Přejít na obsah

FIII - sleva %


svsv

Doporučené příspěvky

Když jsme u těch slev, pokud se člověk snaží a narazí na příjemného prodejce, s nevelkými kompromisy dosáhne slevy více jak 20%. Bez nějakých velkých konexí jsem se dostal na cenu mírně pod 270 000,- Kč za Style Plus 81 kW, ceníková byla 342 000,- Kč. Jediné omezení bylo, že auto mělo nájezd cca 400 km a 3 měsíce stálo na salónu, jednou jsem vůz na víkend zapůjčil autosalonu (+800 km nájezd a 14 dnů vydžet s polepy). Po dalších 3 měsících jsem si auto přepsal na sebe... Sice jsem trochu riskoval, že s mým vozem jezdí prodejce a může najet kdo ví kolik a kdo ví jakým stylem, ale ve výsledku bylo ježděno 1200 km pomalou předváděcí jízdou, což si myslím, že za ušetřených 70 000,- Kč stojí. Tím si autosalon získal i mou důvěru. Dokonce si občas pohrávám i s myšlenkou, za kolik bych asi FIII Style plus, 81 kW prodal teď s nájezdem 10 000 km? :)

Editováno: , autor: Cubais
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechcete míchat předváděčky, fleetová auta s klasickým prodejem, že né...

 

Pro_man: nediv se zdejším na reakce, co vím, tak sleva na Fabii se pohybuje mezi 4% - 6%, když napíšeš jen tak napíšeš že máš slevu cca 14% a asi až po 5 příspěvkách z tebe vyleze že se vlastně jedná o nestandartní nákup, tak se nediv :) Ještě to přimícháš do nějaké všeobecné diskuze nad cenou aut :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale já jsem nepsal že mám  slevu 14%... psal jsem jakou cenu máme finálně na faktuře... samozřejmě kdybych dával auto na protiúčet a promítlo by se to do finální ceny (odečetla by se a nebylo to z ní zřejmé) dal bych to vědět... Ještě jednou... auto nebylo na fleetovou podporu jelikož na RČ nelze vzít... u nás je to kombinace kombinovatelných akcí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, ale byla tu debata o ceně a napsal jsi, jak je ceníková cena imaginární číslo ( což je pravda, vždy je nějaká sleva ) a jako příklad jsi uvedl sebe, jak máš auto se slevou 50tis, napsal jsi to jen tak, jako by se nechumelilo, pak se pár lidí ozve, protože to normální smrtelník ani omylem nedostane, jako důkaz jsi pak hodil "pofidérní" scan. Pak až z tebe vylezlo jak to probíhalo...  kdyby jsi rovnou napsal že jsi tahal za nitky, protislužba za odběr aut v práci apod. tak věř tomu, že by se té slevy nikdo nechytil a nikdo by nad ní nepolemizoval ( to jenom na vysvětlení, jak se divíš našim reakcím :)

 

PS: nikde netvrdím, že máš auto na fleetovou smlouvu, ale částečně to mělo na to vliv :)

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, že se Vám do toho vkládám, ale pořádnou slevu dostane každý i bez tahání za nitky, pokud mu nevadí auto, které je předváděčka, nebo se je schopen domluvit s prodejcem na podmínkách. Je to jen o přístupu a komunikaci. Respektive ne každý, tolik předdváděček není :) Ovšem chápu, že někomu nevadí za nové auto dát pomalu ceníkové peníze, pokud chce mít funglovku, ve které skoro nikdo neseděl s nájezdem z fabriky, kamionu a projížďky před předáním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná máš pravdu... i když jsem to stejně nemyslel vychloubačně nebo zle... Nitky hrát roli mohli i nemohli... Nevím... myslím že kdokoli kdo se snaží a zajímá se, čte akce, a stará se, na tuto cenu se může také dostat...  Já třeba u Tebe vidím, že píšeš... sleva 4-6% Některé by taky mohlo zarazit proč jsi ty dostal třeba 6 on nedostal 6 a dostal 4... pak by se divil a na dokument který ten by jsi mu poslal se 6% slevou, ještě by Ti řekl že jsi to upravoval... atd... Taky by jsi se asi trochu bránil...

