Přejít na obsah

Škoda Octavia IV


_Denis_

Doporučené příspěvky

@koberOtázka je... jsou v tom zahrnuté i změny výbavy? Respektive že třeba Style má aktuálně o kus vyšší výbavu, než měl dříve?

 

@SebastenNo spíš bych hádal odhalení FL na podzim a první dodávky na jaře, tak nějak tradičně. A nějaké skladovky budou beztak k dispozici hned ze startu prodeje. Bylo by blbé, kdyby měli frontu objednávek O4 jako kráva při vydání faceliftu, takže za tím opravdu vidím snahu zjednodušit výrobu co nejvíce, aby mohli dodávat auta co nejrychleji a připravili se tak na facelift, který už bude mít zpátky klasickou nabídku pohonů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím se ale nic nemění na mém obsahu sdělení, že reálně se FL auta dostanou k zákazníkům až za cca 2 roky. Takže nechápu ten tvůj styl psaní...

 

Z mé strany je podstata taková, že se tady akorát spekuluje. FL má být za dva roky. Již od jara/léta minulého roku si pamatuji, jak tady všichni spekulovali, že auta budou po létě 2022 rychleji a ono je to pořád stejný, možná i horší. Proto je otázkou jestli je to vůbec nějaká příprava na FL. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SebastenMá být za dva roky, proto je na předchozí straně už fotka zamaskovaného faceliftu brázdícího ulice MB? Nemyslím si, že by teď jezdil zamaskovaný facelift na veřejnosti, když by ho měli představovat až za více jak rok a půl. A odkud bereš to, že má být až za dva roky? Protože právě tento rok uplyne klasický čtyřletý "interval" na další model Octavie. A vše ostatní prostě nasvědčuje tomu, že se Škoda připravuje na facelift. Nebo myslíš, že třeba ten konfigurátor, který mají aktuálně Němci, budou mít další více jak rok a půl? Pochybuju. Ten se ořezal na největších trzích pro Octavie a počítám, že se vše vrátí právě s faceliftem, kde mají možnost upravit věci tak, aby byl dopad dodávek dílů co nejmenší, jelikož na hotovou O4 už těžko předěláš něco nějak zásadněji. Takže je to i v zájmu Škodovky a jejích zákazníků, aby byl facelift co nejdříve. Naopak odložení faceliftu o rok mi aktuálně nedává žádný smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@petr.podzimekNo hlavně, jestli si vzpomínám dobře, tak řekli i to, že pracují ještě na dalších projektech. Nehledě na to, že Octavia je pro ně nejdůležitější model a aktuálně i nejvíce problémový, co se termínů a dodávek dílů týče. Může být facelift představen třeba na začátku roku, ale pořád si myslím, že na trh půjde ještě v prvním pololetí příštího roku. A to beru čistě nezaujatě. Původně jsem na něj chtěl čekat, ale nakonec jsem spokojen se čtyřkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@xmenadisCo vím, tak třeba nového Superba také odložili, už při vývoji. Takže jestli něco letos mají oznámit, tak to co už teď víme. Vývoj auta trvá velice, velice dlouho.

@patrikcevela Určitě je dobré si počkat do prvních změn (cca půlrok), pak už ty auta jsou většinou OK. Ale uvidíme jaký bude náběh výroby. Já se vždycky zeptám bratrance, a ten mi řekne, jestli ty auta už "jezdí" nebo jsou tam ještě nějaké potíže.

Editováno: , autor: petr.podzimek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@petr.podzimekTaky nevíme, jak dlouho práce na faceliftu už probíhají. A jakože probíhají. A hlavně, je to pořád facelift, který se nenavrhuje úplně od základu. Plus to auto už jezdí na veřejnosti, viz předchozí strana. Možná jsem zbytečně optimistický, ale vše nasvědčuje tomu, že facelift půjde na trh už první půlce příštího roku. Hlavně jako člověku, který ve výrobě produktů a jeho prodeji pracoval, tam prostě vidím určité znaky. Tak se nechme překvapit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, xmenadis napsal:

@SebastenMá být za dva roky, proto je na předchozí straně už fotka zamaskovaného faceliftu brázdícího ulice MB? Nemyslím si, že by teď jezdil zamaskovaný facelift na veřejnosti, když by ho měli představovat až za více jak rok a půl. A odkud bereš to, že má být až za dva roky? Protože právě tento rok uplyne klasický čtyřletý "interval" na další model Octavie. A vše ostatní prostě nasvědčuje tomu, že se Škoda připravuje na facelift. Nebo myslíš, že třeba ten konfigurátor, který mají aktuálně Němci, budou mít další více jak rok a půl? Pochybuju. Ten se ořezal na největších trzích pro Octavie a počítám, že se vše vrátí právě s faceliftem, kde mají možnost upravit věci tak, aby byl dopad dodávek dílů co nejmenší, jelikož na hotovou O4 už těžko předěláš něco nějak zásadněji. Takže je to i v zájmu Škodovky a jejích zákazníků, aby byl facelift co nejdříve. Naopak odložení faceliftu o rok mi aktuálně nedává žádný smysl.

