Přejít na obsah

Hustenie pneumatik


peter roapid

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Na aky tlak fukate gumy na svojom rapidovi? Mam 1.2 77kW 185/60 R15, podľa udajov na stitku ma byt pri polovicnej zatazi vpredu 2.1 a vzadu 2.3, ked som zmeral nahustenie, co mam od dodania, tak mam po 2500 km vsade 2.15 a uz to sa mi zda na zadne dost tvrde...

 

Opravdu máš 185/60 r15? To je rozměr na 1,2 63kw. Na 77 kw je 195/55 r15.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty same gumy , a všude foukám 2.5 jezdím sam , mám rád tvrdé gumy , ale tak se mi to zdá malo ,auto má na nich tendeci ,se kimace při bočním větru , nebo spíše "vlnit"

Vlní se ti to proto, že máš přefoukané pneumatiky.

 

tlak2.png

Prostě při vysokém tlaku más menší plochu kterou se dotýkáš vozovky.

Uber a bude to lepší.

Editováno: , autor: martineQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahá pan je genius :) není sand každý typ pneu jiny ? je ! , čili určítě se bude lišít tlak v pnue del typu !

tak že penu za zatěžovým indexem 82 (třeba) bude mít tlak 2.1 ale pneu ze zatěžovým indexem 88 bud mít jiný tlak  (ber te to jako příklad)

 

a navíc se bude ,určítě lišit tlak pneu pasny výrobcem, od tlaku pro pneu Nokian WR D3 185/60 R15 88 T  XL , tedy aby byla sprvně "nafoukaná" !

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tu tak pročítám... nevím proč, ale napadá mne otázka... 

Nemá Manfroto bráchu? 

 

Jinak doporučené huštění pneu samozřejmě uvádí výrobce auta, výrobce pneumatiky pak max. tlak. 

 

vikyviky: a v tvém příkladu bude mít ta pneu i indexem 88 větší nebo menší tlak než ta s indexem 82?? To je v tvém příkladu docela zásadní údaj, jinak je to příklad nepříklad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

ahá pan je genius :) není sand každý typ pneu jiny ? je ! , čili určítě se bude lišít tlak v pnue del typu !

tak že penu za zatěžovým indexem 82 (třeba) bude mít tlak 2.1 ale pneu ze zatěžovým indexem 88 bud mít jiný tlak  (ber te to jako příklad)

 

a navíc se bude ,určítě lišit tlak pneu pasny výrobcem, od tlaku pro pneu Nokian WR D3 185/60 R15 88 T  XL , tedy aby byla sprvně "nafoukaná" !

 

 

Kolego,když toto nechápeš,tak si otevři víčko nádrže a přečti si v tam nalepené tabulce,na kolik máš nafoukat pneumatiky v závislosti na typu motorizace a zátěži vozu. Číst snad (na rozdíl od psaní) alespoň trochu umíš,ne? Tabulka je jistě srozumitelná i pro řidičky a i pro většinu méně chápavých motoristů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem jen chtěl řící , že každá pneu se bude jinak hustit jelikož pneu (smněs a provedení ) se liší provedením pneu a každý výrobce děla jinak pneu , defakto jeden typu pneu se bude mít spravny tal tak ! a jiný typ pneu zase bude mít spravný tlak jinak !

 

a to co si cucá výrobce auta z prstu, možná tak sedí na pneu ktará dodává k autu

 

jinak je to doporučený tlak a ne že tam musí byt , přesně co výrobce auta udáva !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zpět k huštění.

 

Mně by docela zajímalo, jak přesně měří tlakomery u benzinových pump. Narazil jsem na rozdíl i několik desetin. Jde někde zkontrolovat jak měří můj tlakoměr?

Tak jsem dneska v Best drive koupil, přezul a nechal odborně nafoukat pneu, takže porovnám sám. ;-) Snad jim to fouká dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já pro změnu někdy minulý týden píchnul pravé zadní, letní sadu, takže si s huštěním hraju každý den několikrát :-))

 

Jinak foukám jak je psáno, mrknu na gumy až je přezuju, co to s nimi dělá. Každopádně je na nich hrozně blbě poznat, že jsou podhuštěné, prostě kolem 1.5-1.8 se to vizuálně od 2.3. tolik nelíší : ))).

 

Jinak mám z výroby taky 185/60 R15

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...