Přejít na obsah

Rapid vs konkurence


Pawouk

Doporučené příspěvky

Prašík:

 

Mas pravdu cena nie je rovnaka este lacnejsia, opakovanie je matka mudrosti.

 

Clanok:

Rapidu Spaceback vzhľadom na požiadavky najviac sedí výbava Active s doplatkom 499 eur za paket Active Plus a 55 eur za palubný počítač. Cena verzie 1.2 TSI (63 kW/ 86 k) s príplatkami dosiahne 12.984 eur. Leon si pre uspokojenie nárokov na výbavu vystačí so základnou verziou Cool/Reference. Jej súčasťou je navyše aj multifunkčný volant, dojazdové rezervné koleso alebo USB vstup. V kombinácii s najslabším TSI stojí 12.190 eur. SEAT vychádza lacnejšie, aj keď si zvolíte silnejší variant motora 1.2 TSI (77 kW/105 k).

 

Dolnim len moju skutocnost. To bol dovod co ma odradil o Rapidu.

Ano vysledna konfiguracia pri Leone bola naviac o cca 800 eur ale aj viacej vybavy bolo a nehovorim o prevedeni vozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhezčí je, že všichni máte pravdu, ale největší radost mi udělal Jary. Řekl bych, že je nesmysl nalhávat si, že Rapid je ve třídě Golfu apod., to jen prvotní cenovky a podobnost s Octavií to z něj dělají. Přitom je to spíš Fabia sedan. Ale teď v provedení Fresh, za to co dám za Rapid bych koupil tak natěsno i30 nebo Ceed, s příplatkem možná krátký Focus a Leon ještě s větším (nevím jak ten Cool, ten jsem v konfigurátoru nenašel). Ale díky Jarymu jsem si uvědomil zase zpátky důvod, proč jsem si Rapid vybral a jaké jsem měl racionální důvody pro výběr toho auta předtím než jsem začal číst tohle fórum. Je to prostě relativně prostorné auto za cenu Fabie. Hlavně jsem chtěl liftback, na moderních hatchbacích mě štve absolutní absence kufru a zase kombík je zbytečně velký na to že v tom většinu času jezdím sám. Já vozím spíš občas neskladné věci než moc věcí nebo velké věci.

 

EDIT: Tak CoooL je jen pro Slovensko, zkusil jsem to co mám teď v rapidu a jsem o 30 000Kč výš bez slev. Tím nijak nechci obhajovat jedno nebo druhé auto, každý dle svých potřeb a chutí, jen pro fakta.

Editováno: , autor: bill.jr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsetko co houmr uvadza je jednoducho pravda a mozete si predtym vsetci zakryvat oci a obhajovat si rapid roznymi rozpravkami

 

 

nie som priaznivcom seatu .. ale je to jednoducho realny  fakt ze Leon ponuka viac auta za porovnatelne peniaze nez Rapid to iste plati o i30 a ceed.

a hovorim BOHUZIAL 

 

Rapid je velkostou medzi fabiou a octaviou . co je zaujimave  a pre mnohych je to rozmerovo dobra az skvela volba - najma liftback

technicky je vsak rapid skladacka starych dielov (ok su to stare overene veci  - no problem ak si nepotrpite na novej technicke vychytavky - OK)

Vybavami a pouzitymi materialmi a NAJMA elektrickou vyzbrojou je vsak rapid medzi CITIGO a FABIOU

Cenovo je vzhladom na vyssie uvedene vsak UPLNE MIMO

 

ak by bo v inej cenovej hladine NEPOVIEM KRIVE SLOVO a budem nadseny mozno ako vy vsetci majitelia rapidov

 

toto su fakty 

a ked dochadzaju argumenty su na mieste rozpravky o zblizeni sa s manzelkou a preto nam sirka nechyba :)) ale vsak OK :)

 

a ja len nainve dufam ze pri facelifte pride k prehodnoteniu mnohych veci a uvedu auto na uroven aka mu rozhodne patri ...

aj ked posramotenie imagu na zaciatku neni to prave orechove 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

exekutor do domu, host do domu :-):-):-) Jinak napsal si to pekne a pravdive. porad se jedna jen o auto i kdyz ho nekteri splacime nejaky ten rok vcetne me. jsou dulezitejsi veci na svete. Dnes vyrabena auta jsou jen plech a plast za co nejnizsi vyrobni naklady a automobilky zajima jen aby to vydrzelo tak nejak zaruku a nazdar. Proste je to jen vec a nestoji za to se kvuli ni tady hadat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jop i30 1.4 by teďka vyšla líp resp. trošku dráž ale s mnohem víc výbavy...otázkou jak vysoké a jestli vůbec jsou ochotni prodejci hyundaie dávat slevy. Protože u rapidu 25TCZK potom v té ceně udělá dost....

