Přejít na obsah

Výměna manuální klimatizace za topení


Mr.Pavka

Doporučené příspěvky

A jak by to bylo s vykucháním manuální klimatizace z auta a mít tam jen základní topení?

 

Zaprvé jsem klimu nikdy nechtěl ale prostě tam byla.

Zadruhé je to věc, která se může potencionálně rozbít.

Zatřetí-žere to benzín.

 

Tak základní věc bude asi vymontovat kompresor klimatizace, vloženou kladku a dát kratší řemen pro motory bez klima.

 

Ale co dál?

 

Asi sem za exota, ale je lepší věc která se může potencionálně vysypat včas vyndat, než jí pak opravovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyrostl jsem bez auta, obyčejného telefonu, počítače, barevné televize, apod - stejně jako většina z nás. Držet se tvého hesla - tak nic nekoupím, páč by se to mohlo rozbít. To není rozmazlenost - to je pokrok a "zvyšování životní úrovně". Auto bez automatické klimatizace už bych nechtěl - jde o komfort cestování - stačí jak se jí naučíš používat a pak už na ni nedáš dopustit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když se ti to rozbije, tak když to nepoužíváš, tak ti to stejně může být jedno :D větrák ti pojede normálně :) já bych to nehrotil, třeba tomu přijdeš nachuť, jen je potřeba dodržovat nějaké zásady při používání, nechladit moc, ale optimálně, aby z toho člověk nebyl nemocný. Jak si na to člověk zvykne, tak už nechce jinak.

Pokud to budeš někdy potom prodávat, tak auto bez klimy ani nebude moc prodejné v dnešní době už, si myslím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, podle mě zbytečný zásah, pokud už v tom autě je  :kol-32:

Třeba se jednou někomu bude hodit.

Jak říkám, ona se ani pokazit nemusí, a pokud se pokazí, tak ti to jako jejímu neuživateli může být jedno a nebudeš to řešit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

No to je konečně "rozumná" řeč.

:kol-47:

Je to něco jako srovnat auta s a bez ABS.

Taky by tam být nemuselo (tedy funguje to i bez něho), ale s ABS je to prostě lepší (pro bezpečnost).

A když se na něj člověk zvykne, tak bez něj to už nejde.

:kol-28: :kol-28:

 

Jinak klima by asi šla vykuchat nebo minimálně "deaktivovat"

Však je tam jenom navíc klimakompresor, rozvody potrubí, výměník a pár elektrozapojení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...