Přejít na obsah

Kamera "černá skříňka" - zapojení a umístění


Diamant

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, Alma napsal:

Tak první "ostrá" zkouška,

jsem spokojen, vše funguje jak má ,ale zjistil jsem, že mi nestíhá počítač při přehrávání a doufám, že mi někdo nevysklí okno jak se mu to bude líbit.

SW na zobrazení funguje perfektně.

 

 

Počítač ti nestíha asi kvôli vysokému rozlíšeniu nahrávania. 1440p nezvládajú niektoré staršie pc. Skús si to znížiť na 1080p a uvidíš či to bude stále trhať

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdroj jsem koupil na Ebay.

Třeba zde

http://www.ebay.com/itm/Pro-12V-to-5V-Hard-Wire-Adapter-Cable-MIni-USB-Micro-USB-For-Car-DVR-Camera-YY-/322388067645?var=&hash=item4b0fd3853d:m:migvyaPZXtGcSN_6S4w0O0Q

mají tam i zdroje prot ty co chcou nahrávat na pohyb na parkovišti a mají kameru zaplou pořád. Zdroj se odpojí při napětí baterky menším jak 12V.

Jinak pro info ta moje A119 žere asi cca 360 mA

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlumivka a kondík velký tam je, tak snad to bude good ... mluvím totiž z vlastní zkušenosti, kdy mi z Alíku poslal pojistk.kabel, ale namísto zapal.koncovky mi tam hodil koncovku 2xUSB takže abych nemusel bastlit, koupil jsem si akorát 1,8m datový kabel USB/microUSB, ovšem po namontování, jakmile se aktivovala kamera, šel FM příjem do háje. Takže jsem musel koupit zapal.zásuvku a kameru připojit přes origo kabel ke kameře s zapal.zásuvkou na 12V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je vlastně spínaný zdroj -měnič napětí. Ono v podstatě bych to nemusel ani kupovat,  dal by se rozlousknout a upravit ten adaptér do zásuvky co je součástí kamery, ale podle mne je to škoda. A stejně bych musel shánět a bastlit nějakou krabičku. Navíc do toho teď ještě nechci vrtat jelikož je na to záruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem jednou viděl na čínském e-shopu kameru zabudovanou  ve zpětném zrcátku, mělo to jen čočku jak mobil a jinak nebylo nic vidět. Znamená to vyměnit zrcátko, ale já v něm mám u korejce kam jsem to chtěl, nějaké senzory, takže to nejde. A nebylo to vůbec drahé. Tehdá mě to velmi zaujalo z hlediska odpadnutí problematiky umístění, vedení kabelů atd. Tož jen tak pro zajímavost.

Editováno: , autor: dick
pravopis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj rád bych se zeptal kde máte úmístěnou kameru. Měl jsem jednu uprostřed čelního skla těsně nad palubkou. Ale nyní mám chvíli Truecam A7s a mám jí těsně vedle zrcátka a pořád uvažuju jestli jí nedat někam jinam, jen nevím kam. Držák s gps modulem je obrovský a uprostřed by překážela.

 

Obávám se, že v případě nehody by jí airbag spolujezdce rozmetal do prostoru auta a někoho by mohla ještě zranit. Nemáte stejné obavy? A nebo by se mohlo podle mě i stát že by airbag proděravěla a on se nafoukl málo a spolujezdce by to poškodilo více než ochránilo..

 

Viděl jsem ale že i městská policie má takto danou kameru v autě. Ale když jsem se díval na crash testy F2 tak tam odletí i zrcátko jak se airbag nafoukne. Takže kamera by byla fuč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jen pro inspiraci.

 

Konečně došel napájecí adaptér. Provedení celkem kvalitní. vyměnil jsem však kabel s USB, který byl u kamery, zkrátil, napájel. Má větší průřez žil  a stínění.  Adaptér jsem předtím odzkoušel pro jistotu bez kamery.Dává pěkných 5V. Střeva jsou totožné z adaptéry, které se strkají do zapalovače, jen jsou v jiné budce. Cena na Ebay cca 83,-Kč.

 

Umístění provedení viz foto. Kabel jde pěkně protáhnout bez sundávání plastů, pěkně se schová a není vidět. Jen takové upozornění, kdyby to někdo tahal . V oblasti palubky je spousta velmi ostrých hran. Takže je třeba dávat pozor aby se kabely časem neprodřely a pořádně uchytit ať vám to nezačne někde vrzat.

 

Co se týče Vifio A119 tak zatím max. spokojenost. Vše funguje jak má , obraz perfektní. Při rozlišení 1080P/60FPS je pětiminutový záznám co mám nastaven velký cca 1Gb.