Ceed se moc nevyplatí: aby se to výbavově trochu rovnalo tak bych musel vzít verzi Anniversary 1.4 - s metalizou je to za 344 (chybi tomu zadni senzory a auto klima)

Leon je dražší, to nemá smysl srovnávat. OIII active je potom ten stejný vehikl jako rapid. C-elyssee a ten pažout to je neporovnatelný...stačí si sednout a rapid je jasná volba.

 

Jinak LUKY-007: neznám sice ceny na slovensku ale nečekej od ŠA nějaké přehodnocení. Prodeje rapidů jsou dobrý a čekačky dlouhý, tak proč by měli něco měnit:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prasik:

 

Casom tu uverejnim recenziu auta ako som uz slubil resp. som bol poziadany.

 

Bill.jr:

 

Ano, mas pravdu 1,2 TSI 77kW  Coool s doplatkami vs. Rapid Ambition s doplatkami, tak Rapid bol cca do 1000 eur lacnejsi, ale Leon ma prvky vybavy, co ti rapid ani neponukne. To uz je na zvazeni kazdeho pre co sa rozhodne.

 

JARY7:

 

Som rad, ze si si vybral auto, ktore ti vyhovuje a zda sa ze si vedel aj o vyhodach a nevyhodach. Jedine s cim nesuhlasim je, ze Seat je na poslednom mieste, to urcite nie, staci sa pozriet triezvo na to Rapid/toledo - toledo lepsi podvozok, uz ho udajne dorovnali

Ibiza/ fabia - Ibiza ma lepsi podvozok, terajsi podvozok ibiza dostane az Fabia 3 a ibiza novy.

Minimalne SEAT a SKODA su na rovnakej urovni.

 

 

P.s.:

 

Pre zaujimavost dobry test:

 

http://www.autorevue.cz/skoda-octavia-combi-14-tsi-vs-seat-leon-st-14-tsi-jehla-v-kupce-sena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

necakam prehodnotenie cien ... nemozu to spravit .... ale kvalitu interieru a vybav by mohli pohnut hore ...

 

sorry ale to by taky nedávalo smysl...kdo by pak kupoval octavii pokud by kvalita interieru byla obdobna.... Myslim ze dost velkej krok uz byl ten novy volant a lišta :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímlo by mě proč teda všichni ty škodovky kupujou, když je hodně lepších aut za lepší peníze. Tak teď se dozvím, že češi jsou ....... a že si kupují škodovky ze sentimentu a slepé důvěry. Dobrá pomineme čechy a podíváme se jak si stojí Seat vs. Škoda jinde v evropě ? nebo raději né, protože bychom se dozvěděli že celá evropa je plná .......... . Nebo jak si to mám jinak vyložit ?

Často se taky uvádí že velkou část trhu tvoří firemní zákazníci... a to jako schválně kupují horší a dražší auta ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zaprvé v ČR tohle "vlastenectví" stále funguje, proto se všude kupuje vždy nejvíc domácí značka. Není to jen o ČR, je to i v Německu apod., všude se kupuje domácí značka nejvíce.

 

Polemizovat o tom, které auto je kvalitnější nebudu. 

 

Proč bych si zase koupil škodovku, případně VW koncern. Protože design těch aut se mi líbí a tak nějak těm autům rozumím. Fort, Mazda, Toyota nebo jiné značky mě nikdy nějak nepřitahovali a nebo na ně nemám dostatek peněz, bojím se cen náhradních dílů apod.

Ač jsem řidil jiné značky, nějak v nich nevidím ten důvod, proč bych si to auto měl koupit. V těch segmentech, kterých se pohybuji, tak mi nějak výrazně lepší komfort jiná značka nepřináší a pocit, že bych jel v lépe postaveném autě taky ne.

