Přejít na obsah

Tekoucí voda do kufru liftback (po otevření kufru za deště/po dešti)


Hravec

Doporučené příspěvky

Když zvedáš páté dveře, tak voda steče do prostoru kufru asi z místa na kraji, kde je to dodatečné gumové těsnění. Už se mi to také stalo, ale nezkoumal jsem, kde přesně to z těch dveří stéká. Combi má úplně jiný tvar dveří, takže je možné, že s tím není problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, podle popisu rozumím, že na rozdíl od combi, kde je kufr (spodní plechová část na víku) zahnutá dolů a tak se tam té vody drží minimum, respektive žádná.... což je u liftu pochopitelně jinak....

 

Jen pořád nechápu, kudy tam ta voda teče.... po obvodu kufru je stejný "okap - žlábek", kde je dodatečné těsnění, po kterém by voda měla stéci dolů pod auto...

 

Dovnitř by se mohla dostat jedině kdyby auto slálo šikmo, např. z kopce, tak kde udělali kluci inženýrský chybu  kol119  

 

Kufry jsou podobné:

post-85884-0-13585400-1401466539_thumb.jpost-85884-0-76676100-1401466571_thumb.j

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, takže rozdíl proti combi je jen v tom, že tam se žádná voda nedrží, takže nikam nemá co natéct :kol-28:  , jinak je to knotrukčně stejné...

 

Mě se teda víc líbí jako řešení ta decentní lišta po bocích okna...  než ta guma dole, respektive je dost široká, takže to možná bude hodně vidět, ale fotka může zkreslovat.... a nebo otvírat pomalu, je otázka jak často se to s tou vodou stává...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice to sem moc asi nepatří, protože je to o vodě u OIII a já mám Rapida. Parkuju na ulici z mírňoučkého kopce a ještě je silnice nakloněna dost k chodníku. U OI to byl fakt děs-běs, vody nateklo do kufru docela dost. Holt jsem se naučil zvedat víko nadvakrát. Nejprve trochu, cca 10-15cm aby voda odtekla do žlábku a až pak otevřít naplno. Teď u Rapida? Pohoda-jazz. Do kufru mi nenateče nic. Asi je to u něj vyřešený líp než u OI, OII OIII..... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 1 rok později...

Chlapi nerad bych tu vymyslel kolo, proto vyuziju tema o tekouci vode. Vzhledem k tomu, ze uz i v Brne napadlo par cm snehu, tak pri otevreni kufru mi tam padla vetsina, co byla po stranach kufrove spary. Prijde mi, ze je to docela spatne udelane.

Nema nekdo pristup (snad Pawouk) ke skodovacke servisni dokumentaci, jestli tam o tom nahodou neco neni? Tesneni v prednich dverich mi budou menit cca za 14 dni, tak bych to zfoukl pri jednom.

Jinak samozrejme me zajima, jestli ma ted v zime nekdo stejny problem jako ja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...