Přejít na obsah

FIII - sleva %


svsv

Doporučené příspěvky

htp, 40Kw , necelých 95 000km.  Fabka byla v ESA vystavena za 85 a do dvou týdnů byla pryč. Nečekal jsem nějak moc, ale 40 se mi zdálo teda dost málo.

To máš taky tak, ceníky amortizací konkrétně  neznám, ale když jsem vyřizoval GAP na nové tak jsem se dozvěděl, že ho pojišťovná dá max. do stáří tří let. Po třech letech je hodnota vozu podle jejich tabulek menší než 50% prodejní ceny a GAP  na plnou hodnotu již nelze sjednat.

Ony jsou hezké tabulkové ceny, ale běžte se podívat do bazaru a klidně i do škodovky, jaké jsou prodejní ceny ojetin.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je rozdíl prodejní a výkupní cena.. Ono když to vykoupi za 40tis a musí 2 roky držet záruku tak musí mít nějakou rezervu a tím že to proda za 70 tak mu tolik nezůstane.. To máš přepis, evidenční kontrolu, mytí auta, eventuálně servis nebo oprava nedostatku... Není to jen že ti dá 40tis a hned to postaví na plochu bazaru..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co kdyz te nekdo naboura nebo tak. Sice to nechas opravit, ale cena puvodni fabci klesne (zamlcet, priznat?). Nebo co kdyz budes mit viditelne poškození, nekdo te treba lehce odre. Jak by se to pak resilo? Ponizili by ti vykupni cenu? Jake jsou tam podminky?

 

Také jsem řešil auto na protiúčet. U jednoho velkého prodejce Škoda mi nabídli super cenu, mnohem vyšší než všichni ostatní. Slečna obcházela auto a po telefonu hlásila stav vedoucímu, který byl "bůhví kde". Na základě tohoto padla částka. Už to mi přišlo podezřelé. Chtěl jsem to od nich písemně. Pořád se vytáčeli, jak že to platí a co jako chci. Nakonec mi to písemně podali, ale: cena výkupu byla platná jen asi měsíc, přičemž dodání nového auta mělo být za 3 měsíce... Sice je to asi extrém, ale i takhle to může vypadat. Nakonec jsem od nich utekl.

 

Prodejce, kterého jsem nakonec auto objednal mi dal výrazně nižší částku, ale zase byla platná stále. Oproti tomu mi ale dal jiná další zvýhodnění na položky příslušenství.

Součástí výkupní ceny byla také věta, že je platná na auto ve stavu, v jakém si jej prohlíželi (fotili).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceny se podle me urcuji i vcelku nahodne podle nalady, nebo jestli dany prodejce ma nedostatek/prebytek prostoru. Pred prodejem Fabie v zaveru lonskeho roku (2005, Elegance, combi, 55 tis. najeto) byla komise doporucena na urovni 70-75 tis., autu nebylo krom par skrabancu vubec nic, vybava s klidem srovnatelna s dnesnim stupnem Ambition.

Dnes tam o necely rok mladsi auto s najezdem 135 tis. stoji za vyvolavaci cenu 95 tis. - stejna barva, prakticky totozna uroven vybavy. A takovych jde v inzeratech najit taky dost.

Je mozne, ze nechteli couvnout kvuli tomu, ze se pri nakupu tlacilo na cenu a chteli rychle auto otocit.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, diky. Takze je porad lepsi prodat auto bokem. Ja jsem si prave myslel, ze vzajmu prodeje noveho auta by mohli davat lepsi ceny, nez co by dal pripadne bazar. Ja se prave ptal po roce a ted po necelych 2 stari vozu a nabidli mi pokazde az moc malo, proto jsem vsem rekl, no kdyz nechcete prodat drazsi nove auto, tak nic a evidentne je to netrapilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj bokem. Ale chytneš nějakýho ... za 2 měsíce třeba zlikviduje převodovku a jsi nahraný. Nějaký předávací protokol o stavu je naprd. Lidi se k autům chovají jako zvířata, ať ťech půl roku ručí někdo jiný. F3 C se prodává teď jako houstky na krámě, možná za 2 roky před fl budou dávat větší slevy a protiúčet, aby něco více prodali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Publikováno Včera, 19:56 ONDRA 16 V

Mimo téma---Jenda0007-si schopný napsat vše do jednoho příspěvku nebo píšeš schválně každou větu do nového příspěvku?

