Přejít na obsah

Kamera "černá skříňka" - zapojení a umístění


Diamant

Doporučené příspěvky

No, z příspěvků výše vyplývá, že i amatérská videa, či fotky z dovolených, kde třeba budu natáčet památky včetně jiných turistů a domorodců, jsou prohřeškem proti ÚOOÚ.

Jinak ta kamera Blackvue je i můj tip. Malá, skladná, nenápadná... Díky za postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já už ted bez kamery nevyjedu ani na metr, to máte všude samý kolaře, chodce, kteří si myslí že mají absolutní přednost na přechodech...řidiče, kteří si myslí, že červená je to samý jako zelená a že ostatní zastaví....mám ji už pořád přidělanou za oknem, vždyt auto de facto ani jeden den nestojí a když už tak tam stejně zůstává :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám taky kamerku stále v autě..mám od Mia kameru za necelé 3000 .. je jednoduchá jen přední s displejem a otřesovým čidlem a taky nějakým čidlem přetížení .. už jí mám pár let a natočila toho už docela hodně :) zajímavé chvilky i nehody .. mám ji napojenou pořád na roztrojku do autozapalovače a v té mám ještě zapnutou nabíječku na mobil a nově také HF sadu :) jen to strčím do autozapalovače a hned se vše zapne.. skvěle, jen kdyby šla elektřina vézt vzduchem :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu displeju. Ja osobne si myslím, že to má byť čierna skrinka, a nie TV do auta, preto tam displej nemá čo hľadať. Ak treba dokazovať a dom si istý o svojej nevine, tak dokazovanie môže počkať aj na doma, keď si pozriem záznam v PC. Ale v tomto prípade netreba ani to, lebo kamera má zabudované wifi, a je možné záznam pozrieť aj priamo na mieste cez mobil. Výrobca dodáva priamo aj softvér pre telefóny s OS Android iOS. Mne osobne na tejto kamere vadia iba dve veci. Prvým veľkým problémom je cena, a druhým, ale už menej dôležitýmje absencia tlačítka na archivovanie alebo zablokovanie záznamu proti zmazaniu. To sa niekedy hodí, ak človek chce mať na neskôr uloženú nejakú zaujímavú situáciu ktorá sa stala pred/za autom, ale nemá možnosť hneď v ten deň to spracovať.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

e1.: Jo ta wifina je super, tim padem by to mělo jít zablokovat přes ten telefon to video ne? 

 

HonzaR: Kameru za zadní okno zrovna řeším, bohužel však jsem zatím nenarazil na nějakou, která by si poradila s origo sluneční clonou a dokázala ji přeostřit, aby byl obraz aspon trochu rozumný. 

Napájení kamery v případě, že nechceš pořád zapínat a vypínat, tak jedině si udělat vlastní řešení a napojit se přímo do pojistek tak aby napětí spínal klíček, u FII to bohužel jinak nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To označovanie cez mobil by malo fungovať, ale počas jazdy to je dosť nepraktické. Predsalen sa musíš pripojiť, a nájsť konkrétny videosúbor. Nie je to štýlom, niečo sa stalo, stlačím tlačítko a je to zaznamenané, a keď budem mať čas, vrátim sa k tomu (hoc aj pol roka).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím uživatele a čitatele tohoto fóra. Dobré počtení o autokamerách je na Polských stránkách autowrzuta.pl.Též jsem se rozhod pro autokameru.Těch ,co neohrožují jen sami sebe,ale i jiné účastníky silničního provozu, jako by přibývalo.Snad to někomu pomůže, při hledání dobré kamerky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Ahoj, veci sa majú tak, že som ukecal Ježiška na čiernu skrinku. A Ježiško bol ešte tak šikovný, že si ešte včas stihol pozrieť recenzie najnovších konkurenčných modelov oproti BlackVue, a nakoniec mi doniesol pod stromček najnovší model Thinkware F770. Dôvodov pre zvolenie tohto modelu bolo viac:

  • lepšia kvalita obrazu
  • 1080p zadná kamera oproti 720p
  • nižšia cena
  • prítomnosť tlačítka pre uloženie nahrávky
  • tenší dizajn
  • nižšia spotreba v pohotovostnom režime
  • netreba dokupovať Power Magic Pro na ochranu batérie, kontrola napätia je priamo v kamere
  • kábeláž pripravená rovno na zapojenie do poistnej skrinky, tj. bez koncovky do zapaľovania

 

Mínusov bolo tiež pár, ale nie vážne:

  • horšia dostupnosť
  • menej známa/rozšírená značka
  • menej vecí sa dá konfigurovať/nastavovať
  • oproti BlackVue DR650S-2CH absencia cloud funkcií
  • pevne definovaná dĺžka video súborov (1 minúta)

 

A teraz by som sa rád dostal k tomu najdôležitejšiemu. Ako mám kameru zapojiť, a ako a mám vieš káble?
Moja predstava je taká, že hlavná kamera pôjde za spätné zrkadlo. Zadná kamera logicky na zadné sklo, v oboch prípadoch ale musím dávať pozor na to, aby kamery boli v mieste kde stierajú stierače. 