Hele jsi mimo mísu a je vidět, že už otáčíš.. nejdřív, že tenhle rok, teď připouštíš příští rok... Fakt je ten, že plán letošek byl představen:

 

FL Kamiq a Scala

Nové modely: Superb, Kodiaq

 

Spekulace, že Škoda ořezává konfigurátory, nabídky a že by to nedělala rok dopředu jsou jen Tvoje. Také je pouze Tvůj nepodložený názor, že je v zájmu Škody, aby bylo auto, co nejdříve. Můžeme se hádat, jestli je nebo není - teď už je třeba Octavie poměrně vyladěné auto je tedy otázkou, jestli je nutné spěchat s FL. Fakt je ten, že letos FL Octavie nebude. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SebastenMně je ve výsledku jedno, kdy bude představena. Ale trvám na tom, že podle mě půjde na trh v první polovině příštího roku a jsi naopak mimo ty, že bude až za dva roky. A bude tedy dodržen čtyřletý interval mezi modely. A není to žádný nepodložený názor, to jen prostě dává smysl po mnoho stránkách, zatímco ty vycházíš jen z nějakého svého očekávání. Nic, tímhle debatu minimálně ze své strany končím. Já jasně řekl, proč si co myslím a mám pro to i slušné argumenty. Zatímco ty přiběhneš "hue hue, bude až za dva roky, tak tady neplácej hovadiny", přitom pro to nesvědčí vůbec nic. Budu se mýlit? Tak se budu mýlit, ale pro své názory mám aspoň slušný základ. Howgh

Editováno: , autor: xmenadis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, xmenadis napsal:

@SebastenMně je ve výsledku jedno, kdy bude představena. Ale trvám na tom, že podle mě půjde na trh v první polovině příštího roku a jsi naopak mimo ty, že bude až za dva roky. A bude tedy dodržen čtyřletý interval mezi modely. A není to žádný nepodložený názor, to jen prostě dává smysl po mnoho stránkách, zatímco ty vycházíš jen z nějakého svého očekávání. Nic, tímhle debatu minimálně ze své strany končím. Já jasně řekl, proč si co myslím a mám pro to i slušné argumenty. Zatímco ty přiběhneš "hue hue, bude až za dva roky, tak tady neplácej hovadiny", přitom pro to nesvědčí vůbec nic. Budu se mýlit? Tak se budu mýlit, ale pro své názory mám aspoň slušný základ. Howgh

 