Sorry ve Vláknech o Octáviích když jsem se staral o podpory a slevy jsem viděl fakturu tuším se 14% s komentem (na scanu objednávky) VIP sleva 14% taky jako by se nechumelilo.... taky mě mrzelo že jsem do té doby měl jen 9% a nevěděl jsem jak... Ano....Bylo by pro mě nejjednodušší je označit za "blbce" (i když to tu nezaznělo) a tvrdit že je to nemožné... Defakto se jim i veřejně zasmát ale proč? Ne, raději jsem se začal pídit po tom, chodit a pak si vyběhal slevu na své O3 taky pěknou... Věř tomu že to jde a pro mě je to už tak jakoby se nechumelilo...Snažím se... lidi co jim naceňuju auta si pomalu myslí že v tom autosaloně mám snad náhradní ženskou a podvádím manželku.... :-D

 

Hele, asi bych to ukončil.... Budu na jaře naceňovat Fabii Style 81kw combi s metalízou... pro kolegu na IČ jestli chceš ozvi se můžeme si zase předat informace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro_mane, hoď sem, prosím, fakturu se všema položkama. Ta cena je opravdu velmi podezřelá a z faktury by mělo být vidět víc. Pokud opravdu nebyl použit "trade-in" bonus za odkup auta, platilo se v hotovosti, tak ta cena je z říše snů.

 

Něco napovídá už nevyužití paketu Plus za 10 000Kč, když je v objednávce vyhřívání sedadel za 5 000Kč. Velká většina lidí ho bere, přidává za 5000Kč ještě sunset, multifunkční volant, zadní repro. Prostě a jednoduše to smrdí nějakou cílovou skupinou nebo ZTP.

 

 

Na Octavie má můj zaměstnavatel s odběrem několika desítek aut ročně slevu 21,5% a to za podmínky odběru určitých výbavových stupňů, motorizací atp. Je to navíc přes leasingovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bojler:

 

fakturu sem klidně hodím... vymažu z ní pouze prodejce číslo komise a moje údaje... Pokud Vám to už od teď připadá nedůvěryhodné kašlete na to řekněte si že jsem vychloubánek a baron prášil a uzavřeme to :-) Nebyl bych první a asi ani poslední...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, že se Vám do toho vkládám, ale pořádnou slevu dostane každý i bez tahání za nitky, pokud mu nevadí auto, které je předváděčka, nebo se je schopen domluvit s prodejcem na podmínkách. Je to jen o přístupu a komunikaci. Respektive ne každý, tolik předdváděček není :) Ovšem chápu, že někomu nevadí za nové auto dát pomalu ceníkové peníze, pokud chce mít funglovku, ve které skoro nikdo neseděl s nájezdem z fabriky, kamionu a projížďky před předáním.

 

ano, přesně tak to je, většina lidí si nepřeje, aby na to auto šahal, někdo v tom jezdil, měl auto nějaký čas polepený apod. :)

Ale kdo chce vyšší slevu, tak to samozřejmě ví, že takové auto může koupit a tím pádem mu to nevadí. Ale zrovna takovýhle způsob bych asi nemíchal do debaty, jak moc se může stlačit cena :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná máš pravdu... i když jsem to stejně nemyslel vychloubačně nebo zle... Nitky hrát roli mohli i nemohli... Nevím... myslím že kdokoli kdo se snaží a zajímá se, čte akce, a stará se, na tuto cenu se může také dostat...  Já třeba u Tebe vidím, že píšeš... sleva 4-6% Některé by taky mohlo zarazit proč jsi ty dostal třeba 6 on nedostal 6 a dostal 4... pak by se divil a na dokument který ten by jsi mu poslal se 6% slevou, ještě by Ti řekl že jsi to upravoval... atd... Taky by jsi se asi trochu bránil...

Sorry ve Vláknech o Octáviích když jsem se staral o podpory a slevy jsem viděl fakturu tuším se 14% s komentem (na scanu objednávky) VIP sleva 14% taky jako by se nechumelilo.... taky mě mrzelo že jsem do té doby měl jen 9% a nevěděl jsem jak... Ano....Bylo by pro mě nejjednodušší je označit za "blbce" (i když to tu nezaznělo) a tvrdit že je to nemožné... Defakto se jim i veřejně zasmát ale proč? Ne, raději jsem se začal pídit po tom, chodit a pak si vyběhal slevu na své O3 taky pěknou... Věř tomu že to jde a pro mě je to už tak jakoby se nechumelilo...Snažím se... lidi co jim naceňuju auta si pomalu myslí že v tom autosaloně mám snad náhradní ženskou a podvádím manželku.... :-D

 

Hele, asi bych to ukončil.... Budu na jaře naceňovat Fabii Style 81kw combi s metalízou... pro kolegu na IČ jestli chceš ozvi se můžeme si zase předat informace...