 

Takže moja otázka: ako a kde mám viesť káble tak aby boli skryté, ale aby som zároveň nemusel zbytočne rozobrať celé auto? Zadná kamera je zapojená do prednej.

 

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, dick napsal:

Stále mysli na snadné odejmutí. To že v Rakousku to nesmí být stále platí, a aby to bylo úplně jasné, ani ve vypnutém stavu ! Oni jsou nějaká omezení i v jiných zemích, ale tam nejezdím, tak se o to nezajímám.

 

Nestraš, ono to není zase tak horké. Kameru v autě mít můžeš, dokonce můžeš pro vlastní použití i nahrávat, jen to nesmíš bez úprav (zakrytí/rozmazání tváří/RZ) použít, natož veřejně vystavit na internetu. http://auto-kamera.cz/pravni-dalsi-souvislosti/

 

Jinak snadné odejmutí samozřejmě ano, ale ne kvůli Rakousku či některým spolkovým zemím SRN, ale kvůli starým dobrým českým smažkám a podobnému ksindlu, který je schopný kvůli pár stovkám zisku způsobit škodu v tisících až desetitisících. :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestraším, kameru nesmíš mít v "A" umístěnou ve vozidle ani ve vypnutém stavu ! Zapomeň na teorie o jejím užití atd., PROSTĚ NESMÍŠ. Je to stejně trvdé jak u nás S mobilem, aby to dementi telefonující za jízdy pochopily, tak ho nesmíš mít ani v ruce a není potřeba dále diskutovat o jeho použití, tam je to to samé ! Prakticky to znamená např. pro ty co jedou autem do Chorvatska, že by měli kameru přes "A" sundat. Mysli si o tom co chceš a dělej jak uznáš za vhodné!

Editováno: , autor: dick
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, kecka napsal:

Já ji mám taky za zrcadlem prilepenou na tom černém .... Kabel jsem tahal za strechovici pak sloupek A až k pojistkovnici kde jsem dal + po zapnutí klíčku a na plech dal - 

 

Jediný príspevok k téme. No, ja chcem, aby kamera fungovala stále, tj. aj keď je zapaľovanie vypnuté. Ďalej ma zaujíma, že ako si prešiel od A-stĺpika k poistnej skrinke. Chcem to spraviť elegantne, pokiaľ sa dá, tak rovno neviditeľne.
Ďalej ma zaujíma ako najlepšie viesť kábel k zadnej kamere. Mám ísť pod stropom, alebo zísť dole pri A-stĺpiku, ďalej pod kobercom a pri C-stĺpiku zase späť? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud potřebuješ  +  pořád...  Tak vem zkoušečku a u pojistek jukni kde je stálé + ...

Kabel jsem tahal pod střechovicí ( jde tam pěkně zasunout ze strany od skla pokud není hodně  hrubý) pak sloupkem A (taky jsem to zasunul ze strany okna) a pak mezi palubovkou a sloupkem A ( je tam mezera)  A pak protáhl k pojistkám sundal jsem boční dekl na palubovce( je tam hodně místa)

 

Tu zadní kameru budeš mít kde ?  

 

 

NQuCHz.jpeg

IMG_20161226_155930.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, e1. napsal:

 

Jediný príspevok k téme. No, ja chcem, aby kamera fungovala stále, tj. aj keď je zapaľovanie vypnuté. Ďalej ma zaujíma, že ako si prešiel od A-stĺpika k poistnej skrinke. Chcem to spraviť elegantne, pokiaľ sa dá, tak rovno neviditeľne.
Ďalej ma zaujíma ako najlepšie viesť kábel k zadnej kamere. Mám ísť pod stropom, alebo zísť dole pri A-stĺpiku, ďalej pod kobercom a pri C-stĺpiku zase späť? 

teď jsem to dělal o víkendu na roomovi, zatím nedokončeno, bo mi Číňan poslal pojistkový kabel s koncovkou 2xUSB namísto zapalovače. Ale oddekluješ bok palubky ... a co se týká pojistek, když jsem proměřoval, tak v dolní řadě vlevo bylo alespoň 5 za sebou, co nebyly závislé na klíčku ve spínačce, bylo tam +12V pořád.

