Jump to content
AlesK

Nádrž - kolik tankujete?

Recommended Posts

Toto mě štve na současné 2.0tdi, stejné to bylo na minulé 1.6tdi, když při dojezdu 0 ujedu ještě cca 30-40km, dotankuji tak 44-46l,

syn u jeho služebáků to má stejně, u OII (2.0tdi i 1.6tdi face) to bylo celkem přesné. Vždycky je to psychologický boj - natankovat, nebo vydržet.

Je to nepříjemný a pěkně mě to sere. Musím tankovat na MOLce a když se mně nehodí tankovat - protože potřebuju někam včas dojet a pak v klidu natankovat - tak je to fakt jízda na pytel. Ano, mám asi třicetkrát ověřeno, že při nulovém dojezdu to dá ještě 100km. Ale červíček hlodá ... a hlodá ............ a hlodá.

Pri 30km dojazde po vypnuti pistole som chvilu cakal pokial to vysumi a docapovane az po hrdlo.

20190922_060707.jpg

20190922_060241.jpg

Jo, bohužel se ten problém s indikací skutečného stavu týká jen některých motorizací.

No ja som si to cez VCDS upravil a dvihol sa mi dojazd o cca 80km a este stale tam pri 0 par litrov je. 

Jaky rocnik a jakym postupem? Na predchozi dieselove jsem to zkousel a nic se neprojevilo.

11/2014 a postup tu uz bol uvedeny. Dnes som natankoval 43 litrov a vraj som mal podla udajov z CAN este 10 litrov v nadrzi, ale neviem na kolko je to vierohodny udaj.

zdravím,

od hlášky 0 km ujeto dalších 30 km.  Tankování po hrdlo 52 litrů. Asi  nemám standartní nádrž :)))

V 26. 11. 2019 na 21:26, misor1994 napsal:

11/2014 a postup tu uz bol uvedeny. Dnes som natankoval 43 litrov a vraj som mal podla udajov z CAN este 10 litrov v nadrzi, ale neviem na kolko je to vierohodny udaj.

Kdyz mas dojezd nula, kolik dotankujes? Nechcu ten parametr prepisknout. 

Pfuuu, skusal som to len raz, ale pravdupovediac si uz nespominam, kolko litrov som natankoval. Ja som ten parameter nastavil na 4 a dojazd sa mi zvysil z 780-800km na 880 +-

Možná by neškdilo, kdybyste psali, jakou máte motorizaci a rok. Protože například kolega s 2.0TSI DSG 2019 má 50 litrů nádrž a já s 2.0TDI DSG 2018 natankuju 40 (max 44 když jsem na nule). Takže bude hodně záležet na ročníku, motorizaci a převodovce.

No táto záležitosť sa týka hlavne 2.0 tdi, pravdepodobne aj 1.6 tdi. Ja mam 2.0 tdi, 110 kW, dsg, 11/2014. Bežne tankujem okolo 45 litrov, keď mi už zasvieti hladove oko default_smile.png

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Zřejmě se jedná minimálně o 1.6TDI a 2.0TDI s vlečnou nápravou. V pátek jsem jel nadoraz a auto bylo na dálnici mírně nervozní. Taková malá spekulace ...  jestli pak není těch cca 7kg v nádrži brané jako závaží u aut s těžkým předkem.

před 1 hodinou, misor1994 napsal:

No táto záležitosť sa týka hlavne 2.0 tdi, pravdepodobne aj 1.6 tdi. Ja mam 2.0 tdi, 110 kW, dsg, 11/2014. Bežne tankujem okolo 45 litrov, keď mi už zasvieti hladove oko default_smile.png

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Když zasvítí hladové oko, nedám tam ani 40 :-) Když jedu do nuly a kus jedu na nulu, tak dám těch 44-45l. Víc ani tuk. 2.0TDI DSG 110kw

Dnes dojazd 95km, podla udajov z CAN zbernice 8 litrov v nadrzi a po prve cvaknutie pistole tam voslo trochu viac ako 45 litrov a este som vyse liter dotankoval na dva razy, aby som dorovnal do 5 eur. (combi 2.0 tdi, dsg, 110kW)

Edited by misor1994