Přejít na obsah

Octavia III RS / RS 230 / RS 245 / RS 4x4


PTiCA

Doporučené příspěvky

Představa, že mne (vlastně Pištu TT) ošetřuje nějaký rumunský MUDr.Posraldesku v nějaké dvoukilometrové rokli, by mne asi odradila i od toho svezení a nejen od testu vadnoucích brzd i kdyby nevadly a byly ve skvělé kondinici, jako ostatně všechno, co Šáááde vypustí do světa, ať už se to jmenuje jakoli. Porotože přemýšlet v lepším případě, jestli mi brzdí invalidní vozík a kde vlastně udělali soudruzi z Bolehlavi chybu, mne v tento vánoční čas nějak nebere. No a v horším případě by se zas šprajcovala Česká pojišťovna s výplatou životní pojistky, nicméně to už by mne soudruzi nezajímali....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

tohle je k pláči. fakt šílený a nic s tím furt neudělali.

Tohle je opravdu zrůdnost a mít to auto, tak to nějak předělám. Jinak shodou náhod asi před měsícem jsem byl v Praze a předjížděl jsem nějakého Jaguára nebo Rollse. Teď si už nepamatuju, ale měl to řešené stejně :))))))))))))

Edit: Byl to Bentley, takže koncerňák:)

Editováno: , autor: Losky83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Po dnesnom dni uz viem,preco RSo v TDI vsetci cipuju.Dnes som sa zviezol v dsg so 4x4 a teda fakt to ide velmi vlazno ten motor a bol som sklamany.Pocit z auta je inak vyborny,riadenie pevne,citelne,podvozok prijemne tuhy,ako ma byt,ale ten motor k tomu je fakt tragedia.Tam treba ozaj asi ten benzin :kol-33:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Po dlouhé pauze vítám zdejší osazenstvo:-).

 

Prosím o pomoc při výběru vozu... Aktuálně řeším, jaké vozidlo si pořídit, respektive, do které RS jít. Moje bývalé autíčko BMW e92 (coupe) 330xd jsem prodal a momentálně jsem bez auta. Z důvodu změny bydliště (v místě práce) není urgentní rychlé sehnání nového vozu, zkrátka až bude, tak bude :-). Původně jsem brouzdal po ojetinách, ideálně BMW ještě s šestiválcem a benzínku, ale už se mi nějak do ojetého nechce (a na nové BMW s motorem bych neměl prašule). Sem tam pokukuji po Meganu RS, ale těch aut je strašně málo a ta historie a nejistota obrovská...

 

Aktuální Octavia RS se mi designově, parametrově a i vlastně výbavou hodně zamlouvá - navíc v práci mám na Octavie plošnou slevu 15% z ceny vozu. To představuje (dle výbavy) prakticky pokaždé 100tis. Kč slevu - což je pěkné lákadlo.

Nejprve mé představy/požadavky. Mé poslední vozy byly kupé a tak 5-ti dvéř bude příjemná změna, co se týče praktičnosti (ikdyž designem je kupé prostě BEST). Jednoznačně benzín 2.0 TSi a manuál. Co se výbavy týče, tak nejsem extra náročný, chci BT, HF otevírání, senzor (zadní stačí), xenony apod - což v podstatě jak klasická, tak 230 RS nabízejí.

 

Vozidlo budu mít na víkendové jezdění, dovolené a prostě když budu chtít někam vyrazit. Nejezdím na okruhy, ale mám rád svižnou jízdu a vozidlo s min. 200 koňmi je pro mne nutností, neboť (bez urážky) slabší fakt nejedou (samozřejmě s přihlédnutím na váhu a stáří vozu). Spotřebu neřeším a nájezd odhaduji max. 10 tis. km/rok.

 

Při konfiguraci RS/230RS se dostanu na rozdíl cca 45tis. Kč v neprospěch RS 230, ovšem výhody RS230 jsou jasně dané, nicméně se pokusím shrnou podle mých preferencí:

 

+RS 230 má diferák (největší plus dle mého)

+vyšší výkon spíše papírově, toto uvádím spíše do počtu...

+lepší základní výbava (ale třeba přední senzory, 19tky kola a kůži považuji za mínus)

 

-RS je dražší o cca 45 tis. Kč

-kůže - bez ventilace chujovina, i v BMW bych už bez ventilace nechtěl

-19 kola - na naše tankodromy jsou 18" tak akorát

 

 

Jsem dosti na vážkách, u té RS230 mě nejvíce láká ten diferák, ale využiji ho tolik při běžné (svižné) jízdě (ne na okruhu)? Jak byste volili Vy s přihlédnutím k mému komentáři?