20161226_103221.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že s tým skončím u elektrikára. Žiaľ, vôbec nemám žiaden voltmeter, ani dostatok skúseností s rozoberaním auta. Resp. chýba mi to najdôležitejšie, zatiaľ nemám garáž, kde by som sa tým mohol hrať.

Čo sa týka zadnej kamery, presné umietsnenie som si ešte neurčil, ale určite musí byť niekde v strednej časti zadného skla, alebo blízko k nemu, a v mieste kde stierajú aj stierače.

 

A napájanie cez lampičku v strede určite zamietam, tam ide prúd totiž iba vtedy, keď sú otvorené dvere. Ak sú dvere zatvorené, tak nesvieti ani lampička, tj. nie je tam ani napätie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

e1: Myslím, že měl "osobne" na mysli čtecí lampičku, která se dá zapnout kdykoliv, nezávisle na dveřích, tudíž tam skutečně musí jít stálé napětí. Jen si říkám, jestli auto neumí při poklesu napětí na baterce všechny tyhle přívody odpojit. Když nechám čtecí lampičku dlouho svítit, za nějakou dobu zhasne, stejně jako lampa v dlouho otevřeném kufru nebo dlouho puštěné rádio. Když chceš nepřerušený chod, aby nakonec nebyla jediná 100% spolehlivá cesta přímé připojení na baterku (s vlastní pojistkou samozřejmě). :)

 

dick: Právník ÖAMTC i šéf dopravní policie Vorarlberska to evidentně vidí jinak. Ale pokud se člověk nechce na silnici handrkovat s natvrdlým dopravákem, který má vlastní názor (stejné jako u nás), je samozřejmě jistější kameru sundat. Jen by mě zajímalo, jak se sundavají integrované kamery. Tam leda přelepit objektiv. Otázka je, jestli by taková přelepka nemusela být nějak certifikovaná nebo rovnou homologovaná, aby byla uznatelná. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E1., elektrikara mozno nepotrebujes. Aj napr. taky zadny stierac - zapina sa az po otoceni kluca. A navyse sa bez neho jazdit da, aj v pripade, ze ti tam kamera ci ine zariadenie odpali poistku. Ocovi som tak v Roome napajal Mio kameru (tusim MiVue 518). Navyse tam ma rovno napojeny aj kabel k navigacke i mobilu. Nepoyziva obe zariadenia naraz. Tahane cez strop k A-stlpiku, ten bol pri montazi dole a napajaci kabel kamery stiahnuty paskami k povodnej kabelazi. Po demontazi bocneho plastu ako je uvedene vyssie sa da kabel pretiahnut k poistkam. Pridavali sme navyse este jednu zasuvku pre 12V v priestore pod ovladacom svetiel (foto). Zapojene na zadny stierac a zvysena hodnota poistky zadneho stieraca. Kamera sa zapne hned po starte, problemy s baterkou (okrem veku a slabsej kapacite) neevidujeme. Nabija sa v zime preventivne stale, aj pred montazou.
52eb6b0e8400ad245bfb07686d246a10.jpg

Podobne sme sa snazili skryt kabel od navigacky. Ten isiel za vyduchy kurenia a poza radio smerom k poistkovej skrini do 12V rozbocovaca. Zatial funkcne vsetko...
80c508c6541b61fc2baa565bc1e84d00.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JayBee1, presne ako píšeš, lampička v strede po nejakom čase zhasne aby sa nevybíjala baterka, takže to určite nie je riešenie. Ja to vidím tak, že sa pôjde priamo do poistnej skrinky a nebudeme vymýšľať už vymyslené. Už som si našiel aj nejaké firmy ktoré montujú kamery do áut. Budúci týždeň keď skončí dovolenkové obdobie zavolám im a uvidím. Mne osobne sa nechce hlavne do rozoberenia auta, ale kvôli zadnej kamere asi nemám moc na výber.
 

Ale keď už budeme pri tom, možno ich požiadam, aby mi nejak skryli USB kábel pre nabíjanie mobilu ktorý ja mám zase pre zmenu umiestnený v držiaky na stredných výduchoch vetrania/klimatizácie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...