----- nechápu tě, řeším svý postřehy a možnou pomoc ostatních, nebaví těto , tak se nezapojuj

 

 

 

ocenění vozu proběhlo, že příšli dva maníci, nafotili auto zvenčí a interier, opsali kilometry, nastartovali, ani neprojeli, napsali výbavu, sepsali smlouvu, řekli cenu, já souhlasil a spokojeně odjížděl, je to spolupracující autobazar autosalonu

ESA a Jarov mi za FI combi elegance 2002- 200 tis.km řekli od 25-40 tis, tak s tímto jsem nesouhlasil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oproti tomu mi ale dal jiná další zvýhodnění na položky příslušenství

Jo koberečky a zástěrky jsou někdy rozhodující :D

Tak zrovna koberecky a zasterky jsem si objednal a zaplatil... Doporučuji věnovat čas procteni tématu ohledně komplexnosti nabídek ve vztahu k % sleve dřív než zacnes dělat závěry... [emoji41]

Nikoliv jeden řádek nabídky je rozhodujici a je třeba ji brát komplexně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna koberecky a zasterky jsem si objednal a zaplatil... Doporučuji věnovat čas procteni tématu ohledně komplexnosti nabídek ve vztahu k % sleve dřív než zacnes dělat závěry... [emoji41]

Nikoliv jeden řádek nabídky je rozhodujici a je třeba ji brát komplexně.

Tak jaké ti tedy dal jiná další zvýhodnění na položky příslušenství? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem o tom již zde:

http://forum.skodahome.cz/topic/131223-fiii-sleva/?p=2120040

Prodejci se liší cenami příslušenství a různými přirážkami, které si doúčtovávají k položkám.

 

http://forum.skodahome.cz/topic/131223-fiii-sleva/?p=2121889

Prodejci se také liší ve způsobu poskytování informací, zejména obsahu.

 

Někteří dovedou zajistit garanci podmínek financování a různých balíčků od objednání až po dodávku. Jiní natvrdo řeknou, že to garantovat nemohou a tedy až poté se uvidí, jak to bude.

 

K dalším praktikám pak patří i to, že naslibují hory-doly, aby zákazníka získali. Bohužel často ty hory a doly jsou z říše fantazie.

 

Fakt je ten, že pokud člověk trochu řeší peníze a nemá na rozhazování, chce mít při objednání stanovené fixní podmínky s garancí platnosti pro den vlastního prodeje.

 

A drobná poznámka k tomu výkupu v našem případě: vykupoval se 18 let starý vůz, nabídková cena (ta po telefonu) byla 7000 Kč, ta druhá (férová) 1000 Kč + bonus 15000 bez zaplacené ekodaně (5000). U těch prvních bylo navíc pochybné, kdo by nakonec zaplatil tu daň i auto přehlásil. Chtěli, abych ji platil já a že to prý zaplatí oni-písemně mi to nedali ani po několika urgencích. U "féráků" řekli, že daň jde za nimi a řeší i odhlášku.

 

Kdybych auto reálně prodával, možná bych ho za 3-6 měsíců prodal díky té "ekozátěži" za 15. Takto jsem to měl jasné bez práce a zařizování.

 

Jak už jsem psal, já měl štěstí a sešlo se mi to všechno dobře.

 

A na závěr, co čert nechtěl: měsíc před dodáním nového náledí, smyk, rána... Staré auto rozbité. Vzhledem k výkupní ceně nemělo smysl cokoliv řešit. Šlo na vrakoviště-za 1000 + bonus ŠA. Vše bez starostí, bez ztráty kytičky ;)

 

Opravdu není možné posuzovat nabídky a slevy podle položky v nabídce, ale jako komplexní soupis. Co nedožene autosalon cenou, může dohnat službami. A bohužel, takovéto podrobnosti se na fórum moc často nedostanou.

 

Poznámka na závěr: to staré auto byla "těžká voňavka" oproti jiným podobným...

Editováno: , autor: k0j0t
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zrovna pred chvili jsem nasel v poste:

 

  Vážený pane ....,     stylový design a atraktivní formy financování. To je nepřehlédnutelná ŠKODA Fabia a Fabia Combi. S pětiletou zárukou při financování se ŠKODA Financial Services za cenu již od 210 890 Kč nebo ve verzi kombi od 238 890 Kč..

 

Sakra, proc mi to posilaji, kdyz to auto uz mam...  :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...