareho reseni osazeni ventilku co jsem mel ja. Fotku bohuzel nemam protoze to delal v AS nebyl cas i kdyz jsem byl u toho. Ja jsem mel praci zadarmo diky predchozi me vstricnosti pri bote servisu, kterou udelali. Tedy pro ty alespon trochu zrucny aby si to mohli udelat sami. Nic na tom neni. Sada pruznych hadic je ta smrstovaci buzirka.

ea2653419b51d2d720a23b4f55166084.jpg

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a dostal jsem jedno doporuceni hlavne pro ty co maji zadni ostrikovac. Tyto nove moderni hadicky - vlnovce maji tendenci v zime pri zamrznuti kapaliny praskat, neroztahnou se stare hladke hadicky. Proste v zime pouzivat s ostrikem cas od casu i zadni sterac, protoze zimni smes je sice nemrznouci ale jen do te doby nez z nej casem vyprcha lih.

I ta opravna sada vznikla pry hlavne kvuli Multivanu kde u ohybu hadicky otvirani kapoty hadicky praskaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...