Uvidíme, jediný s čím se ztotožním je to, že ve výsledku je mi to celkem jedno. Kdyby člověk měl čekat na FL nějakého auta či nového modelu, tak se leckdy dočkat nemusí. Každopádně mám za to, že FL se k zákazníkům dostane později, než dle Tebe. Bohužel ten, kdo začal být uštěpačný a ironický jsi byl Ty a pouze Ti bylo vráceno stejnou mincí :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze nekde jezdi zamaskovany facelift neznamena, ze predstaveni musi byt letos. Napriklad prvni fotky Scaly FL se zacaly objevovat pred vice nez rokem. A navic fotka, kterou nahral Boleslavak neni jeho a neni focena v MB. To je fotka z cervna 2022. Ze zatezoveho testovani s vozikem v horach. Posledni info meho prodejce je, ze predstaveni a zacatek prodeje O4 FL bude skutecne az 2024. Ohledne 2025 si take myslim, ze je pozde. Prvni vozy bych ocekaval v pulce 2024. Udajne to posunuli kvuli tomu, ze letos predstavi novy Superb a proto jednak, aby Octavka mu nelezla do zeli co se objednavek tyce (preci jen jisty prekryv tam jiz je, proto taky O4 jiz neni L&K) a taky by mohl nastat dalsi problem s dily i pro novy Superb, nektere dily a nebo aspon jejich casti (polovodice) budou shodne. Hosi ja bych se tim netrapil. MR2023 Octavie 4 je jiz pomerne odlazene a vychytane auto. Facelift u Skodovky nikdy neprinasi zadnou revoluci. Podle me je daleko vic frustrujici, kdyz nekteri maji starsi MR O4, ktery ma horsi HW, vice chybovych dilu a take neumi nektere funkce MR2023. Jako asistovana zmena pruhu v TA, nemoznost nekterych zobrazeni VC, atd. Jsem rad, ze moje MR2023 jiz tyto veci umi ale je podle me nespravedlive ze stejna generace jednoho auta ma tolik rozdilne funkce napric jednotlivymi MR. To je horsi, nez nejaky prichod FL. Jedine, co by me primelo aktualni RS prodat a koupit facelift by byl prichod RS TSI 4x4 300hp. To se samozrejme nestane. Navic mam zkusenost u Skodovky, ze s facelifty prichazi dalsi “optimalizace nakladu” (ctete cost cutting) :) ;) Netrapte se tim a uzivejte si sve vozy 👍 Ti z Vas, kteri cekaji na facelift, tak jim preji aby realne meli vuz doma driv, nez za 2 roky. A tou dobou jiz bude mozna prototyp e-Octavia (5) 😂 je to nezastavitelny kolobeh. Nopak vnimam ze realne majitele faceliftu si danou generaci uziji nejkratsi dobu a frustrace je pak o to vetsi, kdyz se za 2 roky zacne objevovat zcela nova generace, kterou majitele predFL netrpelive ocekavaji. Ja uz se prestal timto trapit. Koupil jsem si pocitac s drahou grafikou Nvidia RTX3090 a za mesic na to vysla 4090 😂 clovek tohle resit, tak se konstantne jen trapi co vse z jeho majetku mu “prochazi”.

Editováno: , autor: iphonik4
  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, iphonik4 napsal:

Jedine, co by me primelo aktualni RS prodat a koupit facelift by byl prichod RS TSI 4x4 300hp.

RS TSI 4×4 a 300 HP... takový Škodovácký Golf R? 😁 Jo, to by bylo hodně pěkné autíčko. Ale obávám se, že taky s hodně pěknou cenovkou. Ale trochu se divím, že těch 120 let Motorsportu nevzali nějak takhle "sportovně". I když „divím“... VW by se to asi moc nelíbilo, protože by to asi slušně kanibalizovalo právě Golf R.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1409703559_Produktovzmeny-Octavia02_2023_Page_02.thumb.jpg.0382c77948982ecd74dd457bca7ff64d.jpg

Cenova garancia plati len 12 mesiacov z toho dovodu, ze drviva vacsina teraz objednanych O4 uz bude vyrobenych ako facelift.

Obmedzenie tykajuce sa vybav a motorizacii suvisi s novymi europskymi predpismi UNECE tykajucich sa kybernetickej bezpecnosti vozidiel a kazda kombinacia vybav bude musiet absolvovat tento test. Preto doslo nedavno k obmedzeniu kombinacii vybav a motorizacii. Uvedene sa bude tykat kazdeho noveho modelu uvedeneho na trh od roku 2024.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@freealiaspřeci nemůžeš obyčejným zákazníkům (ne early adopters, nadšenci) dodat jiné auto, které v době objednání neviděli. Resp. doposud ho nikdo neviděl.

Na druhou stranu i prodejci tvrdí, že v téhle situaci ŠA ještě nebyla. Mám na myslí množství objednávek vs reálně dodaných vozů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, JirikHL napsal:

To rozhodně ne. Buď dodají predfl a nebo objednávku zruší... Určitě nemůžou dodat jiné auto než bylo objednané. To je přece hloupost. 

 

Hloupost to není, ale realita, prodejce mi řekl, ano, může se stát že opravdu půl roku po FL dodají před FL auto, ale nejspíš jen vzhledově, nikoli výbavou, dnes je prý možné všechno. Každopádně velmi brzy po začátku prodeje je na řadě vždy změna modelového roku, kde býva dosť zmeň, které z počátku prodejů FL nebyly k dispozici, právě proto, že se potkávají objednávky podle ceníků, resp. prodejních programů před FL. 

 

Ja když jsem objednával O III FL, take ji ještě nikdo pořádně neviděl a prodejní program neseděl s realitou. Např. chtěl jsem a objednal u L&K černou alkantaru kuži a došla hnědá. A takových věcí bylo na autě více a to jsem objednával první den, co šla objednat O III FL, nikoli v době před FL. Každopádně, co si vzpomínám, když tehdy došlo moje auto v FL, prodejci dovezli i dva před FL kousky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...