 

Díky

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skodaforum20: ano, to je i dalsi duvod, proc kozena sedadla u octavie povazuji za minus. Podle mne pouzivaji sitackou kuzi, ktera se hned vytaha. A mas pravdu, ze auti s 10 tis. Km maji tu kuzi hnusnejsi nez jsem mel v bmw, ktere melo pres 100tis. km... Nejradeji bych mel celolatkove, ale to asi nepujde :-(. Projel jsem kvanta recenzi, testu, porovnani a jak to tak ctu, jsem spise pro klasickou RS. Ale dost me mrzi, ze se do klasicke neda prikoupit jen ten diferak, protoze to je pro mne jedine, co na RS230 povazuji za plus, oproti klasicke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S temi "kozenymi" sedackami bez ventilace souhlasim. Navic, podle fotek na internetu, pouzity material je nic moc. Potahy jsou ruzne vytahane uz pri malem najezdu.

jj mrkněte na tuhle, sotva najeto 50000km a vypadá to fakt hrozně. vím je to detail v interieru, ale pak bych tomu neříkal kožené sedadla...

http://www.aaaauto.cz/cz/skoda-octavia/car.html?id=118236676#make=109&model=261

 

 

Jinak k tomu diferenciálu, ten využiješ i na okresce. jde o to jak jezdíš. Již tady bylo video o tom VAQ diferenciálu jak funguje apod, dávám znova.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj ty kozeny sedadla jsou humusacky nekvalitni. Ja na interier dam a proto ty kozky nechci ani zadarmo a tim mam v podstate rozhodnuto. Jeste se zkusim ve skodovce zeptat, zda by mi RS 230 dali bez kuze. Pokud ne, tak jdu do kladicke. Jj vim, ze ten diferak je dobra vec a jak funguje jsem cetl, videl. To me prave jako jidine na rs230 laka, ale...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, ze z vetsi casti jsou tato sedadla potazena syntetickym materialem (kozenkou) a opravdu kozene casti budou maximalne cast sedaku a cast v operadle (bederni cast). Kombinace horsiho calounickeho provedeni a spatne zvoleneho materialu se pak nekde projevi.

Jeden cas sla RS objednat i s textilnim potahem a vypadal dobre. Bohuzel, do lepe vybavenych Skodovek se automaticky dava tato "kuze". Podobne je to i u Superbu, i kdyz tam uz maji sedadla s ventilaci.

 

Ta v příloze má najeto necelých 5000km.

 

post-54585-0-74613600-1461837568_thumb.p

Editováno: , autor: skodaforum20
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vidím ten stav kožených sedaček tak jsem rád že jsem Koncern opustil velice dávno a když zde čtu zkušenosti s aktuální produkcí Škody tak se divím že ty auta ještě někdo kupuje. Závěry dělám i z jiných zdrojů na netu a opravdu životnost těchto aut je prachbídná. A to jsem se bavil i s majitelama Škodovek z posledních tří let od výroby a co jsem slyšel bylo přímo hororový.

Protože auta kupuju za své tak nekvalitu si nemůžu dovolit a když jsme těch sedaček, tak Soriho kožené při 140 Tkm jsou jako nový a u Pajera kožené při 240 Tkm ve velmi dobrým stavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wolfspitz: Tak třeba ty kožky jsou opravdu tragické, ale dá se to řešit, že si to člověk neobjedná. K druhému komentáři. A které auto jste nakonec koupil? Ono v tom rozpočtu do cca 700 tis. Kč (u mne díky výrazné slevě 600 tis. Kč) je toto prakticky jedinečná nabídka. Golf Gti je dražší (na VW nemám slevu), Megane RS, který bych bral všema deseti je taky dražší, Leon Cupra totéž, o BMW Audině, či Merglu s motorem ani nemá smysl mluvit. Japonec nic nenabízí (Type R stojí kvanta) a WRX Sti taky, 308 GTi vyjde taky dráž...

 

Ať počítám, jak počítám u mne je na tom RS prostě na prvním místě - tím ale netvrdím, že je nejlepší!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Brzdí to výborne... Niekedy má človek obavu, či to zvládne aj auto za ním.

mal som nedavno s kolegom vymenene auto za jeho OIII Scout.

a az v tom momente som si uvedomil ako skvele brzdi moja RSa. ten rozdiel je extremny.

kolega ten rozdiel tiez nechapal (ked pri prvom zabrzdeni takmer zakusol do volantu)

 

a opatovne sa mi potvrdilo - ak OIII, tak jedine RS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...