IMG_20170317_144854.jpg

IMG_20170317_144955.jpg

IMG_20170317_145121.jpg

IMG_20170317_151321.jpg

IMG_20170317_153204.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpět k napájení kamer apod. Proměřil jsem pojistkovku u Rooma a kontakt s napětím při otočeném klíči mám na volné pozici 27, kontakt se stálým napětím je na pozici 46 pro originál alarm. Pochopitelně ale v obou případech chybí kontakt na druhé straně budoucí pojistky. Jaký konektor tam patří?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malta: Stálé i klíčkové. Obojí budu potřebovat.

 

Alma: Bude to trvalá instalace, kvůli které budu muset odstrojit skoro všechny krycí panely a stropnici, takže to chci udělat pořádně a raději bych tedy přidal kontakty do pojistkovky a udělal tomu vlastní jištěný okruh. Bez adaptérů, bez lepení k něčemu jinému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 12. 2016 na 17:02, JayBee1 napsal:

s tymi policajtami v rakusku a zakonmi mate pravdu v A by sa nemalo nahravat ochrana sukromia ... v rakusku ta ich mentalita...oni musia byt total vzdy na vrchu.... preto riesim tu thinkware 770 lebo ta ma v sebe zabudovany ten snimac odstupu od auta ...takze to by bolo ako riesenie...a vysvetlenie pre policajtov .... aj ked natrafis na debila tak nemas sancu... tiez riesim to zapajnie od svetla mate pravdu s tym ze automaticky tie novsie auta pri poklese napatia vypinaju spotreebice... este nad tym rozmyslam ako dalej ... preto citam fora... atd.. recenzie... uvidim ..mne sa paci to riesenie k stropnemu svetlu... staci ze musim riesit zadnu kameru ... len neviem presne co urobim s napatim lebo myslim ze vo svetle je 12v a kamery mavaju len 5V a prehrievanie pod svetlom by som nechcel riesit...vela ludi to robi tym magicom pro ...ale schovavaju potom napajanie pod pristrojovky dokonca to natlacia do poistnej skrinky cele...tam ide o to ze ked si tel. nabijam tak nabijacku mam uplne horucu takze neviem... katastrofa cele schovavat to nechcem aj s nabijackou...ale zapojit ku kablom niekde a nebat sa prehrievania

.... chlapi budte taky dobry dajte mi radu zo zlata .. . :) dakujem

 

 

 

Editováno: , autor: Tomas Beginer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malta: Bez smyslu by se, myslím, téma obešlo, ale že jsi to ty... ;) DVR bez vlastní baterie musí mít nějak napájené hodiny, to je celé.

 

Pokud by byl DVR stále zapnutý, dokázal by po nějaké době vytřískat baterii, obzvlášť v zimě. Takže touto cestou jít nechci. MIP detekce pohybu v podstatě nic neřeší, protože kamera jede pořád naplno, jenom se záznam neukládá. G-senzor je fajn pro zamčení záznamu při větším otřesu, ale to je asi tak všechno, k čemu je dobrý. Na nahrávání je v okamžiku otřesu pozdě.

 

Pohrávám si s myšlenkou přepínače, kterým by bylo možno nahradit klíčové napětí trvalým a potom by jely kamery pořád, což by bylo fajn třeba na parkovišti u supermarketu. Má to ale svá úskalí, aneb Murphyho zákony fungují. Tisíckrát to necháš zapnuté a nic, jednou to zapomeneš vypnuté a zrovna tě někdo naboří. Tisíckrát to vypneš, jednou to zapomeneš zapnuté a zrovna to bude delší odstávka po které už nenastartuješ. Plus s trochou smůly tě navíc někdo naboří po vybití baterie, takže ani nebudeš mít záznam. Zatím tedy jenom myšlenka...

 

Tomas Beginer: Jo, na ochranu šmejdů EU brzy dojede, jestli se něco nezmění. Vždycky se mi vybaví ten majitel obchodu, co dostal za zveřejnění fotky zloděje pokutu. Nakonec to soud zrušil, ale trvalo to 3 roky a už jenom fakt, že takovou samozřejmost musí řešit soud, mi pořádně hýbe žlučí. "Pachatel trestné činnosti musí počítat s tím, že jeho práva na ochranu osobní identity nebudou chráněna stejně jako práva osob, které jednají v souladu se zákonem!"

 

Ale to už jsme od tématu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, JayBee1 napsal:

.... Pochopitelně ale v obou případech chybí kontakt na druhé straně budoucí pojistky. Jaký konektor tam patří?

