Přejít na obsah

Plzeňáček

Doporučené příspěvky

A tahle se ti tam vejde?     http://www.bonatrade.cz/varta-start-stop-plus-12v-80ah-800a--580-901-080/

Jak stará byla ta baterie já mám tu samou.

Tahle vypadá rozměrově shodná s tou stávající. Našel jsem ji i tady http://www.battery-import.cz/varta-start-stop-plus/autobaterie-varta-start-stop-plus-80ah--12v--f21 (o facku levněji). Jdu do toho. Díky za typ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím kolegy... Mám dotaz na Vás...

Superb II (MR2013) Elegance byl kupován jako nový. Před prodejem stál asi 4 měsíce v autosalonu. Ve výbavě navíc byla dokonce zvýšená kapacita baterie.

 

Teď má superbII skoro 2 roky od prodeje (ještě je v záruce). NT nemám. V interiéru mám LED diody, LH/CH mám nastaveny přes mlhovky.

Letošní zimu jsem už 2x nenastaroval (ozve se jen zvuk jakoby zkratovala elektrika, poprvé mě to dost vyděsilo :-)). Většinou jezdím cca 40-50 km cca 3 týdně, jinak auto vcelku stojí doma. Tedy žádné couračky do 5km.

 

Je možné že by baterie byla už tak KO?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alfonsaku, možná se jen nestačí pořádně dobít. Nech jí nabít jeden den na nabíječce. I když píšeš, že auto projedeš (řekněme cca 45 min jízdou), nestačí na plné nabití (pokud je dlouhodobě nenabitá).
Já jezdím poslední dobou jen do práce cca. 20 min tam a odpoledne 20 min. zpět a pořádně se baterka nedobije (svítí světla, el. člen topení + výhřev sedačky) a taky mi psalo auto hlášku při zapnutém zapalování, že aku je slabý.....

Po jednodenním ext. nabíjení mám ale zase na nějaký čas pokoj a auto krásně startuje a zatím nepíše žádné hlášky :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, díky, zapomněl jsem napsat... Po prvním problému bylo auto celou noc na nabíječce a dobilo se.... Po cca 3 týdnech to nestartovalo znovu :-( 

 

Jen mě zarazila tvoje poznámka - že při zapnutém zapalování psalo, že je baterie slabá.... to mi nikdy nenapsalo  .... jen prostě něšlo nastarovat, žádný hlášení, nic.

Editováno: , autor: alfonsak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlášku mi psalo Bolero (rádio), že je aku slabý, pokud nenastartuji, že se audio vypne. Jinak slabá baterka má za následek i rychlé zhasnutí interiéru po otevření (asi aby zbytečně neplýtval el. energií). Maxidot píše, když je slabá baterka v dálkovým, ale to už jsme někde jinde....

 

 

Jinak píšeš, že jsi baterku zkoušel dobít přes noc, tak to bude už možná horší aku (předpokládám, že chyba v el. instalaci nebude u takto mladého auta)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To alfonsak:
Ono je taky dost možné, že autu jsou sice dva roky, ale akumulátor může být starý klidně 5, 6 let

V autosalonu samozřejmě dostala baterka zabrat. Furt se tam auto otvíralo a oni ho dobíjeli...

Jakýmkoli úplným vybitím se zkracuje životnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zátěžový voltmetr má málo kdo. Možná by posloužilo změřit napětí při startování a tady porovnat naměřené hodnoty. ;-)

 

Ohledně oživování polomortvé baterky, nabíjení přes noc na oživení nestačí. Lepší je dlouhé nabíjení malým proudem.

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas dve moznosti.

1. Bud ti odisla baterka (mne to robilo to iste, ale ja som mal uz znicenu baterku: http://forum.skodahome.cz/topic/131056-20-tdi-cbbb-125-kwnemohol-som-na%C5%A1tartova%C5%A5/page-2)

2. nedobija ti alternator

 

Kedze mas auto v zaruke, tak by som siel do Skoda servisu nech ti zistia zavadu.

Ja by som to tipoval na to dobijanie...

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tiez mam problem s baterkou.

auto bude mat onedlho 4 roky. minuly rok v januari este povodny majitel mal tiez problemy s vybijanim baterie tak ju dal vymenit do servisu. mam k tomu aj papier, je tam originalna baterka od skodovky.

teraz ked boli trocha nizsie teploty pod nulou som si vsimol, ze auto malo trocha problem natocit hlavne rano.

volal som do autorizovaneho servisu, tam mi povedali, ze im musim auto nechat tak na 2-3 dni, ze maju na to nejake postupy.

len mna by zaujimalo, ci nebudu v servise robit problemy kvoli tomu, ze som dal auto teraz v decembri chipnut?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dej si tu baterku sááám doma přes vejkend na pomalí nabíjení so+ne , jestli maš dolejvací dolej si destilku a maš klid ,, ve škodovce bych jim auto jen tak stát nnenehal , to ti ještě něco zmizí !! a naučtujou ti to jak mega úkon 

kdyby si četl pozorně, tak o pár příspěvku výše se dočteš, že auto je v záruce.....takže osobně bych to řešil naprosto stejně....od toho máš záruku a ne že budeš doma zkoušet metodou pokus omyl :-)))

 

2alfonsak: dej pak vědět jak si dopadl v servisu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj to v poho a registruju , ovšem uplně slyšim tu větu s usměvem vyřčenou " na aku se zaruka nevstahuje "  :kol-32: 
oni totiž mají v mžiku spoustu položek který záručně nedržej a ještě to obrátěj proti tobě ..... 

je , ale taky fakt a to ten , že nejvíc záleží na tom , na koho a jak ochotnýho servisáka narazíš , jsou i tací co se netvářej , že to dávaj ze svojí kapsy a postavěj se k situaci čelem  :kol-47: 

samozřejmě se připojuju k očekávání , aby byl napsán i vysledek navštívení autorizáku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Ja mám superb combi greenline, 2011 kupoval som jazdenú originál batéria banner agm. Po cca 1 1/2mesiaci prestala štartovať, po dobití šla v pohode 2týždne a znova. tak som kúpil novú baterku vartu 70/740 agm a všetko šlo cca5mesiacov vporiadku. pred týždňom zas zahaprovala a den na to úplne skapatá, nabil som, mechanik premeral a podla výsledku povedal, že nedobíja riadne alternátor. bol som ešte na jednom teste nejaké dig.zariadenie urobilo komplet test a všetko okolo toho, zmeral odber pri zamknutom a všetko úplne vporiadku hlásili všetky merače. tak každé ráno dúfam, že naštartujem.

Buď batéria varta je na vine,alebo alternátor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k mojej otazke vie niekto nieco? ked je auto chipnute, moze servis robit problemy, ked tam odnesiem auto kvoli vybijaniu baterie?

Servis ti může dělat problémy když na to příjde,záleží jak ten chip je udělaný.Maximálně příjdeš o záruku na motor.Ale ta ti stejně asi už končí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som pisal vyssie v prispevku...DOBIJANIE...

Cize akumulator!

Alfonsak..HANZTD...matelko...

Do servisu by som siel nie s chybou baterky, alebo s tym, ze sa mi vybija baterka a tipoval by som to na nedobijanie.

Dobijanie ti vedia zistit za par minut...

Co sa tyka CHIPu, tak pokial auto nemas v zaruke, tak servisu moze byt jedno ci ho mas alebo nie. Ak mas certifikat od servisu, kde ti to robili, tak nemaju co hundrat.

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...