4% - 6% je rozdíl 2% a né 10% jako u tebe :) Věř tomu, že rozdíl 2% by nikdo neřešil, protože to záleží od konečné ceny vozu,  velikosti prodejce, jestli už tam člověk koupil kdysi auto, způsob zaplacení a jak se s prodejcem domluví... Tohle by fakt nikdo neřešil a nikdo by nechtěl vidět fakturu :)

 

PS: asi bude nejlepší,a by to Pawouk přesunul do vlákna o slevě na Fabii :) trošku se to zvrtlo :)

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro_mane, hoď sem, prosím, fakturu se všema položkama. Ta cena je opravdu velmi podezřelá a z faktury by mělo být vidět víc. Pokud opravdu nebyl použit "trade-in" bonus za odkup auta, platilo se v hotovosti, tak ta cena je z říše snů.

 

Něco napovídá už nevyužití paketu Plus za 10 000Kč, když je v objednávce vyhřívání sedadel za 5 000Kč. Velká většina lidí ho bere, přidává za 5000Kč ještě sunset, multifunkční volant, zadní repro. Prostě a jednoduše to smrdí nějakou cílovou skupinou nebo ZTP.

 

 

Na Octavie má můj zaměstnavatel s odběrem několika desítek aut ročně slevu 21,5% a to za podmínky odběru určitých výbavových stupňů, motorizací atp. Je to navíc přes leasingovku.

 

myslím, že to bylo původně auto určené na sklad, kde se měnila výbava a barva, ale najdou se lidi co sunset a multifunkci prostě nechtějí, takovýho mám v rodině, pantáta si objednal Fabku bez toho paketu - fakt nechápu...

 

U nás máme 15% Fabia, 16% Rapid, 19,5% Yeti a Octavia, 21% SuperB. Člověk si může koupit jakou chce výbavu, ale auto musí být minimálně půl roku psané na firmu. Je to kvůli smlouvě zaměstnavatele s prodejcem, kde je i Škodovka, aby nedocházelo k zneužití pro "obyč" lidi, ke kterému stejně dochází :) Firma pak má u prodejce úplně jiný podmínky když odebere plácnu 20 aut, než když odebere 10 aut...

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli nedošlo k nějaké změně v průběhu poslední doby, tak rozdíl "do výroby" a "na sklad" není. To by auto muselo dostat nějakou separátní podporu (což u téhle specifikace pochybuju). V celé věci může hrát roli i malá drobnost, o které ani pro_man v konečném důsledku nemusí vědět.

 

Já su rád, že narozdíl od kolegy se SIII a podobně zázračnou slevou "spolupracuje" a třeba se doberem důvodu. U Superbu se celá věc zahrála do autu a tam upřímně řečeno opravdu o reálnosti pochybnosti mám. Uvidíme, co tady.

 

EDIT: v předchozí firmě byl odběr 2 nebo tři auta, prostě nula nula nic. a sleva oproti běžnému RČ byla jenom cca 2-3 procenta.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako tu už odznelo.. nemiešajme sem predvádzačky, to už rovno vytiahnime referentské, po operatívnom a klasický bazar. Proste normálny nákup nového auta súkromnou osobou. Čím bude dlhšie auto na trhu, tým možno bude vyššia zľava, ale už dvojciferné zľavy sú proste na úkor zisku predajcu (pri fabii) a nie je to len tak, má to svoj dôvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O to mi šlo, znám hodně případů, kdy prodejce slíbil hodně velkou slevu kupujícímu za to, že si to auto nechají měsíc apod. na salóně, jenom aby ho mohli ukazovat ( konkrétně Octavia RS )

 

jinak dvojciferná sleva u Fabie už znamená, že v tom musí mít prsty Škodovka ( smlouvy s firmami o odběru určitého počtu aut, za určité období apod. ), nebo prodejce pak na autě nemá skoro nic a je to protislužba... :)   ( pokud se bavíme o zcela novém autě, žádná předváděčka, polepy atd. )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jsem zpět z Maďarska přikládám jpgčko jak jsem slíbil... Mám od prodejce svolení pouze říct že sleva se skládala z několika částí... Jeho odměna a odměny obecně jsou skládány z několika složek a nyní mají mít kvartální bonus...

 

Na základě našich dobrých vztahů bylo mu lepší dát auto za nákup ale zároveň splnit plán a dostat celkově vyšší kvartálky... Dále použil zvýhodnění něco na starší vůz (to jsem nepochopil) vysvětleno mi to nebylo... Asi bonus za výkup?? Nevím staré auto co jsme měli (Fabia 2 HTP 2009) byla prodána tchánovi... Takže nechápu... Další část je zpětný bonus, který mi odpočítali od ceny... A jedna složka o které se nemám zmiňovat...

 

Pokud budete mít otázky prosím do SZ

 

Ahoj R

 

 

post-58651-0-15104700-1447100607_thumb.p

Editováno: , autor: Pro_man
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...