Piny v pojistkové skříňce jsou ty samé co v normálních konektorech. Velká pojistka https://www.ahifi.cz/iso-konektor-pin-samice-254082.html malá pojistka https://www.ahifi.cz/mini-iso-konektor-pin-samice-254101.html . Podle obrázků to budou ony. Já jsem je měl nakoupené už dávno do konektorů do Felicie a pasovali tam. 

A když je chceš zastrčít do pojistkovky, tak se musí odsunout zajišťovací lišta. Jestli si dobře vzpomínám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na môj vkus na to idete moc komplikovane. Ak je potrebné ustrážiť, aby kamera nevybila batériu v aute, a kamera nemá funkciu kontroly napätia, tak na túto vec už dávno existuje úplne jednoduché riešenie, krabička BlackVue Power Magic Pro. Nastavíš si cut-off napätie, pri ktorom kamera prestane dostávať šťavu a hotovo. V baterke ostane dostatok šťavy na naštartovanie a kamera bude tiež fungovať do maximálnej možnej miery. A ak je potrebné tento čas predĺžiť, existujú menšie doplnkové a inteligentné batérie priamo na tento účel, tj. napájanie kamier. Tie sa samé dobíjajú ak auto ide, a predĺžujú čas dokedy kamera dokáže fungovať. Problémom je iba ich cena a pri malých autách ich vhodné umiestnenie.

Čo sa týka spotreby kamier, je tam rozdiel podľa nastaveného režimu. Energeticky najefektívnejším spôsobom bude asi detekcia na základe akcelerometra (G-senzor) a následné spustenie nahrávky. Ak sa po detekcii pohybu má uložiť aj nahrávka spred detekcie, tak tam musí celý čas byť zapnutá aj kamera, takže spotreba bude už blízka režimu kedy sa obraz priebežne nahráva a zapisuje. Rozdiel je ale v tom, že pri akom fps funguje kamerka v parkovacom režime. Ďalej je rozdiel v tom, že aj keby išla na maximálne fps, stále sa nevykonáva zápis, ktorý je energeticky o niečo náročnejší. Preto ak kamera má parkovací režim, doporučujem ho používať, lebo bude energeticky určite menej náročný.
Ďalšia vec je to, že pri priebežnom nahrávaní sa síce ukladá všetko, ale keď nechám auto zaparkované deň, alebo dva, tak záznam sa niekoľkokrát spoľahlivo prepíše, tj. aj tak budem mať len posledných pár hodín záznamu. V režime kedy kamera funguje ako pri jazde, reaguje iba na silnejšie nárazy, ako v prípade nehody. Malé ťuknutie alebo oškretie počas parkovania je vtedy prd platné, lebo je slabšie ako prejazd cez malú nerovnosť. V takomto prípade bude nahrávka uložená, ale záznam nebude chránený proti prepísaniu, lebo kamera nevie, že auto vlastne parkuje. Pri návšteve supermarketu to môže stačiť, ak majiteľ si skontroluje auto pred každým odjazdom, ale iba v tomto prípade.

Čo sa týka napojenia, doporučujem priamo na niektorú poistku takýmto UNI držiakom poistky. Existuje v rôznych veľkostiach, a pohodlne sa to zmestí do poistnej skrinky.

uni_drziak_poistky.thumb.jpg.d611a8e94c6c9cb76ce6d013eb5f3ed9.jpg

 

Malta: Neviem akú kameru chce JayBee1 použiť, ale dva káble napájania a mínus na kostru sa bežne používajú pri niektorých značkách kamier ktoré sa montujú na pevno. Jeden kábel sa zapojí niekam na zapaľovanie, resp.poistku ktorá žije iba po naštartovaní, a druhý priamo na batériu. Podľa toho či ide napätie cez oba, alebo iba cez jeden kábel potom kamera vie, či má fungovať v bežnom, alebo parkovacom režime. Ja to takto mám. Mne osobne na tomto riešení vadí iba to, že kamera registruje ako incident počas parkovania aj môj príchod a nasadnutie do auta, vrátane otvárania a zatvárania dverí a kufra, a tak isto všetky opustenia vozidla ktoré trvajú dlhšie ako 20 sekúnd od vypnutia motora. Je to vlasnosť kamerky ktorá by išla softvérovo zmeniť, ale výrobca túto možnosť neponúka. Preto by som potreboval takú poistku ktorá je pod prúdom až dovtedy kedy zamknem dvere, ale taká vraj v aute nie je. :-(
 

Čo sa týka uloženia presného času a nastavenia, zase existujú dve riešenia. Nastavenia sa dajú okrem malej flash pamäte uložiť aj priamo na pamäťovú kartu a presný čas sa dá získať z GPS signálu. Samozrejme palubná kamera to musí podporovať, ale elegantné riešenia existujú. :)

 

Editováno: , autor: e1.
Doplnenie.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...