 

Toť můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem kupoval rapida ( lift ), tak mi pár lidí řeklo ať se taky kouknu na golfa, že je jen o něco málo dražší... A měli pravdu lepší auto a cena skoro stejná. Já jsem na to řekl, že chci auto do 300,000 s klimou, rádiem, el okna, malou spotřebu a velký kufr. A to za tyhle peníze dle mého názoru žádné lepší auto nesplnilo ( hlavně co kufru týče )... takže si myslím, že škodovka to dělá hodně dobře... nakrmí hlad po levnějších autech kde se dá sedět i vzadu a do kufru se ti vleze kočárek sekačka na trávu a bůhví co ještě jiného průměrný čech potřebuje převézt. K tomu to auto dobře vypadá, a ta výbava taky není špatná.

Editováno: , autor: runner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To naprosto souhlasím, dneska už je cenová politika Rapidu zas jinde a za 300 000 kč má už celkem slušně vybavené auto s velkým kufrem. Ono taky je to vidět i na prodejích Fabie, který za leden 2014 klesl o 30% oproti lednu 2013. Takže je vidět, Rapid SB i liftback zaplácl tu díru mezi Fabii a Octavii, po které nejspíš spousta lidí toužilo. Prostě auto za cenu Fabie s velikostí kufru Octavie. Podle mě škodovka udělala Rapidem nejlepší krok, který mohla udělat.

 

Co se týče tvého výběru, tak máš pravdu. Golf stojí relativně podobné peníze, má lepší zpracování a lepší výbavu, ale chybí mu ten kufr (který byl u tebe nejspíš rozhodující), co se týče Golfu variant, tak tam už je cena zas někde jinde a pro někoho může být kufr až zbytečně veliký zase.

Editováno: , autor: mc2uba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, kufr pro mě byl důležitý, a cenu jsem si stanovil do 300 000. Jsem asi v tomto ohledu průměrný čech, ale ten kufr se fakt hodí. Co se výbavy týče radio, auto klima a el. okna mi plně stačí... určitě cokoliv navíc je super, ale cena je cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"golf stojí podobné peníze"... jestli je tam rozdíl třeba 50tis. (ceníkovka je od 354K)  tak to moc podobný už není, neboť pro člověka co kupuje auto kolem 300tis není 50tis málo (1/6)...kdyby mi to bylo fuk tak do rapida za tech 50 narvu vic vybavy zejo anebo vemu toho o 50K dražšího golfa. :)

Kdybych kupoval auto za 800, tak ano tam bych 50K asi moc neřešil:)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi se Rapid prostě více líbí, než Leon nebo Korejci, ale za cenu, která mi vypadla z konfigurátoru, bych ho rozhodně nekoupil. Naštěstí prodejce na to měl stejný názor.

Editováno: , autor: amissus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvádm se kluci, teď jsem koukl na ceny podle konfigurátoru u VW :D opravdu jsem se zasmál a pochopil jsem, proč se u nás škodovka tak prodává. G7 za 350 000 kč a výš, VW Polo od 303 000 kč v základní výbavě. Chápu čechy, Fabii máte za 300 000 kč v naprosto plné výbavě. Polo nemá ani el. zrcátka za tu cenu.

 

Rapid Ambition začíná nyní v akci Fresh na 305 000 kč tuším, za 360 000 kč je už hodně slušně vybaven. Což o G7 se moc říct tedy nedá. Ještě kouknu na Seat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom tak pro úplnost, přidávám momentální ceny Rapidu v konfigurátoru, přičemž šly nahoru o cca 5000Kč proti listopadu a sleva může být klidně 25 000Kč.


Active FRESH 
S touto výbavou získáte navíc oproti verzi Active:
- Klimatizaci
- Přední mlhové světlomety
- Rádio BLUES - 1 DIN s CD a MP3
- Tónovaná skla
- 15" ocelová kola s velkoplošnými kryty Dakara

 

 

1.2 TSI 63 kW 5-stup. mech. 1x1.png 288 900 Kč

 

Ambition FRESH  
Tato výbava obsahuje navíc oproti verzi Ambition:
- Přední mlhové světlomety
- Rádio Swing - 2 DIN s CD a MP3
- SunSet (zatmavená skla)
- 3ram.  kožený volant s multifunkcí pro rádio
- 15" kola z lehké slitiny CARME 
- MAXIDOT
 

1.2 TSI 63 kW 5-stup. mech. 1x1.png 303 900 Kč
1.2 TSI 77 kW 6-stup. mech. 1x1.png 323 900 Kč

Editováno: , autor: bill.jr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...