Přejít na obsah

Rapid vs. Toledo


vormen

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

včera mě na dálnici z Vyškova předjíždělo Toledo v barvě "modrá race" a byla to nádhera. konečně jsem viděl Toledo pořádně na silnici ze všech stran a musím říct, ře Rapid mu nesahá vzhledově ani po kotníky. Pak mě ve stejné barvě předjel Rapid space se skleněnou střechou a pokud zavři oči a nedívám se v zrcátku na čumák, tak je to pěkný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prodeje škodovek jsou logicky nepřekonatelný, je to domácí automobilka s tradicí a lidi jsou na to zvyklí a hlavně jsou konzervy a mají zafixovaný, že to bude umět každej opravit za pár korun a nevěří cizím značkám. Taky jsem si myslel, že u škodovky zůstanu. Škodovky nikdy design neprodával a troufnu si tvrdit, že FII a Room před FL jsou vůbec jedny z nejhnusnějších aut všech dob, ale prodeje u nás tomu neodpovídají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodej Rapidů a Toleda za rok 2013:

 

ČR:

8355 vs 363

 

Celkově:

103 800 vs 19 000

U Rapida to bude součet jeho evropské i asijské verze.

Tak ony se ty vyšší prodeje netýkají jen ČR, ale i celkově, viz srovnání jak dával Pawouk. Těžko říct, čím to je, Toledo je pěkné auto, asi má Seat horší pověst nebo nevím  :kol-32:

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seat na Škodu nikdy neměl co se týká zpracování. To můžu potvrdit, měl jsem Ibizu ST. Sice oproti fabii ve všem lepší, ale člověk našel drobnosti, který by se u škodovek nestaly. Jenže díky tomu, že Toledo se dělá u nás, je to nejlepší Seat všech dob a člověk se nemusí bát o kvalitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domácí na škodovce je snad jen znak, ale hodně lidí na to slyší. Seat má opravdu špatnou pověst i já ji tak vnímám a může to být to předsudek z dřívějších dob. Stejně tak jako k Hyundai, Kia nebo Renault. 

 

 je to nejlepší Seat všech dob a člověk se nemusí bát o kvalitu.

tak to je dost odvážné tvrzení pokud to tak cítíš proč ne (každý chválí to co si pořídil)

 

píšeš, že room a fII jsou nejošklivějších aut všech dob (FII se mě také nelíbí, ale první generace tu jsem měl a mám moc rád a room je hodně kontroverzní) a tak snad poznáš, že rapid vypadá úplně jinak a pro spoustu lidí je zajímavej a čas ukáže zda i nadčasovej, stejně tak jako ukáže čas pokud je toledo nej model od seatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně jsem se taky díval na Toledo protože jsem myslel že jich nebude tolik jezdit, ale nakonec jsem rád za Rapida. Dá se na něm víc vyřádit paradoxně. Třeba zmiňovaná přední maska, stříknul jsem ji černou a k bílému autu sedí luxusně. A opticky se výrazně změnil celý předek. U Toleda si neumím nic takového představit.. Připadá mně to blíž korejským autám, ty člověk koupí, ale většinou se nedají moc upravovat. Mají překombinované tvary, křivky a za pár let působí cirkusácky. Toledo je tak někde uprostřed. Škodovky se obecně dobře "zkrášlují" mají jednoduchý tvar a v sérii jsou právě něco jako nedodělané.. Toto je můj názor, ale jsem ujetý na upravování aut. Obyčejný člověk nic takového řešit nebude..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citroen už ani není snad auto, to jsou vesmírné plavidla. S těma korejcema to nemyslím tak zle, některé se mně líbí, ale rychle se okoukají. Za 3-4 roky po nich neštěkne ani pes. Jsou udělána pro konkrétní dobu, trh.. Škodovky si svým konzervativním designem dlouho drží standart - jsou pořád nemastná neslaná, ale stálá... Podotýkám že nejsu škodovkář, akorát ho teď momentálně vlastním a většinou se snažím psát nezaujatě..

Ještě doplním, kdo si vzpomene jak vypadá stará i30 hyundai nebo facelift? Jaký je vůbec mezi nima rozdíl? Většina lidí už ani neví, ale na jedničkovou oktávku si bude pamatovat každý trouba..

Editováno: , autor: mx6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to pravda, to co je teď designově IN bude brzo OUT. škodovká má vzhled, kterej u novýho auta nenadchne, ale bude to několik let pořád vpohodě. taková OI a FI jsou podle mě nesmrtelný auta, když si vezmu jak jsou starý. Ale třeba předchozí i30 už teď na silnici doslova straší :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba současný ceed je moc pěkné auto, ikdyž takové korejské. Jinak ty šílený interiéry mi taky nesedí, teď asi v hnusnosti vyhrál Ford Focus. To je fakt jak z americkýho sci-fi ze 70. let. Oni i některý ty futuristický palubky vypadají dobře, ale vždycky je to vyfocený v nejvyšší výbavě. Když pak se člověk podívá někam na sauto, jak vypadá "normální" výbava, tak je to dost hrůza. Když se vymění 5" dotykový LCD za 0,3" LED displej s hodinama apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...