Přejít na obsah

Ostřikovače


Petrrr

Doporučené příspěvky

Jám mám garáž na ulici před barákem bez vjezdu. Instalovat zpětný ventilek z Favorita/Felicie jde v pohodě shora od motoru, je to otázka slabé čtvrhodinky. Výměnu nádržky a zapojení odhaduju tak na hodinu, takže počítej, že když si to dáš do servisu zaplatíš za práci nejmíň tiskara, protože to budou dělat hodiny dvě......  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se do toho asi taky vrhnu, snad na tom není co pokazit. chystám se na to už dlouho. Jinak, má to vliv i na zadní stěrač?

Tak ten ventilek i v autorizáku stojí 25 Kč. Zajímavé, že tehdá mi říkali, neoficiálně, že tam jde použít nějakej ventilek jestli z roomstru nebo fábie za 40kč, zajímavé, že na netu jsem nějakej takovej nenašel.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v tom na me z nenadani po tezke drine odmotani omotavacky, slo to fakt blbe jak pise Miklis, vykouklo toto, 8a29908475ed3880a91f4582f1a4f848.jpg slovy dve stejne hadicky, uz od pohledu dle Miklisovo fotek se mi to zdalo cudne a nebyl jsem si jisty zda-li odmotavam spravny svazek. Mam totiz zadni sterac, coz Miklis nema. Tedy dotaz zni, co s tim? Jak poznam ktera je ta spravna? Miklis kde jsi, kurna kdyz uz jsem si s tim dal takovou praci. [emoji33]

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem si jistej jestli na zadnim ten ventil je. Dlouho jsem to ted nepouzil. Ale mam takovy pocit ze mi to vzadu taky netece hned. Ale fakt si nejsem jistej.

Ted mne tak napadlo. Vy co mate, nebo budete mit ventil, neslo by nakodovat aby sterace stiraly pri pridrzeni packy hned a ne jen pri brnknuti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v tom na me z nenadani po tezke drine odmotani omotavacky, slo to fakt blbe jak pise Miklis, vykouklo toto, slovy dve stejne hadicky, uz od pohledu dle Miklisovo fotek se mi to zdalo cudne a nebyl jsem si jisty zda-li odmotavam spravny svazek. Mam totiz zadni sterac, coz Miklis nema. Tedy dotaz zni, co s tim? Jak poznam ktera je ta spravna? Miklis kde jsi, kurna kdyz uz jsem si s tim dal takovou praci. [emoji33]

Tady jsem, myl jsem auto. No babo raď, je to jak u bomby-modrý nebo červený? Možná k sobě pomocníka, stříkat vpředu a třeba pohmatem by to mohlo být cítit, že to teče tou kterou trubičkou, třeba bude nějak drnčet nebo vibrovat od motůrku..... Vařím z vody...... Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ještě mě napadlo, ráno když je chladnějš, vycákat obsah nádržky a nalít do ní teplou vodu a vystříkat tu teplou a která trubička bude teplá ta to bude. Co vy na to? By mě zajímalo jak to tedy rozlišují v AS když jsou obě stejné. Jo a ještě dotaz, ty protihroty se opravdu musí ořezat? S nima to tam narvat nejde? No už jsem je ořezal, jen se ptám pro sicher. 

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Náběh myslíš na tom ventilku? No ještě vznesu dotaz na známého v AS jak ty hadičky rozliší. Tady se opravdu vyplatí 2x měř, jednou řež. 

Tak prý hadičku zmáčknout pokud to jde a vidí se hned jestli stříká nebo ne. Co myslíš Miklis, půjde zmáčknout? Aby nepraskla, když je tvrdší jak píšeš. 

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo musíš je ořezat, ona ta trubička není pružná z gumy ale je z tvrdého plastu. A udělej tam ještě na vzniknuvší hraně sražení (náběh), jinak to tam nenarveš.

 

Milkisku a Petrr, já osobně bych to osazení zpětného ventilku nebrousil a pro nasazení na plastový vlnovec hadičky ostřikovače bych použil horkovzdušnou pistoli. V příloze přikládám vše co jsem zatím našel k nádobkám ostřikovačů a její demontáži včetně postupu oprav a napojování těchto hadiček. Utěsnění a zajištění se provádí smršťovací bužírkou. Připojil jsem i postup demontáže souvisejícího podběhu a nárazníku. Jestli máš Petrr i zadní ostřikovač tak instaluj zpětný ventil na obě vedení. Zadní vedení je mnohem delší a  tomu odpovídá i doba natlakování po poklesu hladiny.V Etce jsem nikde nenašel u žádného modelu že by byl zpětný ventil ve vedení ostřikovačů instalován. Možná se mýlím.

Demontáž a montáž nádobky ostřikovačů.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozde, uz jsem to vyvalcil. Nakonec druhy clovek mackal ja pohmatem zjistoval v ktere to tece. V te ktere to tece to vic vibruje. Experiment s teplou vodou nebyl uspesny. Prstama neslo zjistit ktera je teplejsi. No zde prikladam fota a rozdil oproti Miklisovi je ten ze jak jsem to na ty natrubky nacpal tak zebra hadicky v miste navleceni to lehce v mezizebri zbelalo. Miklis asi vic zmensil prumer nabehu. Tak doufam ze to casem nepraskne, i kdyz na vystrizenem kousku jsem delal pokusy a zda se, ze to vydrzi hodne. Na zadni ostrikovac osazovat nebudu, zda se mi ze tam to strika v celku rychle. post-10015-1429811614,3616_thumb.jpgpost-10015-1429811636,905_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...